Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Reclame google platite prost

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#1
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Probabil nu mai este un secret faptul ca de la inceputul crizei adsense plateste tot mai prost.
Stiu ca mai era un topic de genul "Cum sa scap de click-urile de 1 cent". acum problema este ca s-a ajuns la culmea nesimtirii, click-uri de 0.25 centi, maxim 0.5 centi.
Propun sa facem o lista cu advertiserii care platesc foarte prost.
Eu la reclame competitive (banati) am asa:

Quote

wall-street.ro
wall-street.ro/catalog
www.9am.ro
www.bancatransilvania.ro
www.ejobs.ro
www.promovare.biz
9am.ro platesc cel mai prost. In general cei care afiseaza reclame-imagini.

Alte pareri? :rolleyes:

#2
---

---

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 13.02.2009
frate e durere,cu criza asta,vrei nu vrei te afecteaza,chiar daca tu nu iti dai seama..
si totusi alea sunt site-uri serioase...nu vreau sa imi imaginez cum platesc aia gen "da click manele 9" "pr0n gratis" stii tu din astea..

#3
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
Dupa ce ca se injosesc sa plateasca cativa bani pe click, cei de la wall-street nici nu se obosesc sa se faca un banner mai aspectuos... ne strica designul tuturor.... ca si cum ar zice: "na-va prostilor un banner facut in scarba (in Paint) in 5 minute... va dau cativa centi si in plus va mai si stric aspectul siteului"...

Pe astia i-am banat de mult.

Mai sunt si altii cu bannere de 2 bani (si centi probabil tot pe atat).... Aia cu hemoroizi, eurocor, ipec .... si lista e lunga.

#4
hyp3rion

hyp3rion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 18.03.2006
Eu azi am scos ADSENSUL de pe site. De la 6USD-zi , am ajuns la 1.4 USD pe zi, deci prefer sa am site-ul curat decat sa fiu bataia lor de joc.

#5
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

View PostDarkAngelBv, on Feb 15 2009, 16:17, said:

Probabil nu mai este un secret faptul ca de la inceputul crizei adsense plateste tot mai prost.
Stiu ca mai era un topic de genul "Cum sa scap de click-urile de 1 cent". acum problema este ca s-a ajuns la culmea nesimtirii, click-uri de 0.25 centi, maxim 0.5 centi.
Propun sa facem o lista cu advertiserii care platesc foarte prost.
Eu la reclame competitive (banati) am asa:

9am.ro platesc cel mai prost. In general cei care afiseaza reclame-imagini.

Alte pareri? :rolleyes:
Numai spameri pe acolo.

#6
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
Pentru cine nu stie cum se baneaza sarantocii care ofera 1 cent pe click:

- Cont Google Adsense -> Configurare AdSense -> Filtru de reclame competitive -> Acolo adaugati cate unul pe linie siteurile banate, a caror reclame nu vreti sa apara la voi pe site.

#7
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

Quote

www.estimatori.ro
www.everystudent.ro
www.exboyfriendguru.net

Aditii!

#8
mdf

mdf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 11.01.2007
Nu stiu cat platesc dar mi se par clar niste bombe asa ca sunt pe lista mea neagra :

www.stomachfatisugly.net
www.subliminalwealth.net
www.realmindpowerskills.com
www.mindpowerskills.info
www.powerbacks.com
www.dnaperfection.com
www.destinyfree.com
www.ad-hoc-productions.com
www.biodieselathome.biz


#9
Zingarou

Zingarou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.06.2008
Imi cer scuze daca nu procedez corect, dar intru pt a 2-a oara in viata pe forum, ca user logat, si nu prea ma pricep la deschis subiecte noi. In legatura cu Google AdSense, am si eu o intrebare: Cum se poate ca, avand 117 vizite si 2 clickuri pe reclama, sa am CTR de aproape 100%? O fi vreo greseala (am asteptat 6 ore si tot asa a ramas, deci nu cred ca e vorba de actualizarea datelor)  Tin sa mentionez ca si ieri am avut 5 clickuri pe reclama, 209 vizite (din care 150 vizitatori noi) si CTR-ul a fost de 13%..e mult prea mare avand in vedere raportul..zic eu.
     Ar trebui sa imi fac griji sau nu? Tocmai am atins 100$.
     Multumesc, si imi cer scuze inca o data daca nu am postat unde trebuia.

#10
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
Vin si eu cu niste sugestii:
Pastrati orice site ce are legatura cu cu terenuri,hoteluri,cazare

#11
ghinionist

ghinionist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.06.2008
Vad, de cateva zile, pe unde intru o reclama de la Metin2.O gasesc pe site-uri diverse, fie ca au sau nu legatura cu jocurile.Cat de bine sunt platite aceste reclame, alaturi de cele de la Imperia, triburile si alte jocuri din astea ...?

#12
REYKO

REYKO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 04.08.2008
Am incercat si eu sa fac ceva bani din google dar nu am reusit deloc,mai ales in acesta perioada.Cel mai mult am castigat prin reclamele goweb.ro.Dar au multe dedesupturi si nu le recomand...

Acum prefer sa pun reclame gen facetoface ,cer intre 3 si 35 de euro pe banner si ies mai bine decat as intra in vreo retea...

#13
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
Uitati ceva fundamental.
sistemul se regleaza in functie de cerere.
Nimeni, nici voi nu ati plati ma mult daca vin se cere putin!

Numarul advertiserilor romani pe partea de site-uri este aproape insignifiant pentru numarul de afisari.

Degeaba ii banati pe unii, pentru ca nu exista altii care sa plateasca mai mult.
Azi am vazut pt prima data reclama la Vodafone prin Google Adsense (aici pe forum), deci optimizarea costurilor ajunge si in marile comanii.

Attached Files



#14
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View PostCourage, on Feb 15 2009, 23:59, said:

Uitati ceva fundamental.
sistemul se regleaza in functie de cerere.
Nimeni, nici voi nu ati plati ma mult daca vin se cere putin!

Numarul advertiserilor romani pe partea de site-uri este aproape insignifiant pentru numarul de afisari.

Degeaba ii banati pe unii, pentru ca nu exista altii care sa plateasca mai mult.
Azi am vazut pt prima data reclama la Vodafone prin Google Adsense (aici pe forum), deci optimizarea costurilor ajunge si in marile comanii.
Deacord, nimeni nu va plati 20-30 de centi, dar sa ajungi sa platesti 0.25-0.5 centi pe click deja este mai jos de limita nesimtirii.
Acum vreo saptamana am avut 5$ din 1200 click-uri, asta cum se explica? de cand am banat respectivele situri rata de click a scazut, dar incasarile au crescut (nu foarte mult, dar in loc de 5$ la 1200 click-uri azi am castig de 35.3$ la 752 click-uri pe ads, cu o medie de 4+ centi/click).

#15
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
Vina principala e a lui Google pentru ca permite setarea pretului minim pe click la 1 cent.... ar trebui macar 4-5 centi.

#16
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postnetul, on Feb 16 2009, 00:17, said:

Vina principala e a lui Google pentru ca permite setarea pretului minim pe click la 1 cent.... ar trebui macar 4-5 centi.
5$ din ~1200 click-uri ti se par 1 cent? <_<

#17
---

---

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 13.02.2009

View PostDarkAngelBv, on Feb 16 2009, 01:06, said:

35.3$ la 752 click-uri pe ads, cu o medie de 4+ centi/click).
wow si ti se pare ceva rau din asta?
site ro sau english? B)

#18
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Post---, on Feb 16 2009, 00:22, said:

wow si ti se pare ceva rau din asta?
site ro sau english? B)
Da, este foarte rau. Daca era vreun site pentru cocalari sau site de avatare mai ziceam.
Este site in romana.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate