Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

FIFA 09 PC Editing

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Dupa 4 luni de PES m-am hotarat sa mai revin putin pe teritoriul FIFA, chiar daca tot PES mi se pare mai bun.
Ca sa nu mai lungim vorba, m-am decis sa fac un topic nou care nu are nicio treaba cu originalul FIFA 09, un topic destinat editarii celui mai nou joc de fotbal de pe PC creat de EA Sports.
Mentionez ca update-urile nu sunt realizate de mine (eu doar am inlocuit, instalat fisiere), si de aceea va voi pune cate un link de download pentru fiecare "obiect" in parte.
Ce am modificat pana acum:
-texturile suporterilor, care mai seamana cu niste suporteri
-textura gazoanelor, pentru toate timpurile existente -> cuprinde si un sistem schimbat de iluminat
-sistemul de umbre
-fizica mingii si AI-ul jucatorilor, care mai seamana cu fotbalistii adevarati, si nu cu niste copaci
-detaliile jucatorilor, referindu-ma aici in special la tricourile lor
-un nou soundtrack
-un nou meniu cu o noua interfata schimbata
-actualizarea loturilor pana la inceputul lunii Februarie (2009) a loturilor celor mai importante ligi din Europa
Proiectul este in stadiul de "pui", iar in cel mai scurt timp voi reveni cu linkuri de download.
Mentionez si faptul ca Patch-ul NU este compatibil cu modul online / DirectIp, doar in cazul in care adversarul vostru are aceleasi patch-uri instalate.
Deocamdata va las doar cateva poze, enjoy :rolleyes:

Attached Files


Edited by Merdiso, 21 February 2009 - 21:26.


#2
dragos93

dragos93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.02.2008
ideea e buna :)....parca arata mai bn :D....ce sa zic spor la lucru ;)

#3
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Parca ? :roflmaofast:
Mie-mi place cum arata textura gazonului.Seamana foarte bine cu cea pentru XBOX360/PS3.Cred ca e singurul lucru care seamana cu varianta next-gen :lol:.
Un alt pack de poze aveti in atasamente.
Mai multe detalii maine.
L.E. Nu e chiar singurul lucru.Si plasa portii seamana bine cu NG-ul.

Attached Files


Edited by Merdiso, 21 February 2009 - 23:44.


#4
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006
Gameplay-ul s-a schimbat? Intr-adevar, grafica pare putin mai aranjata, are un DR mai frumos. Sincer, nu prea ma intereseaza atat de mult grafica, cat gameplay-ul. Eu am rezistat doar vreo 3-4 minute in FIFA 2009.

#5
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
S-a mai schimbat, in special fizica mingii.Terenul pare mai "mare" acum (nu mai e genul de joc in care prin 2 pase esti la poarta adversa, decat daca dai pase de 30m), apoi mingea nu mai reactioneaza asa "arcade" ca inainte (cand jucatorul se intoarcea la 90 grade si trimitea mingea fix in vinclu).
Mie a inceput sa-mi placa mai mult decat PES-ul, ca la FIFA dai foarte multe goluri si ies si mai spectaculoase, si fizica mingii cantareste mult la gameplay, va pot zice eu din propria experienta asta.
Din pacate azi am stat cam prost cu programul, dar in saptamana viitoare va voi arata ce trebuie sa faceti sa aveti FIFA-ul din poze pe PC-urile voastre.
P.S. Jocul este la fel de spectaculos ca inainte.Am vazut ca, acum caderile jucatorilor/portarilor sunt mai realiste si mai diversificate.

#6
dragos93

dragos93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.02.2008
bv...frate....deja ard de nerabadare sa incerc si eu pachurile alea sau ce sunt ;) le asteptam si noi :D

#7
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Un mega-pack cu poze.Am decis sa mai testez putin patch-urile, sa vad cum se "comporta" jocul.
O sa mai vina update-uri, acum "adun" upgrade-uri pentru joc.
Cat mai multe pareri, va rog. :rolleyes:

Attached Files

  • Attached File  ff1.JPG   182.78K   49 downloads
  • Attached File  ff2.JPG   221.99K   21 downloads
  • Attached File  ff3.JPG   243.09K   24 downloads
  • Attached File  ff4.JPG   269.84K   21 downloads
  • Attached File  ff5.JPG   201.5K   16 downloads
  • Attached File  FF6.JPG   136.44K   19 downloads
  • Attached File  ff7.JPG   290.92K   22 downloads
  • Attached File  FF8.JPG   196.83K   13 downloads
  • Attached File  ff9.JPG   187.72K   11 downloads
  • Attached File  ff10.JPG   182.07K   5 downloads
  • Attached File  FF11.JPG   126.63K   16 downloads
  • Attached File  ff12.JPG   189.33K   16 downloads
  • Attached File  FF13.JPG   150.56K   6 downloads
  • Attached File  FF14.JPG   200.67K   7 downloads
  • Attached File  FF15.JPG   269.34K   7 downloads
  • Attached File  ff16.JPG   169.17K   9 downloads
  • Attached File  FF17.JPG   328.72K   8 downloads
  • Attached File  ff18.JPG   149.27K   17 downloads
  • Attached File  FF19.JPG   205.57K   14 downloads
  • Attached File  ff20.JPG   189.72K   10 downloads
  • Attached File  ff21.JPG   210.89K   8 downloads
  • Attached File  ff22.JPG   87.33K   10 downloads
  • Attached File  ff23.JPG   161.09K   5 downloads
  • Attached File  ff24.JPG   180.98K   4 downloads
  • Attached File  ff26.JPG   188.38K   16 downloads
  • Attached File  ff27.JPG   195.33K   10 downloads
  • Attached File  ff29.JPG   204.26K   7 downloads
  • Attached File  ff30.JPG   172.86K   6 downloads
  • Attached File  ff31.JPG   181.28K   8 downloads
  • Attached File  ff32.JPG   184.58K   9 downloads
  • Attached File  ff33.JPG   142.58K   19 downloads
  • Attached File  ff34.JPG   172.32K   11 downloads
  • Attached File  ff35.JPG   193.99K   8 downloads
  • Attached File  FF36.JPG   219.45K   22 downloads
  • Attached File  FF37.JPG   360.78K   33 downloads
  • Attached File  ff38.JPG   162.73K   33 downloads


#8
yo_cristi

yo_cristi

    Quad Core™

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 14.04.2008
Ce grafica .... deja ma doare capul !!

#9
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006
Parca tot depth-of-field-ul de la 1.2 de la PES mi se pare mai frumos...Mult mai frumos. Plus ca noua grafica de la FIFA mi se pare prea sharp, dar per total, nu e rea.
Cand si daca ai timp, poate ne dai niste linkuri pentru patch-uri. :)
Bafta!

#10
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008

View PostRibozom, on Feb 23 2009, 21:46, said:

Parca tot depth-of-field-ul de la 1.2 de la PES mi se pare mai frumos...Mult mai frumos. Plus ca noua grafica de la FIFA mi se pare prea sharp, dar per total, nu e rea.
Cand si daca ai timp, poate ne dai niste linkuri pentru patch-uri. :)
Bafta!

Bine, bine, dar PES 2009 are engine de PES 2008 (engine din 2007), pe cand FIFA 09 are engine de FIFA 2004 facut in 2003 (nu crezi, joaca si o sa vezi).
Oricum, nu vreau sa critic Konami dar se vede ca nu pot face ce poate face EA-ul.Este adevarat ca pe PC/PS2 PES-ul a luat FIFA ca EA si-a batut joc de jucatorii FIFA (ma refer aici in special la PC), dar daca FIFA este next-gen PES nare nicio sansa.
Grafica de la PES 2009 mi se pare mediocra, deoarece nu este cu mult mai buna decat la FIFA Current-Gen si PES e si next-gen.
La gameplay PES-ul e mult mai bun (logic).Sistemul de pase face aproape tot jocul, sistem de pase care mie mi se pare superior lui FIFA, chiar si pe versiunea next-gen.
Linkuri de download zilele urmatoare.Patch-uri apar pe banda rulanda, asa ca "stay tuned" !
L.E. Este adevarat, depth on field-ul la PES 2009 este mult mai bun decat FIFA 09, care parca-i facut din patrate (uitati-va atent la suporteri cand sunt reluari).
Si da, la FIFA grafica e prea sharp, zici ca-i dat contrastul la maxim

L.E. 2 : Uitasem sa mentionez.Nu am zis ca, FIFA 09 se poate compara macar cu PES 09, dar sa stiti ca, daca il patchuim bine, se apropie destul de mult de pes.Imi place foarte mult patch-ul care imbunatateste de-a binelea fizica mingii, parca joc alt FIFA acum, chiar daca jucatorii tot 22 de copaci au ramas (trebuie next-gen pentru a vedea 22 de jucatori in teren, si nu popice).

Edited by Merdiso, 23 February 2009 - 22:03.


#11
fredutz

fredutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.03.2007
Merdiso ce configuratie ai la calculator  de ai grafica asta :|:|:| ??

#12
dragos93

dragos93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.02.2008
frate dar tu nu ai citit ce a scris omu asta pe aici...ce a facut etc.. in fine merdiso ai idei bune :)) arata din ce in ce mai bn :)

#13
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008

View Postfredutz, on Feb 23 2009, 22:37, said:

Merdiso ce configuratie ai la calculator  de ai grafica asta :|:|:| ??

Scrie in semnatura.Placa video face tot sistemul, adica asta (ma rog, am alt importator adica Gigabyte, dar tot performantele alea le are si Palitul).
Si stai linistit, nu placa video a facut sa arate asa jocul (ma rog, si cu ajutorul ei), DAR ideea e ca tot a trebuit sa inlocuiesc una/alta ca sa schimb aspectul.

Edited by Merdiso, 24 February 2009 - 14:34.


#14
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Scuze de dublu-post dar am mai adus cateva imbunatatiri, si anume
-tribune "semi-next-gen" (par mai 3D, desi tot machete 2D au ramas)
-noi cinematicuri, incluzand aici si prezentarea arbitrului
-noua textura a gazonului pe timp de noapte
Pack de poze in atasamente ... pareri ?
L.E. Suporterii din primele poze sunt cei schimbati, cei din ultimele 2 poze sunt cei pe care i-am avut pana acum.

Attached Files


Edited by Merdiso, 24 February 2009 - 16:07.


#15
dragos93

dragos93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.02.2008
intradevar arata mai bn superteri...aiaultima poza parca is cartoane :))

#16
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Tot slab arata si aia daca ii vezi de aproape, dar gandindu-ne ca sunt 2D (machete insemnand niste "linii de hartie") arata excelent, pe langa "negrii" aia originali.Si suporterii 3D isi arata limitele (si la FIFA next-gen se mai observa cateodata ca tot linii sunt), dar oricum pe langa 2D 3D este cu totul altceva.

#17
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006
Am instalat si eu patch-ul "next-gen" si pot sa spun ca tot 3 minute am rezistat in el. Nu imi place deloc grafica, iar gameplay-ul tot slab e. Parerea mea e ca PES 2009 e la ani buni de FIFA la toate capitolele...
Bafta!

#18
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Ala nu e patch next-gen, ala e o mare prostie.Am incercat si eu si mai bine joc FIFA 09 normal decat ala (sau mai bine PES 6 :rolleyes:)
In plus, ala nu contine niciun patch de gameplay, deci practic ala imbunatateste doar grafica.
Inca un pack, maine voi lansa (ma rog, impropriu spus, din moment ce NU eu am facut patch-urile) mega update-ul.
Faceti-va loc pe HDD, caci update-ul va ocupa cam 1GB.
Si in afara de asta, invatati sa lucrati cu programele File Master si Creation Master, pentru ca unele patch-uri nu sunt in format .exe.\
Am jucat la dificultatea Legendary si chiar daca in 2 meciuri nu am reusit sa inscriu (portarului ii dau foarte greu gol ca e pus pe world class) si am luat 2 goluri sunt foarte incantat :rolleyes:

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate