Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Alegerea unui carucior

- - - - -
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#127
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Este posibil ca greutatea mai redusa a caruciorului sa compenseze.
Stam in drumul taberei care este zona calamitata si am probleme cu Joie Chrome sa trec peste denivelari, mai ales (dar nu numai) daca mai pun si niste cumparaturi in cos.
Nu-mi dau seama exact cum s-ar comporta alte marci in aceleasi conditii.

#128
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,524
  • Înscris: 30.10.2003
Eu am luat un carut la reducere de pe Amazon, era returnat. Avea buretele de la maner un pic julit. Si acum dupa 5 ani il mai folosesc cand ploua sa duc copilul la gradi.
Cauciucurile la roti s-au rupt din cauza pietrisului de strada. Nemtii dau in prostie cu pietris pe trotuar.
Si am reusit sa gasesc sa schimb cauciucurile. Altfel statea in beci dupa 2 ani de folosinta. Se facusera cauciucurile franjuri.

#129
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 09.02.2007
Salut. Suntem in cautarea unui carucior (suntem la primul copil) si ma gandeam sa achizitionam un carucior 3 in 1. Sa folosim si scoica in masina in primele luni.
Bugetul ar fi undeva intre 2000 si 3000 lei.

Singurul model care mi-a placut in realitate (il au finii nostri) este cel de la Venicci si costa 2640 lei: https://venicci.ro/p...1-venicci-blue/

Ce ziceti de acest model? Ce alte marci/modele recomandati in jurul acestei sume? Mersi.

#130
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Simt nevoia sa ma repet.

 Dev, on 19 septembrie 2017 - 15:47, said:

Cumpara oricum un scaun de masina bun si nu orice scoica basic vine cu carutul...

Deci carucior 2 in 1 si un scaun care chiar a facut niste teste de siguranta.

Edited by Dev, 14 March 2019 - 13:11.


#131
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 09.02.2007
Ok. Pai si atunci acel carucior de la venicci 2 in 1 la pretul de 2290 lei plus o scoica de aprox 500 lei de la cybex / maxi-cosi e mai ok?
Gasesc ceva mai bun in banii astia? Mersi.

#132
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
De Venicci astia nu stiu nimic deci nu ma pot exprima. Pare ok din poze, seamana cu mutsy-ul meu care a fost 350 euro (dar nu in Ro) :lol:. Cum preturile in Romania sunt mai mari, probabil ca nu poti gasi prea usor ceva mai bun in banii astia.

O scoica de la maxi-cosi/cybex e mult mai ok decat cam orice chestie vine la pachetele 3-1. Dar ai putea sa te uiti si la un scaun pentru grupele 0-1 deja, eventual unul care merge cu spatele pana la limita de varsta. Daca ai un copil mare la 6-7 luni deja scoica nu mai e confortabila si tre' sa treci mai "sus".

Singurul avantaj la scoica e ca poti sa muti copilul din masina direct pe cadrul de la carucior. Dar cum n-ar trebui sa stea mai mult de 2 ore (cu indulgenta, as zice ca mult mai putin) in pozitia aia, eu oricum nu as face asta decat pentru o fuga de 10 minute la supermarket. Cand ii vad pe copii ingramaditi cu orele in scoica prin magazine...

#133
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Dpmdv la cărucioare Peg Perego sunt în top. Am unul 3 in 1 de care sunt f mulțumit (deocamdată). L-am luat la oferta la 3800 lei redus de la 4500 lei.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate