Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

yahoo detector

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
75 replies to this topic

#19
darksoul2001ro

darksoul2001ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 15.05.2008
ok bai desteptilor  :D hai ca pun altcumva problema ca vad ca sunteti niste relaxati.
$lines = @file ("http://opi.yahoo.com/online?u=" . $yahoo . "&m=t"); 
		if ($lines !== false) {
			$response = implode ("", $lines);
			if (strpos ($response, "NOT ONLINE") !== false) {
				return YAHOO_OFFLINE;
			} elseif (strpos ($response, "ONLINE") !== false) {
				return YAHOO_ONLINE;
			} else {
				return YAHOO_UNKNOWN;
			}
		} else {
			$errno = 1;
			$errstr = "Unable to connect to [url="http://opi.yahoo.com";"]http://opi.yahoo.com";[/url]
			return false;


deci stie online, offline, da la faza cu unknown nu vad nici o reactie, si nu stiu cum as putea implementa, sa apara si unknown... dupa marimea pozei ? sau cum...

#20
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Ok bai desteptule, asta e un utilitar FREE to use BY YAHOO.
Pentru invisible NU OFERA ASA CEVA YAHOO. Sunt cateva metode pe care le folosim pentru a face diferenta dintre offline si invisible (status request, avatar reqest, cam request, etc). Daca esti asa destept analizeaza tu protocolul yahoo si dupa aia mai discutam.

P.S. E vorba de conexiuni SSL pentru autentificare + cumunicare cu serverele yahoo prin raw sockets + formare pachete cu headerele YMSG.

#21
darksoul2001ro

darksoul2001ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 15.05.2008
scuze sefu, eu ziceam de voi ca sunteti inteligenti, eu nu le am cu astea :) si incerc sa dau de capat

unde as putea gasi instructiuni "status request, avatar reqest, cam request, etc"

#22
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
in primul rand trebuie sa faci autentificarea catre serverele yahoo si mai apoi sa creezi pachetele de detectie.
http://www.ycodersco...m/tutorials.htm e una dintre putinele resurse publice. As fi vrut sa scriu si eu un articol pe blog, dar mi-e teama ca o sa apara peste noapte sute de spammeri care se vor folosi de informatie pentru a-si indeplini misiunea.

#23
darksoul2001ro

darksoul2001ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 15.05.2008
clar..

o sa citesc si o sa incerc sa fac sa vad daca reusesc... daca nu, revin :)

#24
Dyshka69

Dyshka69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 01.07.2008
Imi dai mie un domeniu ro /com/net la alegerea mea si iti dau scriptul de aici si merge pe toate serverele si windows si linux etc ... care vrea PM

#25
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View PostDyshka69, on Feb 2 2009, 16:46, said:

Imi dai mie un domeniu ro /com/net la alegerea mea si iti dau scriptul de aici si merge pe toate serverele si windows si linux etc ... care vrea PM
Merge atat de bine incat 25% zice ca un id e invisible, 25% zice ca e error/busy si restul zice ca e offline  :roflmao:  de fapt id-urile respective nu au mai fost folosite de cel putin cateva zile.

#26
darksoul2001ro

darksoul2001ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 15.05.2008
merge cam eronat :) scriptul lui Dyshka69

#27
Dyshka69

Dyshka69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 01.07.2008
Mie imi merge bine .

#28
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View PostDyshka69, on Feb 2 2009, 19:50, said:

Mie imi merge bine .

:console:

[ http://img164.imageshack.us/img164/4940/clip9id3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by lord_ice, 02 February 2009 - 19:57.


#29
Dyshka69

Dyshka69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 01.07.2008
Trebuie sa mai adaug cate ceva ... adica sa verifice pe mai multe siteuri . Pentru ca verifica pe mai multe siteuri .. ca asta face defapt..... verifica pe alte siteuri si in functie de rezultat afiseaza stastul

#30
Rigips

Rigips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 21.02.2005
Da'... ce sa faci cu un script d-asta?  :rolleyes:
Adica, daca cineva e invisible, inseamna ca nu vrea sa vorbeasca cu tine, nu? Ce rezolvi daca-l vezi? Il (o) tragi de urechi?

Mi se pare destul de copilaresc scopul; poate gresesc. Sunt si alte motive, in afara de cel didactic (@darkangelbv)?

#31
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View PostDyshka69, on Feb 2 2009, 20:11, said:

Trebuie sa mai adaug cate ceva ... adica sa verifice pe mai multe siteuri . Pentru ca verifica pe mai multe siteuri .. ca asta face defapt..... verifica pe alte siteuri si in functie de rezultat afiseaza stastul
Aha, deci si tu te-ai dat de gol  :roflmao:  V-am mai spus si v-o repet: Cand o sa faceti ceva cu mana voastra sa avetu tupeul sa vindeti ceva. Pana atunci cu un simplu email catre cei de la care preluati se rezolva (in sensul ca ramaneti cu buza unflata).

View PostRigips, on Feb 2 2009, 20:19, said:

Da'... ce sa faci cu un script d-asta?  :rolleyes:
Adica, daca cineva e invisible, inseamna ca nu vrea sa vorbeasca cu tine, nu? Ce rezolvi daca-l vezi? Il (o) tragi de urechi?

Mi se pare destul de copilaresc scopul; poate gresesc. Sunt si alte motive, in afara de cel didactic (@darkangelbv)?
Nu e copilaresc :D La mine a inceput in primul rand din curiozitate (vroiam sa vad cu ce se mananca protocolul yahoo si ce gauri de securitate are :D ). Daca a prins la public... why not? :D

#32
Dyshka69

Dyshka69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 01.07.2008
Pai scrie si tu in php sa verifice pe mai multe siteuri ... si sa iti dea un rezultat pe al tau ... nu e chiar atat de usor ;)

Edited by Dyshka69, 02 February 2009 - 21:31.


#33
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006

View PostDyshka69, on Feb 2 2009, 21:03, said:

Pai scrie si tu in php sa verifice pe mai multe siteuri ... si sa iti dea un rezultat pe al tau ... nu e ciar atat de usor ;)
Esti incredibil

#34
darksoul2001ro

darksoul2001ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 15.05.2008
ba fratilor, eu vreau scriptul in totalitate, pentru ca vreau sa pun adsense langa el, sa fac niste cash ca sunt student si is cam parlea :) am doar 18$ in adsense de pe un site de matrimoniale care nu il mai am... si ma gandeam ca virgula cu un yahoo detector sa fac ceva, ca am vazut un site cu acest script, si are 300 de mi de vizitatori pe zi.... deci face ceva banuti. Nu vreau sa il vand ca si altii, vreau sa fac eu ceva verzi :) si inca nu i-am dat de cap la script in totalitate, si nu te ajuta nimeni in ziua de azi...

#35
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
tu crezi ca aia 300.000 de vizitatori ii faci asa de pe o zi pe alta? :lol:
Oricum mare lucru nu ai sa faci pentru ca si deoarece nu asa se fac banii :) si adsense plateste prost in ultimul timp

#36
darksoul2001ro

darksoul2001ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 15.05.2008
cum se fac banii online? si care ii proportia adsense/bidvertizer

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate