Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Cerere in casatorie

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#37
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Oare cand vom vedea o cerere in casatorie chiar pe acest forum ?
Ce ziceti de idee ?

desi nu sunt de acord ca ''virtualul'' sa se amestece cu ''realul''...

#38
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
urc-o pe antena de satelit si spune-i ca daca nu accepta o lasi acolo sa o erodeze vinturile & shit

#39
denis.m

denis.m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 23.02.2005
intra buzna si propune cand e ea pe toaleta. sparge usa daca e nevoie

#40
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Din moment ce se astepta si mai mai ca nu te cere ea, nu o sa fie surprinsa. Daca alegeai data de 1 aprilie, puteai sa ii zici ca vrei sa te desparti de ea, dupa ce iti spargea capul, ii dadeai un inel....

Acum serios.

1. Parca chinezii au prajituri cu ravase, in restaurant? Pune inelul de logodna cumva intr-o placinta cu ravase, spune-i sa o rupa sau manince cu grija...

2. Un banner

3. O reclama la un panou publicitar, din acelea care au text la tabela electronica, unde arata ora, temperatura.

Edited by H725, 13 November 2005 - 23:31.


#41
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
Mersi softpedistilor pentru sfaturi. Va voi anunta ce am de gand.

#42
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Si cum s-a desfasurat cererea, ce a spus ea, cind o sa fie nunta, daca tot ne-ai facut curiosi...

#43
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005
pai nu o sa o ceara in 5 dec?  :confuzzled: sau e decembrie? :w00t:

#44
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postflorina, on Nov 14 2005, 11:13, said:

pai nu o sa o ceara in 5 dec?  :confuzzled: sau e decembrie? :w00t:

Pai sa tina minte sa ne povesteasca.... ca poate nu mai citeste dupa 5 decembrie forumul.... citeste acum ca sa isi aleaga metoda

#45
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003
@ovidelu

sa ne tii la curent... mult succes  :w00t:

#46
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Fa o pagina de internet cu un anunt in care o ceri in casatorie. Modifica pagina de start a computerului ei, cel mai bine de la servici, la adresa cu pagina facuta de tine.  :inlove:

#47
mahoarca

mahoarca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 03.11.2005
Va salut si va multumesc si eu pentru sfaturile pe care i le-ati dat lui ovidelu, imi sunt si mie de mare ajutor, ma aflu in aceeasi situatie ca el, numai ca eu o sa o cer pe 1 decembrie, de ziua ei :)
Cred ca voi folosi metoda cu mica publicitate, ca oricum isi cauta serviciu si cumpara ziarul zilnic ;) As fi vrut un banner, dar nu imi permit :(
Casa de piatra ovidelu!

#48
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
Mersi la fel, si sa ne anunti cum a decurs cererea ta.

#49
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
ovideluuuuuuuu! mahoarcaaaaaaa!  Unde sintetiiiiiiiiiii?

Ce au zis??????? Au acceptat????

:console:  :inlove:  :photo:  :peacefingers:  :worthy:

#50
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
La mine se va intampla azi, pe la vreo 19,00.

@mahoarca: sper ca nu a iesit rau cererea ta! Astept vesti.

#51
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
Ichiriaza un avion d'ala rablagit care sa traga un banner dupa el. Cu bannerul te rezolv eu ieftin, avionul...de descurci.

#52
theSefirah

theSefirah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.07.2004
DECI DECI ? :D

superb thread

#53
Redrick

Redrick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 28.08.2005
Asteptam. :smoke:

#54
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
La mine a reusit. A spus DA. Am fost la restaurantul la care, in urma cu 4 ani, ne-am intalnit prima data. Ce a fost mai neplacut era lumea multa, deci partea cu intimitatea a cam ratat'o.

Dupa ce am comandat ceva de mancare/baut, i-am inmanat o cutiuta rosie, in forma de inimioara. A deschis-o, si acolo inauntru era o pereche de cercei, 2 perle albe pe care si le dorea enorm. Nici nu am vrut sa ii dau impresia ca mai era ceva "pe drum".

Asa ca a mai trecut aprox. 15 minute, timp in care ea isi admira tot timpul cerceii (pe care ii pusese in ureche) nefiind atenta la ce planuiam eu sub masa. Fara sa observe, am inlocuit cutiuta goala de pe masa, cu una identica in care era inelul.

Am profitat de faptul ca a adus ea aminte de ce si-ar fi dorit cel mai mult in lumea asta, fara sa dau eu astfel de banuit. Si dupa cateva minute, am "sfatuit-o" sa sufle peste cutiuta-inimioara de pe masa, ca poate i se va indeplini dorinta. Ea fiind convinsa ca respectiva cutie era goala, a suflat si apoi a inceput sa rada de mine si de ideile mele prostesti.

Si cand a deschis cutia, au urmat 3 minute de liniste totala. A amutit complet, explicandu-mi ca desi il dorea nu credea ca voi face acel pas. L-am luat in mana, si am cerut-o de sotie. A spus DA si m-a imbratisat. Nu a plans, desi crede-am ca o va face; probabil fiindca era prea multa lume prin prejur.

Problema este ca e putin cam mare inelul, asa ca astazi vom merge sa il micsoreze. Cand pun mana pe o camera foto de calitate (nu HP-ul meu vechi de 3 ani, de 1 MP) promit ca veti vedea si voi inelul. Pana atunci, numai bine, si astept si "patanile" voastre.

ps: cum sa ii spun acum logodnicei mele? Lady of the ring?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate