Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Oferta noua Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
908 replies to this topic

#901
constantin28

constantin28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 29.02.2008
interesanta jucaria  :naughty:
si-a luat careva de pe aici ?

mi-a placut comentul ala cum ca ar fi caramida  :lol:
[ http://www.popularmechanics.co.za/images/blog/57/big1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#902
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005

View Postconstantin28, on 7th May 2010, 23:56, said:

interesanta jucaria  :naughty:

Primul gand care mi-a trecut, cand am vazut poza... m-a dus la un digi pass :))

Am primit zilele un mesaj (cretin,zic eu) de la orange:

Ti-am pregatit o noua optiune adaptata nevoilor tale de comunicare: 155SMS nationale cu 5euro/luna (TVA inclus). Suna la 411 pt activare

Poate unii au nevoie de asa ceva, eu unul personal... ma pot lipsi.

#903
iullym

iullym

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 13.02.2007
Asta ti se pare tie cretin? Mie mi-au timis un sms in care imi propuneau 20 sms nationale cu 1 E/luna  :death: ....si asta sa intamplat dupa ce acum 2 saptamani le-am spus ca reziliez contractul.

#904
constantin28

constantin28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 29.02.2008
cand anunti ca reziliezi parca te sunau ei sau negociai cand sunai tu sa anunti... sigur sms-ul ala nu are legatura cu cererea ta

pana la urma s-a jucat cineva cu ZTE-ul ala ?

#905
Nicolae84

Nicolae84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.03.2010
Mie nu mi se pare scump la un ab de 4 euro sa dai 80 de ron pe un tel mobil.
Arata un pic ca un calculator de buzunar, dar este un tel pe care poti apela si primi apeluri.
Are acel buton care poate forma 4 nr de urgenta ceea ce e o noutate.
Din punctul meu de vedere este destul de ok.
Astept sa ma pot juca un pic pe el si dupa am sa revin cu o parere mai complexa.

#906
iullym

iullym

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 13.02.2007
Da, am negociat, mi-au propus varianta cu 1000 min org si 70 nationale pt 5 euro si i-am refuzat.  Bineinteles mesajul trimis de ei nu are legatura cu cererea mea, vroiam doar sa subliniez cat de inutil este din 2 puncte de vedere:
1.  cu un euro poti trimite fix 20 de mesaje cu/fara optiunea propusa... avantajul e ca daca te legi la cap cu optiunea salvezi 19 centi TVA :w00t:  
2 abonamentul urmeaza sa fie incheiat in mai putin de o luna... sperau cumva ca o asemena propunere sa ma faca sa ma razgandesc? :uhuhno:
Tinand cont ca mi l-au trimis chiar de ziua mea cand de obicei iti mai dadeau ceva minute aniversare consider ca e chiar un fel de umor negru (ca sa nu-i zic bataie de joc) din partea orange, lucru ce imi intareste convigerea ca renuntarea orange a fost o decizie buna, numai bine peste cateva luni ii vine sorocul si celuilalt abonament de la ei si atunci :wave: orange

ZTE-ul nu l-am vazut insa un telefon similar am avut SAmsung C170 negru foarte simplist dar si foarte comod daca nu ai pretentii: foarte subtire si usor, de multe ori aveam impresia ca l-am uitat pt ca nu il simteam in buzunar :D , destul de bine lucrat comparativ cu altele la acelasi pret cred ca poate fi gasit si la liber pt un pret relativ mic.

#907
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005

View Postconstantin28, on 10th May 2010, 10:35, said:

pana la urma s-a jucat cineva cu ZTE-ul ala ?

M-am jucat eu. Ecranul e mic, doar 2 randuri, macar este color.
Are butoane pe lateral pentru :lanterna(cu un led), volum, blocare/deblocare taste si radio(ce se aude direct in speaker, nu necesita casti)
Meniul e foarte simplu: mesaje, apeluri, contacte si setari
Setarile nu sunt prea variate dar are tonuri de apel dragute, suna tare de tot,vibreaza(nu am testat dar am presupus ca avand mod silentios ar avea vibratii pe acest mod), are redirectionare,barari si revenire la setarile initiale.
Are, si e foarte amuzant, o voce ce iti spune in romana fiecare cifra in timp ce o tastezi. Se aude clar si tare. E valabil doar pentru format numarul nu si la scris mesaje sau diverse optiuni din meniu.
Butonul de Sos nu am reusit sa il setez decat sa apeleze un singur numar(initial vine cu 112 setat) dar se poate pune orice numar. Citisem ca se pot defini pana la 4,dar nu am reusit eu, imi asum incompetenta.
E de plastic, tastele starnesc zambetul la prima vedere si este negru cu ecran luminat portocaliu.
Are doar romana si engleza.
Mi-a parut foarte greu sa compun un mesaj din pricina faptului ca nu s-au folosit prescurtari in submeniul mesaje ci s-a scris de ex.(daca imi amintesc corect) introdu numar contact iar pentru un ecran destul de mic cu font mare nu incape si trebuie sa deduci ca con de la finalul ecranului vine de la contact.
Sunt insa submeniuri in care daca nu incape denumirea unei optiuni poti astepta putin si titlul respectiv devine scroll si il poti citi pe tot, pentru ca se misca.
Banuiesc ca s-a presupus ca cei care il vor folosi vor utiliza cu precadere apelurile si mai putin functia de text.
NU stiu cat tine bateria dar banuiesc ca nu se descarca niciodata la ce mic consum de energie are :lol:
Jack de 3.5mm(asa mi-a parut cel putin) dar am uitat sa verific pachetul sa vad ce include in afara de incarcator, asta daca mai include ceva

Edited by medley, 11 May 2010 - 18:59.


#908
auditek2010

auditek2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 29.05.2010
am un abon la orange de 8 euro am vrut sa trec la unu tot de 8 euro
ce credeti ? mi au zis sa mai prelungesc cu inca 12 luni de cand imi expira contractul
oare astia ne cred prosti?
asta e aroganta pe fata

#909
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Cred ca putem incepe un nou topic, cel actual a devenit prea stufos:
http://forum.softped...howtopic=677867

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate