Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

OFERTA REGIONALA SERVICII CLICKNET SI DOLCE ROMTELECOM

- - - - -
  • Please log in to reply
412 replies to this topic

#397
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,244
  • Înscris: 05.06.2002
in cazul mamei nu se intentioneaza o renegociere ci renuntarea la un serviciu ce nu-i mai este necesar. nu-i vorba de o avere, dar in cazul asta timpul curge pe banii ei. mi s-a parut ciudat sa nu vrea sa-mi dea un numar de inregistrare a cererii cu data la care am facut-o.

#398
vrabiedd

vrabiedd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 31.05.2009

 gcontra, on 8th June 2009, 16:15, said:

Pui gaz pe foc! :death:  Maine cum ma trezesc cred ca o sa fac cunostinta cu cati mai multi operatori, pana rezolv problema! Azi le-am trimis un mesaj pe my account ca de... sunt Rusaliile sau cam asa ceva, sa zicem ca sunt mai putini la munca! Chiar nu le inteleg tactica asta, te face de iti faci ambitia si chiar pleci de la ei desi nu ai intentionat decat o prelungire de contract in conditiile ofertei curente si nimic mai mult. Ori imi restrictioneaza numarul 1930 ori imi rezolva problema! Si cand ma gandesc ca le-am mai facut si reclama prin vecini de le-am adus cel putin inca doi clienti!!! Unul nici macar n-avea telefon de la ei!

Ce oferta vrei ? Ce oferta ai acum ? Din ce oras esti ?

#399
gcontra

gcontra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 26.12.2008

 Fane, on 8th June 2009, 16:16, said:

in cazul mamei nu se intentioneaza o renegociere ci renuntarea la un serviciu ce nu-i mai este necesar. nu-i vorba de o avere, dar in cazul asta timpul curge pe banii ei. mi s-a parut ciudat sa nu vrea sa-mi dea un numar de inregistrare a cererii cu data la care am facut-o.
Te suna in maxim 8 zile. Daca nu au inebunit, sunt de OPC!

 vrabiedd, on 8th June 2009, 16:23, said:

Ce oferta vrei ? Ce oferta ai acum ? Din ce oras esti ?
Sunt din sud si sunt sub acoperirea "ofertei regionale" vreau sa-mi reduca suma la net si la voce. Mai accept si variante crestere viteza la net + modem wi-fi conform oferta regionala dar scadere pe voce, etc. Daca imi citesti postarile de pe sectiunea romtelecom te lamuresti. Mai pe romaneste mi s-a promis reducere de pret la ambele abonamente fara pierdere de privilegii contra prelungirii contractului mai concret n-as putea sa spun ca se pare ca am stat de vorba cu fantome carora deocamdata nu le dau numele pe forum inca mai astept rezolvarea sau sa ma lase sa plec. Sfat, de cate ori vorbiti notati ora convorbirii si persoana  cu care ati vorbit.
Pacat pentru ca se poarta asa, pt ca eu de ex as fi intresat pe viitor si de alte servicii gen tv , net mobil etc Chiar daca nu am o alta alternativa mult mai buna decat la ei chiar si din orgoliu si tot plec daca nu se tin de cuvant.

Edited by gcontra, 08 June 2009 - 15:41.


#400
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,244
  • Înscris: 05.06.2002
eu in locul tau as depune o cerere scrisa de reziliere, cu numar de inregistrare, cu tot tacamul. si daca in termen de 1 luna (sau cat e specificat pe contract) nu au semnatura ta pe un nou contract trebuie sa desfiinteze postul telefonic (sau sa dezactiveze serviciul). in stilul asta ii faci pe ei sa umble dupa tine.

#401
Seattle

Seattle

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 457
  • Înscris: 14.09.2005
Exista vreo oferta speciala pentru clientii ex-RDS? Sunt din Hunedoara. Nu ma intereseaza promotii gen x luni la jumatate de pret s.a, vreau oferta pe termen nelimitat.

#402
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Nu.

#403
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009

 Seattle, on 9th June 2009, 11:41, said:

Exista vreo oferta speciala pentru clientii ex-RDS? Sunt din Hunedoara. Nu ma intereseaza promotii gen x luni la jumatate de pret s.a, vreau oferta pe termen nelimitat.
Pana in acest moment cel mai bine ar fi sa semnezi cu RTC pt. cea mai mica perioada de timp. Spun asta pt ca in ultimul an pt. clientii noi au venit cu tot felul de oferte tentate (la preturi mult mai mici).

#404
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,244
  • Înscris: 05.06.2002
dap, dar fiind nou la adsl o sa-l pacaleasca cu modemul, care la 2 ani il dau moca, la un an...

#405
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009
Exista si pierderi din pacate. 2ani nu e chiar asa mult. Dar recunoasc 1 an e cel mai convenabil. La 2 ani poate mai prinde 6 luni gratis. E cam echilibrat...

#406
Clau44

Clau44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 24.01.2008

 Farrell, on 13th February 2009, 18:17, said:

E tentant pretul abonamentului de 8Mbps dar pacat ca nu duce linia mea atata. Vor lovi mult in upc cu oferta asta.
Vezi că și la clicknet este exsprimată în Megabiți (Mb) NU MEGABITES (MB), IAR DIN CÂTE ȘTIU EU 1 MB = 8 Mb

CUM NU ÎȚI DUCE LINIA 1 MB/sec? Conform calculelor 1 MB = 8 Mbps de aici rezultă că viteza este de 1 MB/sec.

Apropo și eu am pățit la fel veneau cei de la romtelecom și vorbeau de pe linia noastră cât doreau ei (în special că este în afara scării) de unde se fixează legăturile, și se întindeau la vorbe și proștii plăteau, să vezi ce figură au făcut și rugăminți când le-am spus că renunțăm la serviciile lor, și am apelat la cealaltă rețe de net+CATV+tel. fix+tel. mobil toate la 52 RON/lună!
Vezi că la internetul pe mobil și la romtelecom viteza este în Mb (megabiți) nu MB (Megabites)!
1 MB ............... 8 Mbs
x MB .............. 8 Mbs
x = 1 MB/sec

acum am descărcat un program de pe acest forum și nu mi-a luat nici măcar o secundă!



HAI SĂ TRANSFORMĂM ÎN MB:
1 MB = 8 Mb
ATUNCI AVEM AȘA:
ClickNet 1 Mbps:
1 MBps ............. 8 Mbps
x MBps ............. 1 Mbs
x = 0,125 MBps (MB)
deci clicknet 1 = 0,125 MB/sec.
CLICNET DE 2 Mbps
X = 0,25 MBps
Cliknet 6 Mbps = 0,75 MB/sec
Clicknet 8 Mbps = 1 MB/sec
Clicnet 20 Mbps = 2,5 MB/sec.

va atasez viteza mea actuală la net de pe fiber****.

Attached Files


Edited by Clau44, 16 June 2009 - 13:01.


#407
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009
Fieber teoretic are viteza mai mare, dar ajuta la descarcari nu la trafc pe net. Lasa ca o sa te saturi si de RDS (poate de preturi nu, sunt mult mai mici).

#408
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
@clau44, testele de pe vitezamea.ro sunt niste petarde, la mine nu trece de 5Mbps, fa te rog un test pe speedtest.net (unde ajung la 10.8Mbps), e mult mai relevant.

#409
gcontra

gcontra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 26.12.2008
Romtelecom! Chapeau bas! Imi acopar si eu macar devalorizarea de curs. Dar totusi astept  confirmarea scrisa si la reducerea de la internet :D ... ca.... pe operatoarele de la 1930 nu le cred 100% pe cuvant ca s-a operat si la internet "fidelizarea", pe doi ani! De banii aia poate imi pun si Dolce, mai stii! Face-ti si voi cumva sa apara notificarile astea si in MyAccount, ce atata hartie.

Edited by gcontra, 19 June 2009 - 19:32.


#410
costinburducea

costinburducea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.11.2009
OFERTA PACHET PRACTIC:

internet - 4mb/s clicknet, modem gratis
televiziune - satelit Dolce 57 canale
linie telefonica - cu minute incluse seara + terminal siemens cadou

abonament 7,5E primul an si 15E al doilea an (contract pe 2 ani)
instalare gratuita in maxim 48h

#411
adrianu69

adrianu69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 19.03.2006

 costinburducea, on 9th November 2009, 20:09, said:

OFERTA PACHET PRACTIC:

internet - 4mb/s clicknet, modem gratis
televiziune - satelit Dolce 57 canale
linie telefonica - cu minute incluse seara + terminal siemens cadou

abonament 7,5E primul an si 15E al doilea an (contract pe 2 ani)
instalare gratuita in maxim 48h


unde ai gasit informatia? ca pe site nu mai exista oferta practic..
oferta destul de buna..
umbla zvonul ca o sa fie introdus de craciun... dar repet e doar un zvon!

#412
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 adrianu69, on 9th November 2009, 21:36, said:

unde ai gasit informatia? ca pe site nu mai exista oferta practic..
oferta destul de buna..
umbla zvonul ca o sa fie introdus de craciun... dar repet e doar un zvon!
oferta s-a terminat in mod oficial pt pachetul PRACTIC.

#413
adrianu69

adrianu69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 19.03.2006

 unchiujim, on 9th November 2009, 22:32, said:

oferta s-a terminat in mod oficial pt pachetul PRACTIC.
poi si atunci tipu de mai sus vorbeste din amintiri?!
postu nu e de azi.. asa ca posibil sa aibe o informatie utila.. sau o fi vreun insider.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate