Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

volkswagen navigation system MFD

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007
Am si eu nevoie de volkswagen navigation system MFD! Ma poate ajuta cineva cu acest program si cum se lucreaza cu el??

#2
Kocka26

Kocka26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.02.2007

 parintily, on Feb 28 2009, 19:43, said:

Am si eu nevoie de volkswagen navigation system MFD! Ma poate ajuta cineva cu acest program si cum se lucreaza cu el??

Adica ai nevoie de cd ul care contine harta?

#3
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007
macar de o adresa de torrent, si de un manual de utilizare! ^_^

#4
Kocka26

Kocka26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.02.2007
uite manual am gasit doar atit

http://www.smvcommer.....ser guide.pdf

Cu torrentul nu pot ca nu pot posta aiceea.

#5
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007
O adresa pe PM?

#6
lovetruth

lovetruth

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.03.2007

 Kocka26, on Mar 5 2009, 22:48, said:

uite manual am gasit doar atit

http://www.smvcommer.....ser guide.pdf

Cu torrentul nu pot ca nu pot posta aiceea.

as avea mare nevoie si eu de o adresa de torrent pt. un Touran din 2005 (cere MFD2 CD...) , (apropo... o fi bun asta si la un Toureg asemanator?...)

#7
catalinnemes

catalinnemes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 09.02.2007

 lovetruth, on Mar 26 2009, 14:35, said:

as avea mare nevoie si eu de o adresa de torrent pt. un Touran din 2005 (cere MFD2 CD...) , (apropo... o fi bun asta si la un Toureg asemanator?...)

Salut,

Ma poate ajuta cineva si pe mine, va rog, cu un link pe PM unde pot gasi un CD pentru navigatie pe un Golf 4?

Multumesc anticipat.

Edited by catalinnemes, 02 April 2009 - 01:51.


#8
za_kyd

za_kyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 27.08.2007
Vreo idee ce sistem de navigatie foloseste Golf V? Este original VW, si nu are harti de Europa de Est. Vreau sa stiu ce soft foloseste ce sistem ca sa stiu ce harti sa caut...sa vad daca exista etc.
Multumesc

#9
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,583
  • Înscris: 01.08.2005
Europa de est nu exista, are cd-uri pe "portiuni", adica, Major Route  pentru a ajunge in tara respectiva apoi cind ajungi, de exemplu Germania, bagi cd-ul cu Germania si introduci adresa.

#10
za_kyd

za_kyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 27.08.2007

 costyn_man, on Apr 2 2009, 23:32, said:

Europa de est nu exista, are cd-uri pe "portiuni", adica, Major Route  pentru a ajunge in tara respectiva apoi cind ajungi, de exemplu Germania, bagi cd-ul cu Germania si introduci adresa.


Ok. Multumesc frumos.

#11
mans

mans

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.05.2009
Salutare,
Va rog ajutati-ma si pe mine sa identific ce GPS am... va pot spune ca pe el e sigla de Volkswagen si scrie: Radio Navigation System MFD (are leduri rosii si lcd-ul are culorile alb si albastru in functie de modul de zi sau noapte setat).
Am gasit undeva ca apasand butoanele 3 si 6 apar informatii suplimentare (nu as vrea deocamdata sa-l scot si sa ma uit pe spatele lui sa vad model, serie, etc)...
Deci pe display mi-au aparut urmatoarele:
MCM SW:0B16R/9128C/0C13R
Sh SW: 0B16/0102
Kontrast 70
Project: VW2_DYN 00k W14
STAMP: Nov 16 2000 / 13:59:37
USER: FE02HI / DEP: N

Am probat softuri de navigatie de tip DX (aduse de pe net si arse pe CD-uri) dar n-au mers. Acum nu stiu daca GPS-ul e defect, sau readerul de CD sau softul pe care l-am scris pe CD (sau poate nu l-am copiat bine).
In concluzie as vrea sa stiu
1. ce model de MFD am si ce soft se potriveste
2. de unde as putea face rost de un astfel de CD cu harta EUROPEI

Asa arata MFD-ul meu (numai ca poza e din alta parte, iar pe al meu scrie si MFD :) ..)
[ http://kuniseins.ku.funpic.de/CdcEmu/Graphics/VW_MFD.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Multumesc!

#12
fanelaru

fanelaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 05.06.2003
Cum ai ars CD-urile? Ai folosit CloneCD cu fisierul ala special care venea cu imaginea ccd? CD-urile trebuie clonate pentru ca softul are un sistem de verificare al CD-ului si miroase imediat ca nu e original. Refuza sa-l citeasca. Eu folosesc DX-uri pe un VW Transporter 2.5 din 2003.

#13
apatiioan

apatiioan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.09.2007

 fanelaru, on May 23 2009, 14:34, said:

Cum ai ars CD-urile? Ai folosit CloneCD cu fisierul ala special care venea cu imaginea ccd? CD-urile trebuie clonate pentru ca softul are un sistem de verificare al CD-ului si miroase imediat ca nu e original. Refuza sa-l citeasca. Eu folosesc DX-uri pe un VW Transporter 2.5 din 2003.




Salutare am incercat sa clonez si eu un navigation cd de la teleatlas dar nu mi-l citeste navigatoru, desi am incercat si cu nero cloneCD si cu Power ISO.......Ai putea sa ne dai mai multe detalii mai concrete si mai practice al modului cum se face clonarea acestor CD-uri.Apropo tu ai reusit sa le clonezi?
Mersi.

#14
radupe

radupe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 31.03.2005
Pt. acest tip de navigatie gasesti urmatoarele tari:

http://navigation.te...-travelpilot-dx

Cu rabdare gaesti pe net toate informatiile cum sa le clonezi, si merge, eu am reusit sa le fac pe toate (bineinteles ca nu 2009/2010 ci majoritatea 2008/2009). Se foloseste CloneCD!
Pentru Romania nu s-au facut si nici nu se vor face! Nu merge sa pui harti de pe alte softuri de navigatie!

#15
pety69

pety69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 18.07.2007
Am si eu VW Passat si pe el un Radio Navigation System MFD meniu in limba Franceza ... am o mare rugaminte daca ma poate cineva ajuta sa pot face si eu rost de softurile (CD-le) necesare .Daca cineva are bunavointa sa-mi scrie pe [email protected] anticipat.

#16
vytanovydyku

vytanovydyku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.09.2006
Am si eu cateva nelamuriri am un mfd pe passat si vreau sa stiu daca se poate schimba softul sa-i bag un alt soft care sa mearga igo8,si daca imi cumpar un tv tuner original de audi sau vw cum il leg trebuie sa imi iau o interfata multimedia sau are iesire pentru tv tunet, daca vreau sa imi iau o camera de mers inapoi trebuie sa o leg tot la interfata sai are iesire separat, am o problema cand sta masina pe loc nu mi se aude o boxa iar cand merge masina incet se aude cu intrerupere si cand merg tare merge super ASTEPT RASPONS multumes

#17
cicioflaviu

cicioflaviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 04.07.2008
Imi puteti spune un soft pentru Microtel-DVD3608.

#18
alicelore

alicelore

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.08.2009
Salut,

Am un golf 4,an 2004 si am pe el un Navigation System MFD dar nu am harta romaniei.are cineva cd-ul sau nu exista pt romania?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate