Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cerere in casatorie

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#19
adriano

adriano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.09.2003
Cred ca ti-a luat o brazda de pamant ca sa-i ridici casa sau poate ceva grozav, dar eu zic sa nu-ti faci nici o iluzie ca poate cade in lauzie si te trimite sa-i iei kaizer si manzat. In fine, ai ocazia sa te uiti la ea piezis si sa-i spui o poezie, dar ai grija ca-ti va baga un senzor de amante si va fi prea tarziu sa-i mai iei o frezie[color=#993300].

Acum, lasand gluma la o parte, totul e sa fii sincer cand ii ceri mana (pentru mine n-a contat unde). Va asteptati amandoi la acest moment si poti fii dezamagit daca ea nu va reactiona cum te-ai fi asteptat. Deci, atata spun: sinceritate! :rolleyes:

#20
irennescat

irennescat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 16.05.2005

View Postflorina, on Nov 10 2005, 13:55, said:

mircea radu bre
din dragoste :boredlook:
OMG am căutat pe google,  :lol: , "mircea radu bre" - emisiune TV :lol:

View Postadriano, on Nov 10 2005, 13:56, said:

Va asteptati amandoi la acest moment si poti fii dezamagit daca ea nu va reactiona cum te-ai fi asteptat. Deci, atata spun: sinceritate! :rolleyes:
Păi o pregăteşti un pic. doar să bănuiască, dar să nu fie sigură!  ;)

#21
subsemnatu

subsemnatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 21.07.2005

View Postirennescat, on Nov 10 2005, 14:02, said:

[...]
Păi o pregăteşti un pic. doar să bănuiască, dar să nu fie sigură!  ;)
La ce folos? :huh:
Un plan ce nu poate da gres: Sariti amandoi cu o parasuta! :smoke: Nu cred ca exista multe femei care ar spune "nu" in momentul ala! :bigwhitegrin: Si daca totusi refuza ii explici ca "It's a looooong way down!"  :w00t:

Edited by subsemnatu, 10 November 2005 - 14:13.


#22
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
Am vizionat mai demult o cerere in casatorie la TV. O tipa (viitoarea sotie) isi astepta prietenul dintr-o cursa, acesta fiind pilot de avioane. Pe cand il astepta, tot mai multe persoane care se perindau de acolo, si care de fapt erau pasageri in zborul prietenului ei, ii daruiau cate un trandafir. La sfarsit a aparut si el cu un buchet imens, + inelul de logodna.

Eu: pilot nu's, un trandafir e 90.000 (iar tipa cred ca a primit peste 100) si tipu' mai era si bine pus la punct, in costum de pilot.

#23
irennescat

irennescat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 16.05.2005

View Postovidelu, on Nov 10 2005, 14:18, said:

Am vizionat mai demult o cerere in casatorie la TV. O tipa (viitoarea sotie) isi astepta prietenul dintr-o cursa, acesta fiind pilot de avioane. Pe cand il astepta, tot mai multe persoane care se perindau de acolo, si care de fapt erau pasageri in zborul prietenului ei, ii daruiau cate un trandafir. La sfarsit a aparut si el cu un buchet imens, + inelul de logodna.

Eu: pilot nu's, un trandafir e 90.000 (iar tipa cred ca a primit peste 100) si tipu' mai era si bine pus la punct, in costum de pilot.
Atunci trebuie să ne gândim cum să iasă ceva frumos. Nu-l asculta pe subse', că o-ncurci  :lol:

#24
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

View Postirennescat, on Nov 10 2005, 14:26, said:

Atunci trebuie să ne gândim cum să iasă ceva frumos. Nu-l asculta pe subse', că o-ncurci  :lol:
Ba asculta-l pe subse... are experienta :P

#25
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
Si pana la urma ... cum ramane?

#26
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
daca esti sadic ti-as propune eu o varianta, insa unii ma vor blama pentru asta.. Implica putin teatru si niste resurse si relatii insa macar e ceva de care si-ar aminti toata viata :D

#27
mihaicris

mihaicris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 03.03.2003
Cred ca _ _ _ Z _ _ este poeZie asa ca pregateste si tu una.
Ai putea sa faci faza cu panoul publcitar, s-a mai facut, inchiriezi un panou publcitar mare ptr. cateva zile in perioada aia, si scrii pe el "Y, vrei sa fii sotia mea? " sau altceva. Undeva in drumul ei obisnuit, sau o plimbi pe acolo daca nu.
Bineinteles, inlocuiesti Y cu numele ei mic. :)

#28
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
Am aflat ce e cu z-ul ala. Am rasfoit intreg dex-ul (mersi Zuppy) si este un puzzle cu poza noastra pe el.

Dar cu cererea tot nu am reusit nimik. Buna idee Mihaicris, insa risc sa "foloseasca" si altii ideea mea.

Mai precis: vara asta, la Mamaia, am construit un castel de nisip de vreo 1,5 m inaltime, superb, dar care mi-a luat aprox. 3 ore de lucru. Din apa sau de pe plaja, era o frumusete sa il privesti. Si pe el am scris din scoici mici albe "Te voi iubi mereu Oana". Am facut poze, l-am filmat, etc. Dupa aceea multi baieti necunoscuti, cu prietene pe nume Oana si-au facut poze cu "munca" mea. Ba mai au si adaugat un I in fata numenlui, in caz ca o chema Ioana. Si dupa 10 ore a disparut ... il declar nul.

Edited by ovidelu, 11 November 2005 - 11:08.


#29
irennescat

irennescat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 16.05.2005
Zbor de agrement cu balonul cu aer cald  :bigwhitegrin:
ADVENTURE
Da' pe frigul ăsta... :scared:

#30
suri

suri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 10.05.2004

View Postmihaicris, on Nov 11 2005, 09:51, said:

... Ai putea sa faci faza cu panoul publcitar ...
sau un anunt gen pagina publicitara la ziar, sau intr-o revista pe care stii ca-l (ca o) citeste. astea daca te tine buzunarul  :D .

#31
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005
super idee :w00t:

#32
gogutza

gogutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 07.08.2005

View Postovidelu, on Nov 10 2005, 13:13, said:

5 dec. 2005 - e data cand o voi cere in casatorie pe fata pe care o iubesc. Stiu ca va accepta, fiindca m-ar omori daca nu as cere-o in casatorie, dar nu prea stiu cum sa o "cer".

Poate e banal sa te pui in genunchi, la o masa, intr-un restauranta, etc., insa eu vreau ceva mai deosebit. Ceva sfaturi, idei?

Si apropo. Ce cadou are 6 litere, din care a 4-a este Z? _ _ _ Z _ _ ?
prietene nu te cunosc,dar iti dau un sfat : nu te nenoroci, ai tras cu tocu' ti-ai f**** norocu'...sint insurat de multi ani si ma acrisem de a 2-a zi, pina si soarecele se satura de aceeasi gaura, stati impreuna, faceti plozi dar fara acte, vinul se strica cu apa iar dragostea cu casatoria, ce iti trebe acte ???!!! a fost cea mai mare greseala din viatza mea si am multi prieteni care sint insurati si tot timpul umbla dupa femei ...asculta-ma si n-o sa iti para rau...daca te insori si incepe bilciul sa iti aduci aminte de mine...bilciul oricum va incepe mai devreme sau mai tirziu...

#33
Domnita

Domnita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.09.2005
gogutza, daca noi facem parte din randul celor nefericiti asta nu inseamna ca toti sint ghininonisti, lasa omul sa i se realizeze visul, poate la ei va fi soare si sa dea Domnul sa fie ...


Casa de Piatra !

#34
sonic_adi

sonic_adi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.11.2004
5 dec zici ? asta e Luni :D

Pai eu zic sa te interesezi in zona si vezi daca gasesti o pensiune misto la max 50 Km distanta de unde stati , camera, pat, dus, chestii
O inchiriezi doar pt duminica noaptea spre luni si o pregatesti sambata .... umple-o cu flori ( trandafiri ) sampanie, si o perna sub forma de inima in mijlocul patului pe care sa sta inelul inconjurat de boboci de trandafiri.

Duminica seara brusc o iei de mana , va urcati in masina si pana sa se dezmeticeasca ajungeti in locul respectiv

gasesti tu o scuza pt deplasarea asta nocturna  :rolleyes:



:peacefingers:

#35
angajatul

angajatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 09.10.2005
eu zic ca incerci faza aia care era intr-o reclama de dincolo....poate stii reclama....dar daca nu ,ti-o povestesc in asa in mare

mergi cu ea la un restaurant...mancati ceva....blah blah....si la sfarsit ii spui ca ai ceva pentru ea....si ea deja se asteapta la cutiuta cu inelul.....si tu scoti din spatele tau o cutie de pantofi....si o pui pe masa...si ii spui ca i-ai gasit in sfarsit pantofii care ii placeau.....eh...in momentul asta deja ea deja e usor dezamagita ....si tu ii spui sa deschida totusi cutia ca ai cautat mult pantofii aia etc.....in inauntru sa fie un pantof de sticla(il faci din plexiglass sau ceva daca nu reusesti cu sticla) care sa fie de marimea ei, si cobori in genunchi sa il incerci pe picior....;)
...

PS- in reclama tipa incepe sa planga de fericire.....si aia de la mesele alaturate se uita mirati....si ea le spune "he got me a shoe ....oh...he got me a shoe"

#36
sonic_adi

sonic_adi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.11.2004

View Postangajatul, on Nov 13 2005, 12:55, said:

"he got me a shoe ....oh...he got me a shoe"

AMIN !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate