Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Totul despre ceasurile Casio G-Shock

- - - - -
  • Please log in to reply
220 replies to this topic

#37
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
eu sunt posesorul unui G511D nu este foarte sofisticat insa isi face bine treaba, are aproximativ un an si a facut contact cu mai multe colturi de mese, dulapuri si de cateva ori si cu un toc de usa metalic, a facut fata foarte bine acestor incercari, cat si testului acvativ (este WR 200)
desi pare mare, toate persoanele care l-au vazut au spus ca este foarte usor pt dimensiunile lui si asta esti si parerea mea ca utilizator

#38
mihainet76

mihainet76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.09.2006
Salut,

Asa am facut si eu.L-am pus exact pe pervazul ferestrei cu ora 12 spre afara.Al meu tot g-shock proaspat achizitionat.
Daca tu in tineretului ai,ar trebui si eu sa am,nu?
Am bloc de 8 etaje in fata,eu la et 3,dar pe lateral si in sus e liber.
Am citit pe site-ul lor din germania ca frecventa asta e buna ca nu tine de copaci,penetreaza betonul armat,etc,fata de gps care trebuie sa fii in camp deschis.
Poate la mine nu se calibreaza in fiecare noapte,poate tine si de conditiile meteo.
Si cum au anuntat maine ploaie si nori toata ziua.......
La tine iti arata un indicator de semnal? Ai o liniuta sau mai multe?
Eu am indicator,si chiar si in  camera am o liniuta,dar dispare si nu face calibrare manuala(am inteles ca si asa e greu manual).
Dar exista sansa ca noaptea tarziu sa apara mai multe liniute cumva?Ca nu am mai avut asemenea ceas pana acum si nu cunosc detaliile.
Asa ca cine imi poate spune ii multumesc anticipat.
In cartulie spune ca in fiecare noapte la 12,1,2,3,4,5 se conecteaza.
Dar de exemplu,daca ii schimb ora si data,el de unde stie ca la ora aia trebuie sa se calibreze?
Nu il induc in eroare?Eu asa am facut aseara,i-am schimbat data cu o zi anterioara si cu multe ore inapoi.

Va multumesc!!!!!!

#39
G05

G05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 04.01.2005
@ mihainet76:

Pai el se sincronizeaza tinand cont de ora CET. Daca tu schimbi ora/data manual, asta inseamna ca treci pe alt fus orar si el se va sincroniza la o alta ora locala (de exemplu sincronizarea automata de la ora 1 noaptea - ora CET se va face la ora 24 ora locala a Romaniei). Problema cu schimbatul orei nu e asa grava ptr. ca o va regla automat la gasirea semnalului, insa atentie ca sincronizarea cu emitatorul de la Frankfurt nu se face decat daca ceasul este setat pe fus orar GMT +/- 2 ore, altfel ea este anulata automat; cu alte cuvinte, limita de fus orar la care inca se mai sincronizeaza automat este cea a Bucurestiului (la Casio setezi fus orar ptr. Atena, cel putin asa e la mine).
Semnalul la mine este maxim noaptea doar langa geam, independent de conditiile meteo; vezi sa nu ai insa in zona (2-3 metri) vreun TV sau neon/bec economic care functioneaza ca bruiaza f. rau.

#40
mihainet76

mihainet76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.09.2006
Salut,

Am facut o descoperire azi.Am vazut ca in timpul zilei,toata ziua am o liniuta de semnal,dar culmea,nu este langa fereastra ci la 2-3 metri de ea,pe biroul meu.Intradevar,are liniuta stabila numai daca este indreptat cu ora 12 spre fereastra,dar pe diagonala.
Am incercat aseara pe balcon,l-am lasat toata noaptea,dar degeaba,nu sa sincronizat.Asta e,diseara cred ca il las pe birou,unde are liniuta,poate,poate.
A,am uitat sa precizez,cand are liniuta stabila,intai cauta pe GE77,5 apoi trece pe UK88 parca...si in cele din urma da eroare.
Este fixat la HOME pe ATH (Atena).

Mai astept impresii si mai ales sfaturi........sunt un pic cam dezamagit,recunosc,ca mai toti au din Bucuresti si se sincronizeaza,chiar din cartierul meu,si mie...nu!
Si nu este stricat,deoarece imi arata ca sa sincronizat luna aceasta la 5 dimineata inainte sa il cumpar.
CAnd il las la fereastra  este in TIMEKEEPING MODE,adica imi arata data si secundele(ora si minutul sunt analogice)

#41
mihainet76

mihainet76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.09.2006
Salut,

Tot nu s-a sincrinizat,a treia zi consecutiv...l-am pus la toate ferestrele,asta este,poate nu-i o zona buna la mine.
Culmea ca azi de dimineata cand am iesit pe balcon,avea o liniuta stabila,unde nu avea deloc zilele trecute,dar nu se sincronizeaza.

#42
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,852
  • Înscris: 09.04.2005
si la CT merge mai greu de cateva luni pe DCF. O fi vreo sursa noua de zgomot

#43
-Zamolx-

-Zamolx-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 01.05.2009
Si mie imi place GS - 1100 - 1 AER   :OK:
Dar nu gasesc ce pret are... :huh:

#44
phat_sua

phat_sua

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 16.01.2006
eu vreau sa imi iau un GLX 6500 si un Mudman alb ati vazut pe undeva ?

#45
Pisu22

Pisu22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 20.02.2007
GLX negru si rosu si Mudman rosu am gasit eu pe eastbay la 100$.

#46
phat_sua

phat_sua

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 16.01.2006
da le-am vazut si eu insa vreau pe alb (ca e vara :D)
eu am gasit sa le iau de pe ebay si cred ca asa o sa fac insa mi-e frica cu fake-urile asa ca mai studiez putin problema..
mai e o varianta cu un shop din UK ca am un prieten acolo si il platesc eu online si il trimit la adresa lui
in ambele variante nust ce o sa fac cu vama :(

#47
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
Au introdus noi modele Casio G-Shock pe http://www.ceasuri-t...mp;filter=false

#48
Sebino

Sebino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 17.11.2005
Mi-am luat un casio GW 9200 Riseman. Si-a facut sincronizarea din prima noapte fara probleme. Stau in N-V tarii. Sper sa fie semnal la fel de bun si alte parti.

#49
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005
Sa-l folosesti cu placere! De unde l-ai luat si cat ai dat pe el?

#50
Sebino

Sebino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 17.11.2005

View Postcatalinmariescu, on 11th June 2009, 12:38, said:

Sa-l folosesti cu placere! De unde l-ai luat si cat ai dat pe el?



L-am luat de pe realstore.ro. Am dat pe el 660 lei + Transport.

#51
vwz

vwz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.06.2009
Salut.Si eu sunt posesor de Mudman GW 9010-1ER de cateva zile.  (   http://www.g-shock.e...up/gw-9010-1er/  ) Comandat de pe realstore.ro.S-a sincronizat fara probleme din prima zi,se sincronizeaza si automat si manual.Semnalul este foarte bun la Deva din cate vad eu.Din pacate nu cunosc pe nimeni aici cine are si nu stiu daca eu sunt doar norocos sau chiar merge bine la noi.In rest numai de bine despre MUDMAN sunt multumit.

#52
marianculturistul

marianculturistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 09.09.2005
la aceeasi bani poti lua ceva calitativ,care rezista in timp.
Casio,Swatch sunt de o vara,ceva de plecat la mare,fara pretentii;aparat foto de unica folosinta.
Un ceas bun te poate pune in valoare,spune ceva sepre tine.
Casio=om nepretentios,centrat pe ieftin si cu zeci de functii,genul de lucrator la termopane,in piata,pe tramvai.
Ce ocupatii aveti sau v-ati dori sa aveti?

#53
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View Postmarianculturistul, on 14th June 2009, 09:01, said:

la aceeasi bani poti lua ceva calitativ,care rezista in timp.
Casio,Swatch sunt de o vara,ceva de plecat la mare,fara pretentii;aparat foto de unica folosinta.
Un ceas bun te poate pune in valoare,spune ceva sepre tine.
Casio=om nepretentios,centrat pe ieftin si cu zeci de functii,genul de lucrator la termopane,in piata,pe tramvai.
Ce ocupatii aveti sau v-ati dori sa aveti?
Esti tare ai inceput sa dai tu descrieri de 2 banii despre posesori de ceasuri Casio.

Tatal meu este director la o firma de mobila si are ceas Casio.
Se imbraca mereu elegant .Nu prea l-ai nimerit.

Casio produce ceasuri de calitate cu preturi cuprinse intre 64 de lei - 2.578 de lei. http://www.shopmania...=pret-crescator
Este un producator de ceasuri pentru toate "buzunarele".

Dute in alta parte cu gandirea ta ingusta.

Edited by stokarit_s, 14 June 2009 - 13:39.


#54
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,210
  • Înscris: 05.06.2002
sunt ceasuri f. bune dar in opinia mea daca un ceas n-are geam de safir e depunctat serios.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate