Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

Flash Voyager 8GB

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
arahne_dea

arahne_dea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 20.02.2005
Salutare,

Am un stick Corsair Voyager de 8GB. Problema cu el este urmatoarea: daca il formatez (default) FAT32 il citeste atat WINDOWS cat si APPLE, dar nu pot pune pe el fisiere mai mari de 3 GB. Spre exemplu, o imagine ISO de 4 GB nu o copiaza. Imi da un mesaj de eroare de genul: Spatiu insuficient; chiar daca are 7 GB liberi. Am intrat pe site-ul CORSAIR, am gasit modelul si am descoperit ca pentru a putea copia fisiere mai mari de 3GB trebuie formatat NTFS. Este OK pana aici. Acasa, pe Toshiba cu Vista instalat merge foarte bine stick-ul. Pe G4 (Apple) pot doar sa copiez de pe stick informatii, nu pot sa si scriu. Iar la servici (PC cu XP instalat) imi spune ca driverul trebuie formatat.

Ce este de facut? Exista vreun soft pentru el care sa-i permita cu format FAT 32 sa copieze si fisiere mai mari de 3GB?

Multumesc anticipat.

#2
Crash

Crash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,066
  • Înscris: 27.08.2002
pe xp click dreapta "my computer" > manage>device manager>disk drives>dublu click pe stick > policies>optimize for performance
pe mac trebuie sa instalezi un program gen NTFS-3G

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate