Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 

Orange Business Flexible Group 50 sau Vodafone Group 50?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
paraschiva_27

paraschiva_27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 25.04.2008
sunt pe Orange de multi ani. am 4 abonamente. pe firma. am primit oferta de la un dealer de Vodafone 50 euro fara tva plus taxa de sim (la fel la ambii operatori, 4 euro/sim), ajunge vreo 300 RON , 1200 minute nationale, oricand, reportabile. fara taxa de mutare cu tot cu numar. am sunat la Orange sa vad ce-mi ofera ei: business flexible group 50, adica prelungire contract 1 an, primele 8 luni 50 euro +50 bonus + inca vreo 15 euro vechime ...deci 936 minute in alte retele la orice ora. sau 1650 min in retea. dupa primele 8 luni... nu stiu ce ramane, banuiesc totul la jumatate, adica fara acei 50 euro bonus. pai are comparatie? ceva pareri despre abonamente business? caut sfaturi, sugestii, cine a mai patit-o si in ce fel... merita mutatul?ms anticipat :D

#2
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 25.07.2008
iti recomand sa mergi la un orange shop si sa ceri renegociere. daca nu iti ofera cel putin cat Vodafone, poti sa portezi linistit.

#3
paraschiva_27

paraschiva_27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 25.04.2008
am cerut renegociere si asta am primit pe mail. adica mai putin decat ceilalti. desi le-am spus ca vodafone mi-a oferit aia si aia si aia.... sa mai insist? cam cat au voie sa lase cei de la orange la discounturi? banuiesc ca au un maxim de discount,nu?

#4
Taddy

Taddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 21.01.2009
Eu, totusi, nu inteleg de ce mai stai pe ganduri.
Daca as fi in locul tau m-as mai duce si la Cosmote sa vad ce oferta au si apoi clar as porta.
Cred ca prima optiune ar fi Voda... dat fiind vechimea, semnalul si lipsa apelurilor intrerupte.
Bafta

#5
paraschiva_27

paraschiva_27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 25.04.2008
o fi sentimentalism...chiar nu stiu. e ciudat sa trag eu de ei sa-mi faca o oferta mai buna... abonamentul meu e cel mai vechi, sunt de vreo 11 ani la ei... si poate m-am obisnuit...da orice invat are si dezvat,nu? :lol:

#6
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
inainte de a te lua dupa cineva de aici(incluzandu-ma si pe mine), o vizita in shop iti poate aduce pentru 103.5e(tva inclus cu tot cu taxe simuri si ce o mai fi)  aprox. 1650 in orice retea natioanala, 24 luni, internet +modem inclus in pret.
mai refa calculele inainte de a face pasi catre voda.

Edited by medley, 21 January 2009 - 21:15.


#7
paraschiva_27

paraschiva_27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 25.04.2008
nici nu trebuie mers la shop, ma suna, negociem pe mail, trimit oferte pe fax. de toate. eram curioasa daca au fost si altii in situatia mea, si eventual ce si cum si cu cine au negociat...asa, ceva sfaturi de culise... :rolleyes:

#8
alinmihaimarian

alinmihaimarian

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 338
  • Înscris: 17.01.2009
Porteaza....

#9
Taddy

Taddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 21.01.2009
Probabil ca medley stie despre ce vorbeste:)
Prea a facut toate calculele exact.
Parerea mea ca acum e momentul potrivit pentru tine sa iei decizia in favoarea ta... ori ca va ramane orange ori ca vei trece la vodafone... important este sa iesi tu in castig.
Asa ca profita de ocazie!!!

#10
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
ai portat? ai ramas?
happy? unhappy?

Edited by medley, 01 February 2009 - 20:58.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate