Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 

Youtube

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008
Rog o mica parere referitoare la melodia de pe fundal


Desires

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rmztwqsoQu4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by CICI&Co, 09 January 2009 - 19:06.


#2
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007
Melodia are bucăți chiar super.
Per total e ok.

#3
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008

View PostCICI&Co, on Jan 9 2009, 20:08, said:

Melodia are bucăți chiar super.
Per total e ok.


ms de aprecieri,e facut pe computer;))

#4
andonieandrei

andonieandrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 31.07.2008
bunicea

#5
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007

View Postal33xxxx, on Jan 9 2009, 19:13, said:

ms de aprecieri,e facut pe computer;))
Ah, în cazul ăsta, felicitări!

Porțiunea de început, până la 1:20, îmi place foarte mult. Urmează ceva nu tocmai pe gustul meu, după care iar suntem pe aceeași lungime de undă.  :thumbup:

#6
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008

View PostCICI&Co, on Jan 9 2009, 19:18, said:

Ah, în cazul ăsta, felicitări!

Porțiunea de început, până la 1:20, îmi place foarte mult. Urmează ceva nu tocmai pe gustul meu, după care iar suntem pe aceeași lungime de undă.  :thumbup:

ma mai ocup si cu din astea cand am timp.....am zis sa ma apuc de treaba,scule cumpar,dar nu sunt sigur daca se merita asa ceva....stiti cum e mirajul acesta al zilelor noastre...salutari..ms ca m-ati ajutat in formarea unei opinii

#7
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007
Mă poți trece printre fanii tăi.  :P
Baftă!

#8
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008

View PostCICI&Co, on Jan 9 2009, 19:32, said:

Mă poți trece printre fanii tăi.  :P
Baftă!
multumesc mult.....bafta multa!toate cele bune :D

#9
chesterb

chesterb

    Șefu' la bani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 23.11.2007
Suna foarte marfa :thumbup:
Sa mai faci si sa ne mai incanti cu astfel de melodii...

#10
luk4

luk4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 29.04.2008
Merge ^_^
Partea aia incepand cu 1:15 e cam aiurea totusi...

#11
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008

View Postluk4, on Jan 9 2009, 22:27, said:

Merge ^_^
Partea aia incepand cu 1:15 e cam aiurea totusi...
Mai toti mi-au spus acelasi lucru,deci chiar nu suna bine,am sa o refac:)).multumesc mult pentru timpul accordat,pentru pareri si sfaturi.toate cele bune

View Postchesterb, on Jan 9 2009, 20:21, said:

Suna foarte marfa :thumbup:
Sa mai faci si sa ne mai incanti cu astfel de melodii...
Voi mai incerca sa fac...tocmai de asta am postat.nu ca sa arat ceva,ci pentru a-mi creea o impresie daca totusi cuiva ii place ce am facut.la ora actuala am ajuns la 5 remixuri dar mai am de lucru la ele.multumesc mult pentru aprecieri,deci ma voi tine de treaba

#12
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
ai la un moment dat niste vuiete (pe la 1:47 - 1:50). scapa de ele.
pare, totusi, un amalgam de stiluri, desi luate fiecare in parte, suna bine. :) felicitari!

#13
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008

View Postcrst_g, on Jan 10 2009, 12:53, said:

ai la un moment dat niste vuiete (pe la 1:47 - 1:50). scapa de ele.
pare, totusi, un amalgam de stiluri, desi luate fiecare in parte, suna bine. :) felicitari!
trebuie muncit mult pentru ca e facut pe computer,trebuie filtrata,sunt multe.....dar ma apuc de treaba,cand voi considera ca este asa cum trebuie voi posta din nou,mai am ceva realizat cu sunete de chitara,voi incerca sa postez si asta,mie imi pare mai bine realizat...ms mlt pentru sfaturi,criticati-ma sa stiu ce e de facut,deja am inteles multe,stiu ce am de facut...ms mlt :P

Edited by al33xxxx, 10 January 2009 - 12:59.


#14
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008
=))

#15
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006
revers-ul ala nu-mi pare ca are ce cauta acolo(portiunea de inceput), ce s-a intamplat la secunda 49?
repeatul de la 1:20-1:23.. prea fortat si prea singur
1:20 - 2:31 - loop-urile putin cam evidente ar trebui sa se piarda in ele

de la 2:31 pana la 3:59 e chiar superba linia de clape, scoate-o in evidenta si ornamentele mai armonice

ce-i cu ruperea aia la 4:56? si la 5:21

sfarsitul e tras rau de par...

no in concluzie:
- fa clipul audio de o calitate mai rezonabila (se aude ca naiba)
- nu mai amesteca genurile (ai vrut si acid, si techno, si trance, si minmal, si house, si...). tine-o cu trance-ul ca de asta imi pare ca esti mai apropiat
- accentueaza linia melodica si lasa basul mai moale, concentreazate pe ornamentele ce insotesc linia melodica cele care o completeaza
- scapa de rupturi in melodie si de rupturi in creatie mai bine faci o melodie de 1 minut care sa fie pe deplin geniala decat 6 minute de lalaiala
- asculta de la Sasha albumul Airdrawndagger si vezi cum se joaca cu sample-urile.... mai asculta de la el si Xpander si vezi cum se imbina linia melodica intr-o senzatie de stop/loop nesfarsit
- asculta in special Boileroom si Wavy Gravy (cred ca o sa iti dea cateva idei si o sa iti formezi o schita de aranjare si ornamentare a liniei melodice)
- daca te tii ai sanse sa obtii chestii frumoase.... multa bafta si astept sa vad urmatorul produs mult mai putin ambalat si mai consistent

#16
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008
multumesc din suflet...ai zis tot ce era de zis....din pacate nu detin scule profesionale,nici timp nu prea am~~~am dat-o pe rock :D ....dar voi incerca sa mai fac...am un mic demo..poate o sa ti-l trimit...tot ce ai subliniat este adevarat,sunt portiuni care parca sunt taiate cu sapa,dar nu prea le-am putut modela..am lucrat cu adobe audition si virtualdj..deci se simte...toate cele bune,tot respectul,banuiesc ca te ocupi cu asa ceva,ai urechea dezvoltata :P ,numai cei avizati simt zgarieturile pe timpan=))

Edited by al33xxxx, 07 February 2009 - 16:58.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate