Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Cerere in casatorie

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#91
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Crezi ca i-ar placea in public sau in intimitate?

Mie una nu mi-ar placea show-ul asta cu public, de fapt nu as vrea sa ma ceara stand in genunchi si cu un inel indreptat inspre mine. Posted Image

#92
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,825
  • Înscris: 18.12.2007

View PostAlexxTM, on 03 ianuarie 2015 - 11:31, said:

Eu m_am gandit sa fac cererea in cadrul iunei nunti la care trebuie sa mergem impreuna desigur daca mirii sunt de acord

Erh, proasta idee dupa parerea mea, mai ales daca vrei sa o faci in public. Nunta este pentru mire si mireasa, nu au nevoie sa le fie furat momentul. Dar vad ca in continuare nune dai detalii despre viitoarea sotie.

Edited by AlexEn, 03 January 2015 - 12:14.


#93
AlexxTM

AlexxTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 26.08.2014
Cred ca iar place ceva mai romantic

#94
Clarra

Clarra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 29.12.2014

View PostAlexxTM, on 03 ianuarie 2015 - 11:31, said:

Eu m_am gandit sa fac cererea in cadrul iunei nunti la care trebuie sa mergem impreuna desigur daca mirii sunt de acord

Aceasta idee poate fi foarte buna sau foarte proasta... depinde de EA.
Esti sigur ca ei i-ar placea asa ceva? Eu l-as fi batut pe sotul meu daca m-ar fi cerut de sotie intr-un asemenea cadru (dupa ce mi-as fi revenit din soc, desigur). Mie una imi place ca momentele intime sa ramana intime - sunt mai introvertita, mi-e greu sa-mi manifest emotiile atat de puternice in public. As fi paralizat daca ar fi facut cererea in cadrul unei nunti, cu atatea zeci de persoane cunoscute si necunoscute in jur... Pe mine m-a cerut sotul meu de sotie cand am fost numai noi doi si a fost perfect. Nu as schimba absolut nimic daca as putea da timpul inapoi. Desigur, am sarbatorit pe urma cu cei dragi acest eveniment, n-am tinut bucuria doar pentru noi.

Am prietene care au fost cerute de sotii in public - fie la o masa in familie, fie in turnul Eiffel, si a fost ok, le-a placut, a fost minunat.

Asa ca cel mai important lucru e sa tii cont de ceea ce ii place ei - daca ii place sa fie in centrul atentiei sau nu. Gandeste-te ca e un moment unic si memorabil - il va tine minte toata viata... daca o iubesti, vei avea grija sa fie perfect.

#95
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View PostAlexxTM, on 03 ianuarie 2015 - 01:59, said:

Asept si eu idei,din fericire mai am cateva luni pana voi faxe pasul

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5_v7QrIW0zY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ok, recunosc, asta e foarte greu de făcut și implică muncă multă și nu doar a ta, ci și a rudelor și prietenilor.

N-o să-ți spun cum a fost la  mine, dar sunt de acord cu cine a zis că cererea în cadrul unei nunți, dacă nu este făcută după un scenariu super pus la punct, este o idee proastă.

Later Edit: Dacă în zona aia se poartă furatul pantofului miresei, poate aranjezi cu mireasa să pui cumva inelul în pantof și trimiteți prietena să îl recupereze. Totuși, e un scenariu care trebuie să fie aranjat în cele mai mici detalii și cu bună sincronizare.

Edited by Cazimi, 06 January 2015 - 06:01.


#96
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View PostCazimi, on 06 ianuarie 2015 - 05:48, said:

Ok, recunosc, asta e foarte greu de făcut și implică muncă multă și nu doar a ta, ci și a rudelor și prietenilor.
N-o să-ți spun cum a fost la  mine, dar sunt de acord cu cine a zis că cererea în cadrul unei nunți, dacă nu este făcută după un scenariu super pus la punct, este o idee proastă.
Later Edit: Dacă în zona aia se poartă furatul pantofului miresei, poate aranjezi cu mireasa să pui cumva inelul în pantof și trimiteți prietena să îl recupereze. Totuși, e un scenariu care trebuie să fie aranjat în cele mai mici detalii și cu bună sincronizare.
Un astfel de fragment a ajuns sa fie un mod de a cere iertare in telenovela ! asa de popular a ajuns ?  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0TyvSq69iak?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] (telenovela De que te quiero, te quiero -2013) Cum fetele se uita la telenovele mai tot timpul mai mult ca sigur stiu cam ce se va intampla (telenovela  "Pentru Ca Te Iubesc" a rulat pe Acasa Tv anul trecut). Deci ar trebui sa incercati ceva original, mai bine mai putin dar sa fie de la voi decat mult si copiat.

Edited by stlk, 10 January 2015 - 20:38.


#97
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Înclin să cred că telenovela s-a inspirat din propunerea lui Isaac. Nu că ar avea vreo importanță. După cum zici, e greu să fii original.

Jee, bine că am scăpat de grija asta a cererii în căsătorie.

#98
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View PostCazimi, on 10 ianuarie 2015 - 20:46, said:

Înclin să cred că telenovela s-a inspirat din propunerea lui Isaac. Nu că ar avea vreo importanță. După cum zici, e greu să fii original.
Jee, bine că am scăpat de grija asta a cererii în căsătorie.
Nu e greu deloc sa fi original mai ales cand iubesti pe cineva cu adevarat. De asta eu nu le dau niciun sfat celor care vor sa faca cereri in casatorie, le spun doar sa-si puna mintea la contributie si nu sa gandeasca altii pentru ei, noi ne casatorim cu miresele lor  sau ei ? noi le cunoastem viitoarele mirese sau ei ?

#99
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View Poststlk, on 10 ianuarie 2015 - 21:12, said:

Nu e greu deloc sa fi original mai ales cand iubesti pe cineva cu adevarat.
Dacă era ușor, inițiatorul topicului nu ne mai cerea ajutorul.

Sunt de părere că exista milioane de oameni care iubesc cu toată sinceritatea, dar sunt lipsiți de imaginație. Nu cred că una are legătura cu alta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate