Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

Doctor Who (1963 -1989) (2005 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
289 replies to this topic

#181
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
de ce in 2007? sa inteleg ca doar eccleston ti-a placut?

#182
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Hai ma ca nu-i rau deloc... uita-te la Doctorii alesi toti au fost buni ca actori, si-au dat toata silinta si se vede ca nu si-a batut joc de rol. Eccleston mi sa parut cam slab ca rol de Doctor, in schimb toti ceilalti mi-au placut, mai putin Capaldi sau Smith, dar a fost ok.

Edited by hwplanet, 08 October 2018 - 09:05.


#183
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
mie mi-a placut eccleston. clar sub tennant(parerea mea) dar a fost ok, cel putin la nivelul celorlalti, desi el nu a avut decat un sezon la dispozitie, si nu avea la ora aia tehnologia de acum Posted Image

Edited by raydenel, 08 October 2018 - 09:24.


#184
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006

View Posthwplanet, on 07 octombrie 2018 - 22:48, said:

nu mi-a transmis nimic nicio emotie.
decat nici o emotie tot serialul...ba stai...decat ca era agitata ca un la ciclu. in rest, au facut praf serialul

https://www.facebook...A_qvl94&__xts__[0]=68.ARBKSIhbe9TpJHy6y1SQ4FWgxC7_Xocd27-qiSrZDBMf0DXChfmEPjWN7ElOVuE41SxO39_IkzRSGMzxATRVr5YaUNAAtXvpJ2O4mDiDTkSVlTG62NmLc5-giEpzT0vmzcb_kgBr0pOwoMWwf9hGqn3hLhs76WPJUWPLx31liteRMJVM7wsrpQ&__tn__=FC-R

ceva funny, cu actori britanici printre care si ai nostri indragiti doctori

#185
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
mda...am vazut si eu episodul, grafica si modul de operare e cu totul nou, parca e alt serial...nu stiu daca spre bine sau spre rau, dar e ceva nou. pe mine nu m-a dat pe spate "noul doctor", auzi, isi construieste ea surubelnita pe pamant, si se teleporteaza direct in spatiu....ciudatel rau. ii dau o sansa cateva episoade, sa vad daca pot sa ma obisnuiesc, poate faptul ca a plecat moffat va schimba cumva serialul in bine. din pacate cred ca prea se "globalizeaza" la prima vedere, doctor femeie, 2 companioni negrii, si din ce am vazut prin secvente, va fi plin de indieni. nu sunt rasist nicicum da parca e prea in directia aia.

/edit: fain filmuletu din link Vipe :)

Edited by raydenel, 09 October 2018 - 23:57.


#186
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005
un doctor idiot si nesimtit si arogant
"enough questions?!?!?!" -- WTF
iar omul a intrebat foarte respectuos, "cat mai am de trait?"

#187
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Ma, nu-mi plac Companionii. Dar Doctorul imi place, recunosc, joaca bine rolul de Doctor chiar daca-i Femeie :D

#188
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
un companion cu o poveste a lui, un plot frumos....mai merge, usor de digerat, placut de privit.

3 ...nici nu am termen potrivit...e prea de tot.incurca, nu fac nimic si se plang toata ziua.


ps: mai fain arata tardisul in 1963 cu hartnell sau baker.
ps 2: mi dor de clara. parca si amy e mai simpatica decat incurcaretii astia 3

#189
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
mda, total fail, nici unul dintre personaje nu`mi inspira vreo emotie. dialogurile aproape de zero, actingul zero, parca e un mega low buget, wtf happend?
btw, nu vi se pare ca jodie incearca sa il copieze pe tennant? ma refer la expresiile pe care le foloseste, sunt foarte sigur ca o sa auzim si un Allons-Y foarte curand.
bleah, nu stiu daca o sa pot digera toate astea, sa speram ca au o poveste ok totusi. actingul e totusi praf, se vede din avion ca actorii sunt de fapt intr`o camera in care se aplica efecte speciale pe care ei nu le vad in momentul in care filmeaza, cred ca si scenariul e praf, prea usor s-au conformat si ii zic unei femei "doctor" si nu au fost oamenii mai deloc surprinsi ca s-au trezit din nimic in spatiu. nici cand au intrat in Tardis n-au avut vreun soc, mai degraba doctorul :)
meh, eu unul am atipit la cateva scene, vedem.

#190
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

View Postraydenel, on 17 octombrie 2018 - 21:37, said:

mda, total fail, nici unul dintre personaje nu`mi inspira vreo emotie. dialogurile aproape de zero, actingul zero, parca e un mega low buget, wtf happend?
btw, nu vi se pare ca jodie incearca sa il copieze pe tennant? ma refer la expresiile pe care le foloseste, sunt foarte sigur ca o sa auzim si un Allons-Y foarte curand.
bleah, nu stiu daca o sa pot digera toate astea, sa speram ca au o poveste ok totusi. actingul e totusi praf, se vede din avion ca actorii sunt de fapt intr`o camera in care se aplica efecte speciale pe care ei nu le vad in momentul in care filmeaza, cred ca si scenariul e praf, prea usor s-au conformat si ii zic unei femei "doctor" si nu au fost oamenii mai deloc surprinsi ca s-au trezit din nimic in spatiu. nici cand au intrat in Tardis n-au avut vreun soc, mai degraba doctorul Posted Image
meh, eu unul am atipit la cateva scene, vedem.

Se vede ca este adusa o schimbare, arata mai fresh acum Serialul. Imi place mai mult decat primele Ep cu Capaldi Posted Image Companionii nu avea nicio treaba ai dreptate, sa trezit acolo in spatiu si nu avea oamenii nicio treaba se comporta ca si cum ar fi fost ceva normal... si aia cica era extraterestrii Apzion sau cum il chema' dar nu arata precum unu' era om toata ziua. Sa muncit oarecum la poveste, efecte si Imagine se vede o imbunatatire, da Acting-ul e fumat... inafara de Jodie nimeni nu-si joaca rolul cum trebuie.

Edited by hwplanet, 18 October 2018 - 14:24.


#191
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
ups ....au dat-o pe prosteala. nu ca toata faza asta cu extraterestrii rai si unul cu o surubelnita care ii invinge prin puterea mintii nu ar fi fost prosteala...dar totusi au deviat rau de tot.

pana acum ma uitam  de dragul actorilor si a povestii companioanelor sau a nevestesii. partea cu extraterestrii, ca-i bate ca nu-i bate, ca exista ceva mai stupid si mai prost ca dalekul, etc, trecea digerata de povestea din spatele actiunii.
dar sa te apuci sa faci un fel de https://www.imdb.com/title/tt0096684/ (care chiar mi-a placut si n-am ratat un episod in copilarie) e prea de tot. au distrus spiritul dr.who....nu mai e ce a fost. a devenit o copie

ps: episodul a fost dragutz, emotionant, chiar au lucrat toti la actiune....dar nu e dr.who. e o copie dupa alte duzine de filme cu indivizi care se plimba prin timp schimband istoria. prefer sa vad "dc's legends of tomorrow" facand chestia asta in locul dr. who

#192
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Episodul Rosa a fost acceptabil, nu foarte bun cum sa mentionat peste tot, doar bun. Se putea lucra mai mult la villain-ul acela care vrea sa o distruga pe Rosa, mi sa parut cam, ahh, destul de slabut. Povestea a fost interesanta dar cam atat, Episodul 4 cred ca e praf, si vedem ce mai urmeaza. Nu prea vad cu ce ar mai putea continua urmatoarele Sezoane sa cam dus toate ideile, peste vreo 10-20 de ani de pauza poate o sa vina iar inspiratia Posted Image Bine macar ca nu e static 23 de Episoade, atunci chiar era praf Episoadele :)

Edited by hwplanet, 04 November 2018 - 17:50.


#193
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
in continuare nici un fel de emotie trezita de vreun personaj...bleah, episodul cu paianjenii chiar penibil.

#194
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005
corectitudine politica la fiecare doua replici
intre Rosa si Paianjeni am revazut 2 sezoane cu Matt Smith si am plans la cateva episoade.

Cu tipa asta care nici nu stie ce treaba are ea ca Doctor am adormit de 2 ori cand am incercat sa vad Rose, la ala cu paijenii am adormit la jumate si am dat pe repede la rest.
La asta cu strumful spatial consumator de energie 'cringe total', auzi la ei scriitori de tabloide pentru adolescenti, barbatii insarcinati care nasc doar baieti.

Edited by MarianG, 06 November 2018 - 10:15.


#195
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

View PostMarianG, on 06 noiembrie 2018 - 10:15, said:

corectitudine politica la fiecare doua replici
intre Rosa si Paianjeni am revazut 2 sezoane cu Matt Smith si am plans la cateva episoade.

Cu tipa asta care nici nu stie ce treaba are ea ca Doctor am adormit de 2 ori cand am incercat sa vad Rose, la ala cu paijenii am adormit la jumate si am dat pe repede la rest.
La asta cu strumful spatial consumator de energie 'cringe total', auzi la ei scriitori de tabloide pentru adolescenti, barbatii insarcinati care nasc doar baieti.

Sa schimbat scriitorul, parca era mai bun scriitori vechi, nici Moffat nu era cine stie ce dar era pe acolo, Dark, era scriitor de Doctor Who. Posted Image Si Ep cu paianjenii a fost praf, am rezistat pana la Final, dar foarte, foarte slab. Episodul Rosa a fost acceptabil, dar doar atat, ar fi fost perfect daca villain-ul ala ar fi aratat si el mai periculos... nicidecum, un simplu om care cica era prizonier si nu a explicat mare lucru de ce voia el ca Rosa sa nu mai se urce in autobuz si sa cedeze locul pe scaun, de ce era el impotriva negrilor.

Edited by hwplanet, 06 November 2018 - 11:02.


#196
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005
pentru ca "white pride" sau ceva "bullshit", episoade fara sens, ceilalti macar aveau o explicatie "fixed point in time", pai plm asta inseamna ca o sa se intample fie ca vrei, fie ca
vezi cazul vulcanului din Pompei ugndens-au straduit sa nu arunce orasul in aer.

#197
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005
sa nu uit, da-l in panza ma-sii cu paianjenii lu' peste prajit

adica ea aduce oamenii inapoi pe Pamant si se uita unii la alti fix ca proasta la ****,  asteptand sa o invite in casa (chipurile 'bem un ceai')

#198
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
hai ma...ca si-au mai revenit putin cu pigsy ala...cum naiba l-o fi chemand. era simpatic. :)

au revenit la un nivel mai bun fata de primele episoade si la un nivel cam asemanator cu celelalte sezoane. la actiune ma refer. adica, un strumf necunoscut face ravagii si doctoru e acolo sa salveze :))))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate