Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

OFERTA REGIONALA SERVICII CLICKNET SI DOLCE ROMTELECOM

- - - - -
  • Please log in to reply
412 replies to this topic

#37
alinmihaimarian

alinmihaimarian

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 338
  • Înscris: 17.01.2009
Nu ai cum prepay pe fix, costurile liniei se mentin oricum. Poate doar daca il obligi sa incarce vreo 10 euro pe luna.

#38
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007
Oferta asta e buna pt zonele UPC/Cablelink RDS, mai ales ca upc scoate de luni pachetul EBT fortand trecerea pe digital. Pacat ca viteza de uplod ramane inca mica.
RTC devine o alternativa tentanta la limitarile oferite de UPC.

Edited by Farrell, 14 February 2009 - 18:03.


#39
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009
Inca un aparator al RTC. Mai baiatule, instalator ce ii fi, ti se pare normal ca dupa ce lansezi o oferta sa o schimbi la nici 2 luni? Sa fi sanatos, ca nu am arici la buzunar, aici e vb. de respect fata de clientii atrasi. Si nu ma provoca ca incep sa fac antireclama la RTC. Mai cauata ce am scriu eu despre RTC si apoi mai vb. OK?

#40
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Ei cu asa oferta ma gandesc "serios" sa renunt la fiberlink unde am 30 Mbps in internet (oficial 5) + telefon fix si mobil cu 500 min in retea si 50 in rtc si cu tarife mai mult decat rezonabile toate la 27 lei tva inclus si sa trec la abonamentul clicknet de 8 Mbps (oficial) care real va merge in cel mai bun caz cu 7 Mbps la 10.9 euro + linia telefonica inca 6.9 euro asta insemnand 17.8 euro fara tva totalul cu tva fiind undeva la 90 lei. Adevarul e ca a pus-o rds-ul cu asa concurenta. :D  Ii paste falimentul :lol:

#41
alinmihaimarian

alinmihaimarian

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 338
  • Înscris: 17.01.2009
Calitativ Romtelecom nu are concurenta pe fix si internet.

#42
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Cu siguranta... doar tu le stii cel mai bine...

Edited by Florinbv, 14 February 2009 - 19:12.


#43
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Intrebare intrebatoare:

telefon : de cand lumea (cred ca din 1977)
clicknet: de vreo 2,5 ani
dolce: aproape 2 luni.

Pot sa beneficiez de oferta ? :D

#44
alinmihaimarian

alinmihaimarian

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 338
  • Înscris: 17.01.2009
cand ai luat dolce s-a prelungit pe 2 ani ?

daca da poti sa beneficiezi dupa ce iesi din perioada contractula, adica peste 1 an si 10 luni.

Edited by alinmihaimarian, 14 February 2009 - 19:30.


#45
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006

View Postalinmihaimarian, on Feb 14 2009, 20:11, said:

Calitativ Romtelecom nu are concurenta pe fix si internet.
cu siguranta la deconctari internet nu are concurenta.Deocamdata folosesc clicknet ca nu am alternativa dar in cel mai fericit caz imi cade de minim 10 ori pe zi (folosit nu mai mult de 12 ore)

#46
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006
Si ai mai avea clienti din parti.Cand spun alternativa nu inseamna singura sursa de net.ANu am alternativa la viteza mai mare de 512k.Daca ar trebui sa le platesc mai mult decat uriasa suma 15.5 e+ tva (pt net ca voce nu folosesc) / 2mega, cu siguranta as rezilia.

#47
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View Postalinmihaimarian, on Feb 14 2009, 19:34, said:

ma faci sa cred ca esti bolnav mintal. Clicknet are cea mai mare crestere din piata si tu vorbesti de deconetari. Eu as tripla abonamentele la orice client care nu are alternativa .....si o spun pe bune.
  Iote cu cine stati de vorba  :lol: , nu e grav ca ea gandeste asa, grav e ca cam asa au gandit si gandesc in continuare si cei "de sus". Sloganul lor ar trebui sa fie "clientul nostru, iobagul nostru! intra cine vrea, scapa cine poate" :) uitativa la ce clauze de reziliere aberante au si la contractele semnate pe 2-3 ani, perioada in care serviciul functioneaza dupa cum da domnu` ei sunt acoperiti, si tu bun de plata in continuare :wave: . Pana semnezi doar lapte si miere, dupa ce ai semnat iti pun pumnul in gura si iti arata contractul.

Edited by Bobby_ro, 14 February 2009 - 19:46.


#48
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Cand jegmanesti clientii (@alinmihaimar.. flavia, ca asta se cheama ce gandesti tu) apare chestiunea concurentei, asta cand apare. Vezi tu, eu o spun deschis poti sa vii cu rtc-ul tau la jumate de pret, viteza dubla, aceleasi servicii si tot nu va dau voua banii. Pentru ca ati fost/sunteti/veti fi :vampire: si tu o demonstrezi cel mai bine cu "nu e moral, dar e legal" si eu va zic  :curse: si :wave: pentru totdeauna.
A da, si pe langa si tine si restul 3-4 insi sunt la fel de aroganti si tupeisti, deci n-am dubii ca mai demult era altceva, alta conducere si acum sunt toti super o.k. si gata sa ofere lapte si miere.  :peacefingers:

Edited by Blackhawk, 14 February 2009 - 19:50.


#49
dreyfus

dreyfus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 21.02.2006
Mda... e clar.
RTC se misca greoi si sunt foarte scumpi.
Zilele astea o sa scap de ei.
Pacat ca am abonamentul acesta de la inceputuri... dar na... s-au blocat la 8 Mbps si... e tare scump
de 80 lei imi iau 30 Mbps  :coolspeak: din alta parte...

#50
alinmihaimarian

alinmihaimarian

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 338
  • Înscris: 17.01.2009

View Postdreyfus, on Feb 14 2009, 20:04, said:

Mda... e clar.
RTC se misca greoi si sunt foarte scumpi.
Zilele astea o sa scap de ei.
Pacat ca am abonamentul acesta de la inceputuri... dar na... s-au blocat la 8 Mbps si... e tare scump
de 80 lei imi iau 30 Mbps  :coolspeak: din alta parte...

Si ai vrea GPON sau VDSL 2 in Severin ? sa fim seriosi...

Blackhawk tu alegi singur unde platesti. Eu iti spun ca daca RSD maine vine sa-mi ofere pe viata servicii gratis nu semnez. Pur si simplu nu pot accepta o calitate asa de slaba , chiar daca viteza este 100Gbps.

Nu conteaza doar viteza. Doar niste oameni limitati care stau toata ziua pe net, care nu au job, nu au nimic ....masoara viteza.

Edited by alinmihaimarian, 14 February 2009 - 20:12.


#51
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
El vrea internet la standardele anului 2009 la preturile normale si firesti de pe piata, se poate sau cere prea mult?


le:

View Postalinmihaimarian, on Feb 14 2009, 20:09, said:

Doar niste oameni limitati care stau toata ziua pe net, care nu au job, nu au nimic ....masoara viteza.
Ce imi plac oameni care ridica ipocrizia la rang de arta, tu draguta vorbesti de oameni "limitati care stau toata ziua pe net" cand TU si in ziua de craciun si seara de revelion faceai propaganda mincinoasa pe aici? . Apropo, noi masuram viteza prin speedtestere obiective tu prin ce masori calitatea aia cu care ne tot zgarai retina? sau trebuie sa te credem pe cuvant?

Nu am vrut sa editez si sa scriu randurile de mai sus dar mai mult ca orice pe lumea asta ma enerveaza ipocrizia si minciuna.

Edited by Bobby_ro, 14 February 2009 - 20:17.


#52
alinmihaimarian

alinmihaimarian

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 338
  • Înscris: 17.01.2009
Eu masor calitatea la uptime, iar pe modem am 160 de zile. Asta este calitatea.

Daca tot nu va intereseaza Romtelecom de ce sariti imediat ce lanseaza ceva?

#53
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004

View Postunchiujim, on Feb 13 2009, 23:10, said:

o mica eroare in enutul de mai sus :oferta se poate vinde de magazinele Romtelecom, 1930 si dealeri.pliantul de mai sus e al unui dealer si cum va fi ingramadeala mare....



pt contracte expirate NU se percepe taxa de 35e !!! se face gratuit dar ramai o zi doua fara net. da-mi pm cu nr de tel si vei avea un raspuns competent si complet. :coolspeak:
ai numarul in semnatura! as ami s-a zis de la 1930 si nu de unul ci de doi oameni cu care am vorbit.

View Posttntman, on Feb 13 2009, 22:15, said:

partyman pm-me si zi unde stai si ce abon expirat ai? poate te incadrezi in noua oferta ;)
nu ma incadrez stau la tara...numarul e public in semnatura...

Edited by partyman, 14 February 2009 - 20:23.


#54
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Eu am uptime de la ultima pana de curent din CT care a avut loc prin noiembrie.
RDS fiberlink
Daca nu cade tensiunea sa imi cada si routerul o sa o tin la fel pana la vara.
In rest, fara comentarii.

Singura remarca pe care o pot face este asta: sunt disperati si "reduc" putin pretul in euro, dar in lei platesti la fel ca inainte ca doar a crescut euro. Rata de deconectari masive ii face sa retina clientii in retea cu clauze ABUZIVE de reziliere.


PS Ce inseamna cea mai mare crestere de pe piata? Cati clienti clicknet exista acum? Ca acum 1 an si ceva ziceai ca "suntem peste 600k"
Linile telefonice persoane fizice au scazut la 2,6 milioane conform ANRCTI

Edited by onlyone, 14 February 2009 - 20:26.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate