Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Ingerul Digital

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
kastor

kastor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 17.12.2006

View Postmihai_aaa, on Jan 28 2009, 21:01, said:

Va rog sa cititi articolul :

http://www.antena3.r...ului_63293.html

Si cititi si comentariile. :roflmaofast:  :roflmaofast:

#20
andreeuu

andreeuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 07.01.2009
pentru cei ce nu cred sa taca cum sa nu fie adevarat are perfecta dreptate apai si voi astia ca ziceti acestea sunteti si voi niste satanisti in devenire la asta o sa se ajunga

#21
ionutseb

ionutseb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.02.2009

View Postmihai_aaa, on 19th January 2009, 23:46, said:

Buna ziua

Vreau sa va intreb daca ati vazut acest documentar si ce parere aveti despre el.

mie m-i se pare infricosator si nu prea stiu ce sa cred.

Voi ce credeti despre cele relatate acolo ?

Aveti aici si linkul pt a putea vedea filmul pt cei care nu l-au vazul

http://video.google....042274449664707


Nu m-am uitat la film , ci doar l-am "frunzarit" cateva minute.Am vazut zeci de astfel de documentare de-a lungul anilor si nu prea mai am  rabdare sa ma mai uit.

Hai sa lasam la o parte aspectele religioase si sa ne gandim mai mult asupra aspectelor legate de libertatea umana.
Asta pentru cei care isi dau seama cam ce se vrea cu aceste microcipuri si anume: ingradirea libertatii umane.

Edited by ionutseb, 15 July 2009 - 12:29.


#22
giumbalaiza

giumbalaiza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 16.02.2009

View Postmihai_aaa, on 19th January 2009, 23:46, said:

Buna ziua

Vreau sa va intreb daca ati vazut acest documentar si ce parere aveti despre el.

mie m-i se pare infricosator si nu prea stiu ce sa cred.

Voi ce credeti despre cele relatate acolo ?

Aveti aici si linkul pt a putea vedea filmul pt cei care nu l-au vazul

http://video.google....042274449664707


nu stiu si nici nu ma intereseaza filmul, dar aveti grija la microcipuri.

#23
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Bai nene, voi aveti timp de prostii nu gluma...

#24
linbetwin

linbetwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 12.01.2007
S-a găsit cine să ne dea nouă lecții și să poarte de grijă omenirii, călugării sârbi care ascund criminali de război în mânăstiri. Apocalipsa a fost în Yugoslavia lor și au participat la ea ortodocși, catolici și musulmani.

Există sute de "documentare" și site-uri cu teorii d-astea conspiraționiste care îi sperie pe naivi și fac bani de pe urma fricii oamenilor neinformați.

Biserica suspină după vremurile când ea era singura instituție care ținea evidența populației, ca să știe de la cine să colecteze dări. Dar deh, atunci era mare... "libertate".

Nu vă mai uitați înspre trecutul "glorios", căutați cărți și filme serioase despre cum era viața în vremea când conduceau popii. Să vedeți acolo "libertate", masacre, cruzime, sărăcie, înapoiere, asuprire și tot ce vreți. Întrebați-vă bunicii cât de "liberi" erau.

Gândiți-vă ce a făcut știința, medicina și tehnologia pentru voi și nu mai căscați gura la astrologi, homeopați, popi și alarmiști. Oamenii din țările sărace ar munci o zi pentru o aspirină și un pahar cu apă curată, iar voi vă simțiți victime în fața calculatorului, într-un apartament cu aer condiționat, ghiftuiți cu mâncare cumpărată de la supermarket cu cardul "diavolului".

Toți ne credem urmăriți, ca să ne simțim importanți. De parcă stă "guvernul mondial" să vă citească vouă SMS-urile și mass-urile sau să urmărească din ce magazin cumpărați hârtie igienică.

#25
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Teoria asta a aparut acum multi zeci de ani, atunci chiar credeai ca e vorba SF-uri. Din pacate se pare ca SF-urile incep sa se adevereasca. Sunt convins ca peste 20 de ani intimitatea va fi istorie. Toti vom fi monitorizati ca niste animale de ferma.

#26
Disturber

Disturber

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 02.12.2007
Toti cei care spun ca este o porcarie , sunt de parere ca sunt genul de oameni care inca inteleg ca viata inca este roz.

Ar trebui sa fie un semnal de alarma ingradirea noastra , a omenirii si in curand lipsa intimitatii.

Cautati pe Youtube sau unde vreti voi si veti vedea ca deja unele televiziuni americane au tras un semnal de alarma asupra intimitatii locuitorilor , prin niste inregistrari de la politie unde filmau un cuplu care se sarutau intre blocuri. Toata inregistrarea a fost facuta din elicopter. Cu ce drept? N-au alte lucruri mai bune de facut autoritatil , decat sa inregistreze un baiat si o fata care se sarutau ?!?!

#27
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

View Postoana2983, on 20th January 2009, 18:43, said:

OK, sa zicem ca nu crezi in diavol si apocalipsa, dar vad ca esti constient ca se doreste manipularea si ca vei fi de acord cu ea.
Singura manipulare e cea a religiei. Te face sa crezi absurditati colosale.

#28
olandezul_zburator

olandezul_zburator

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 294
  • Înscris: 23.05.2010
http://dranik.wordpr...r-si-masoneria/  Aaron Russo a murit dupa 6 luni de la realizarea interviului.In interviu se mai vorbeste si despre reducerea nr. populatiei la jumatate.De ce credeti ca a spus toate acestea?Era nebun sau spunea adevarul?

#29
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.03.2008

View Postolandezul_zburator, on 26th May 2010, 08:22, said:

http://dranik.wordpr...r-si-masoneria/  Aaron Russo a murit dupa 6 luni de la realizarea interviului.In interviu se mai vorbeste si despre reducerea nr. populatiei la jumatate.De ce credeti ca a spus toate acestea?Era nebun sau spunea adevarul?
Omul a murit ca suferea de cancer
Si da,multe evenimente ce au loc in lume(razboaie,crize financiare etc.)sunt declansate pentru a servi intereselor unora,dar de la asta si pana sa ajungi sa afirmi ca toate sunt legate de semnul diavolului,satanism,masonerie,reptilieni etc. e cale lunga

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate