Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Totul despre ceasurile Casio G-Shock

- - - - -
  • Please log in to reply
220 replies to this topic

#19
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Eu sunt la al doilea Casio.Acum am un Sea Pathfinder SPF-60D.Merge brici.Cel anterior a mers 8 ani cu bateria originala.Sper sa mearga la fel si asta(deocamdata are doar 2 ani)

#20
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 marianculturistul, on Apr 11 2009, 07:38, said:

am avut cateva g-shockuri,rezistente insa se degradeaza destul de repede fata de alte ceasuri.....am 2 candino si sunt mai stabile in timp,metalul nuj se matuieste,nu se zgarie....
pt pusti sunt ok casio,insa dupa cam 2 ani.....arata ca un seiko dupa 10.
geamul la gsocuri e slab calitativ,nu stie de safir!
mi se par asa,de sezon,pt 6-12 luni,ca si swatch.
Pentru pusti ? :lol:
Ceasurile Casio au o calitate foarte buna si un pret decent.
Eu sunt la al treilea ceas Casio si sunt multumit de toate.

#21
Pisu22

Pisu22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 20.02.2007
Vreau sa cumpar si eu un G-shock zilele acestea. Un Mudman pe rosu sau Classic White DW6900FS-8 de pe Eastbay. Stie cineva de unde se pot cumpara de la noi, on-line ar fi de preferat. Cineva zicea mai sus ca Swatch si Casio sunt ceasuri de cateva luni.Te contrazic! am folosit Casio ani de zile si acum port un Swatch care de 4 ani merge perfect!

#22
nu_sunt_ozzy

nu_sunt_ozzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,367
  • Înscris: 15.02.2007
Eu acum am vazut Casio Protrek PRW 1500 1VER. Il vreau :D

#23
Pisu22

Pisu22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 20.02.2007
este bestial Protekul de care vb. Mai dar voi unde le gasiti? ca eu in Constanta nu am vazut asa ceva...

#24
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Incearca la ei,eu am cumparat de la magazinul lor din Galati,aveau atunci si un Mudman dar nu era rosu. M-as mira sa nu aiba magazin si la tine in oras.

#25
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Wtf! Eu am dat 40$ pe un G-Shock. In tara vad ca e 100$. Personal il folosesc la vapor in masina. E bum ca-i rezistent, l-am bagat si-n pacura si tot functioneaza, plus ca nu ramane in urma.

#26
Pisu22

Pisu22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 20.02.2007
comandate de pe Eastbay, Classic White DW6900FS-8 ajunge 100$ si Mudman rosu ajunge 110$. Credeti ca le gasim in tara la preturile astea?

#27
Pisu22

Pisu22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 20.02.2007
Am comandat azi G-Shock G7700 1E de pe un site romanesc. A costat 300 de lei. Ce parere aveti? Eu personal sunt foarte incantat de functiile pe care le are. Maine vine curierul si revin cu pareri :D.

#28
mihainet76

mihainet76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.09.2006

 Pisu22, on Apr 17 2009, 15:10, said:

Am comandat azi G-Shock G7700 1E de pe un site romanesc. A costat 300 de lei. Ce parere aveti? Eu personal sunt foarte incantat de functiile pe care le are. Maine vine curierul si revin cu pareri :D.


Salut,

Te felicit pt achizitie.Este un ceas ff ok(parerea mea),eu l-am achizitonat ca si tine de la un magazin online de ceasuri,si l-am primit repede prin curier,au fost ff promti.Am mai cumparat de la ei acum 2 ani tot un casio si tot la fel de promti au fost.
Ce pot sa spun despre ceas.SUPER...il port non stop.Am crezut ca fiind G-shock o sa fie butucanos si greu.Nici pe departe.
Ce imi place la el,merge la secunda,il am de o luna si de atunci merge perfect.
Am facut dus cu el,l-am lovit din greseala odata de coltul peretelui si odata de mobila,nici o zgarietura.
Acum ca o paranteza,imi vine sa zambesc,deoarece am vazut pe net o groaza de teste la g-shockuri,le loveau cu ciocanul sau cu barosul chiar,calcate cu masina si apoi ziceau ca sunt niste jafuri care nu rezista,ca testele lor de laborator sunt mincinoase.
Acum stau si ma gandesc,cine poarta unul la mana,chiar s-ar lasa lovit cu barosul,sau calcat de masina? :)).Sincer,as prefera sa se strice ceasul decat mana,nu? :)).
Cu ce putere il poti lovi cu el la mana ca sa il distrugi in halul ala?MAna crezi ca ar mai rezista?
Mie mi-a rezistat un casio cu ecran pexiglass(plastic),cu mici zgarieturi,lovit de lucruri dure,bagat in apa sarata la mare,am cazut cu mana in noroi la munte si nu are nimic,merge perfect.Pe el scrie doar 50 metri.
Unii zic ca bratara din cauciuc este proasta si slab calitativ.Eu zic ca este cea mai buna si rezistenta....unde mai pui ca este si subtire si tot a rezistat.
La g-shockul asta cureaua este mai groasa clar.
Te rog sa scrii opinia ta cand il primesti.

PASTE FERICIT TUTUROR!!!!!

#29
marian cornea

marian cornea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.01.2006
eu inca "fumez" un g-shock de 4 ani si e ca nou cu o mica exceptie. o minizgarietura pe ecran.s idesi cureaua e din plastic nu are nimic.si e purtat si la mare si pe munte la -20   -30 grade.scapat lovit de stanci..etc..

#30
mihainet76

mihainet76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.09.2006
Salut,

Ce parere aveti despre acest g-shock,merita?

http://www.g-shock.e...p/awg-100-1aer/

Se poate sincroniza si in Bucuresti?

Multumesc.

#31
Pisu22

Pisu22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 20.02.2007
Salutare. Revin cu pareri despre G-Shock G7700 1E. Personal sunt foarte incantat de el! Ceasul este fabricat din materiale foarte bune, lucrat foarte frumos. Usor de purtat, nu este chiar asa de mare, aproape ca nu il simti la mana din cauza greutatii (aprox 56 g). Display-ul este foarte luminos si usor de citit. Functiile cu care este dotat sunt  destul de folositoare. In premiera vad un ceas analog la care se poate regla contrastul, ceea ce mi se pare foarte interesant! Per total pentru 300 de lei eu zic ca este o super afacere un astfel de ceas. Il recomand cu caldura!

Edited by Pisu22, 23 April 2009 - 10:40.


#32
mihainet76

mihainet76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.09.2006

 Pisu22, on Apr 23 2009, 11:38, said:

Salutare. Revin cu pareri despre G-Shock G7700 1E. Personal sunt foarte incantat de el! Ceasul este fabricat din materiale foarte bune, lucrat foarte frumos. Usor de purtat, nu este chiar asa de mare, aproape ca nu il simti la mana din cauza greutatii (aprox 56 g). Display-ul este foarte luminos si usor de citit. Functiile cu care este dotat sunt  destul de folositoare. In premiera vad un ceas analog la care se poate regla contrastul, ceea ce mi se pare foarte interesant! Per total pentru 300 de lei eu zic ca este o super afacere un astfel de ceas. Il recomand cu caldura!

Este digital,nu analog :))

#33
Pisu22

Pisu22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 20.02.2007
Pardon! sunt la munca si ma gandeam la mai multe in acelasi timp in care postam! Digital este ceasul mai...sa tineti minte da? :lol:


Momentan ma tot gandesc la un Mudman. Il are cineva de pe aici ca sa ne zica si noua o parere?

Edited by Pisu22, 23 April 2009 - 14:17.


#34
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 Pisu22, on Apr 23 2009, 11:38, said:

Salutare. Revin cu pareri despre G-Shock G7700 1E. Personal sunt foarte incantat de el! Ceasul este fabricat din materiale foarte bune, lucrat foarte frumos. Usor de purtat, nu este chiar asa de mare, aproape ca nu il simti la mana din cauza greutatii (aprox 56 g). Display-ul este foarte luminos si usor de citit. Functiile cu care este dotat sunt  destul de folositoare. In premiera vad un ceas analog la care se poate regla contrastul, ceea ce mi se pare foarte interesant! Per total pentru 300 de lei eu zic ca este o super afacere un astfel de ceas. Il recomand cu caldura!
Sa il stapanesti sanatos. ;)

#35
mihainet76

mihainet76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.09.2006
Salut,

Posesorilor de ceasuri g shock si nu numai care se calibreaza dupa Germania,voua va merge?
Locuiesc in Bucuresti,prin Berceni,aseara l-am asezat la fereastra dar nu sa calibrat.Ziua este o liniuta la semnal,dar dispare dupa cateva secunde.
Am inteles ca mai mult seara se calibreaza,in manual scrie si orele.
Celor care locuiesc in zona,va merge?


O zi buna!

Edited by mihainet76, 24 April 2009 - 12:31.


#36
G05

G05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 04.01.2005

 mihainet76, on Apr 24 2009, 12:30, said:

Salut,

Posesorilor de ceasuri g shock si nu numai care se calibreaza dupa Germania,voua va merge?
Locuiesc in Bucuresti,prin Berceni,aseara l-am asezat la fereastra dar nu sa calibrat.Ziua este o liniuta la semnal,dar dispare dupa cateva secunde.
Am inteles ca mai mult seara se calibreaza,in manual scrie si orele.
Celor care locuiesc in zona,va merge?


O zi buna!


Salut !

Eu locuiesc putin mai "jos" prin Tineretului, am de peste un an un Casio WVA-430DE-2A2VER (solar si wave ceptor) care merge impecabil si se calibreaza in fiecare seara. Recomandarea e sa-l tii langa fereastra peste noapte, ptr. ca de ex. la mine calibrarea automata se face la ora 12, 02, 03, 04 si 05 noaptea (conform manual, daca prinde cel putin unul din aceste semnale, indicatorul ramane activ). Ziua ceasul nu face calibrare decat comandata manual, si sansa de receptie in Bucuresti este mica, ptr. ca semnalul e transmis pe unde lungi si este puternic perturbat in orase.
Off-topic: mai am un ceas de birou si o statie meteo, ambele "radio controlled" care deasemenea receptioneaza semnalul noaptea fara probleme.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate