Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Mai putine masini in Bucuresti?

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
nicku_parazitu

nicku_parazitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 21.01.2007
Eu sunt sigur ca o sa apara masinile odata cu incalzirea vremii(nu imi explic de ce).Zilnic fac naveta Centru-Baneasa,de vreo 2  luni pe la ora 13 merg cu a 3-a  pe podul baneasa,toamna asta la orice ora piedeam numai acolo 30 de min.

#20
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
Da, unii au o vacanta fooaartee prelungita.

#21
herculane

herculane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 01.02.2006
concret, dimineata din romana pana pe la piata presei faceam cu ceva luni in urma vreo 20-30min. acum am facut si 10. la intoarcere (pe la 6, 7 seara) la victoriei pierdeam si o juma' de ora in intersectie, iar acum sunt zile in care in cateva minute am trecut de ea.

la fel, de la serviciu pana la ai mei faceam vreo 30-45min, iar acum am record de 15min :)

zici ca e perioada de vara cand lumea pleaca in vacanta :D

#22
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
unde-o fi summitul nato...ce dor imi e de el :)

#23
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 24.05.2007
Sunt mai multe cauze...unul ar fi leasingul. Multi proprietari si-au pierdut masinile, sau au renuntat la ele pentru ca nu mai faceau fata ratelor. Asa ca ele au disparut din trafic si din parcarile blocurilor, ocupand locuri prin parcurile auto ale firmelor de leasing.
O alta cauza o reprezinta numarul tot mai mic de masini inchiriate. Daca pana in toamna erau zeci de firme de inchirieri auto, si toate aveau masinile inchiriate cu saptamanile, acum stau cu ele in parc (caz concret, am fost cu un coleg sa inchirieze o masina pentru o deplasare importanta, nu il interesa pretul, avea neaparat nevoie de masina...si nu a gasit nicaieri, la nici una din firme...asta in luna august. Astazi majoritatea firmelor Rent-a-car au dat faliment, iar cele care au ramas pe piata se chinuie sa supravietuiasca).

#24
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,694
  • Înscris: 24.09.2006
De ce numai bucureștenii sunt întrebați? Prin alte părți se simte?

În Galați nici vorbă, centura la fel, faleza la fel, centrul la fel, totul neschimbat.

#25
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Eu repet treaba asta de multa vreme, dar nah - acolo e considerat "buricul tarii". <_<

Si ca sa raspund la intrebare, NU - nu sunt mai putine masini, pentru ca au apucat sa si le inmatriculeze. Toti. E plin de masini ale anilor 90, ceea ce n-ar fi un lucru foarte rau daca n-ar fi asa de multe. In Deva - de exemplu - daca ai treaba la politie, spital, policlinica, primarie, etc. etc. nu ai unde parca, pur si simplu.

Edited by Marius3k, 10 February 2009 - 23:06.


#26
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008
din fericire traseul meu zilnic e lejer, aglomerat e in sensul celalalt (sens pe care nu mi s-a parut c-ar fi mai putine, da' va cred, ca-s multi care-o zic si care brazdeaza Bucurestiul mult mai mult decat mine).

ce voiam sa zic e ca vineri dimineata, cand exaaaact acest subiect se dezbatea intens la kiss fm, am facut cam 20 de minute pe Duca - Gara de nord - Witting  :D  adica traseu pe care alta data-l fac in vreo 3-4 minute (ok, 6 cu statul la semafor). a fost prima data cand a fost aglomerata zona asta la 9 dimineata - seara s-a mai intamplat. si n-am idee care-a fost cauza - senin afara, fara politai in intersectie, semafoarele mergeau normal, n-am vazut vreun accident...  :rolleyes:

oricum coincidenta m-a distrat :)

View PostMarius3k, on Feb 10 2009, 23:05, said:

Eu repet treaba asta de multa vreme, dar nah - acolo e considerat "buricul tarii". <_<

hai, mey baieti, e doar locul unde-ti poti pune nervii pe bigudiuri in trafic, stiti doar   :kisstogether:

#27
herculane

herculane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 01.02.2006

View PostSilver Wolf, on Feb 10 2009, 23:03, said:

De ce numai bucureștenii sunt întrebați?

pt ca acolo e cel mai aglomerat si acolo ma intereseaza pe mine cum sta treaba. probabil ca daca eram din galati intrebam de traficul din galati ;)

#28
bebelino

bebelino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 10.04.2007
Ca tot dezbateam noi problema:

http://www.evz.ro/ar...n-marile-orase/

#29
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View Postnicku_parazitu, on Feb 10 2009, 13:34, said:

Eu sunt sigur ca o sa apara masinile odata cu incalzirea vremii(nu imi explic de ce).Zilnic fac naveta Centru-Baneasa,de vreo 2  luni pe la ora 13 merg cu a 3-a  pe podul baneasa,toamna asta la orice ora piedeam numai acolo 30 de min.

eu am stat sambata pe pod baneasa pe la ora 15, o gramada (ce-i drept cu vreo 5 minute mai putin :lol: ) . In schimb restul orasului era mai gol cu 50% fata de obicei ! :huh:

La inceputul lunii am fost de cateva ori  din pantelimon pana in militari (via unirii) si am facut suspect de putin  :coolspeak:

Ahhh ,mi s-a parut mai aglomerat decat de obicei  magheru sambata seara  + multe multe pustoaice.... :rolleyes:

Edited by cosmin_miu, 11 February 2009 - 04:16.


#30
herculane

herculane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 01.02.2006
sambata seara, m-am invartit juma'de ora pana sa gasesc loc de parcare si mai si aveam o nevoie urgenta. am lasat masina pe avarii am urcat 2 min pana sus si am continuat cautarile :). si cand ma gandesc ca e lume care-si doreste sa locuiasca in romana. mai mult, in facultate aveam un profesor care ma pica pt ca stateam in romana. un dobitoc! :D

fata de acum un an, centrul e mai liber (exceptand zilele de clubareala cand se umple), ceea ce ma bucura. imi pare, totusi, rau de aurolacii si parcagii de p-acolo ca fac mai putini bani. saracii :(

#31
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

View Postcosmin_miu, on Feb 11 2009, 04:11, said:

eu am stat sambata pe pod baneasa pe la ora 15, o gramada (ce-i drept cu vreo 5 minute mai putin :lol: ) . In schimb restul orasului era mai gol cu 50% fata de obicei ! :huh:

la podu' lu' peshte e intotdeauna aglomerat, fir-ar el sa fie (ok, nu intotdeauna, in 27 decembrie n-a fost :) )

azi am ajuns in drept cu ikea la ora 5pm. am stat o ora! dupa care-am mai facut pana aproape de gara de nord ... 12 minute :)

Edited by charme, 11 February 2009 - 21:28.


#32
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,266
  • Înscris: 24.01.2008
Aglomerat ca astazi pe Stefan cel Mare - Mihai Bravu n-am mai vazut de mult timp, de cand au terminat santierele in zona parca nu s-a mai circulat asa rau.

#33
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Imi retrag ce-am zis zilele trecute in acest topic. Astazi a plouat.

#34
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
Azi a revenit balamucul. HAos  :curse:

#35
herculane

herculane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 01.02.2006
la 6juma' cand am plecat eu de la serviciu a fost destul de liber. bine, nu ca atunci cand nu ploua, dar oricum...20min pana acasa

#36
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Am prins azi o aglomeratie ca in "vremurile bune". Motivul: un imbecil cu Opel Vectra din '99 (estimativ) cu numere rosii care a crezut ca si-a luat masina de curse. Din tot sufletul sper sa fi avut casco, altfel a dat bani pe un morman de fiare.

Edited by C.F.S., 13 February 2009 - 12:02.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate