Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Numere de AUR,PLATINA

- - - - -
  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#1
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Am gasit mai demult o brosura de la inceputurile Connex si am vazut acolo rezervare"numar de Aur,platina,argint"
1)sunt curios daca mai exista acest serviciu.....(la * mi-au zis ca pt schimbare unui nr cu unul preferential mai platesti in plus 15$=total35$,dar nu au zis nimic de aur...platina)
2)care sunt criteriile care incadreaza numerele in una din categorii:de aur,platina,etc

#2
Merce

Merce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 19.04.2003
Nu exista un asemenea serviciu la Connex, precum nr de aur/platina/argint. In schimb, rezervarea unui nr preferential te costa 35usd; asta inseamna ca un consultat iti ofera o lista cu nr si tu iti alegi unul frumos, daca iti convine. Daca esti norocos poti gasi numere usor de memorat precum 0722 125 125 (ex ipotetic).

Topic closed :deadtongue: . :proud:

Edited by Merce, 12 February 2005 - 15:18.


#3
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,714
  • Înscris: 11.01.2005

Quote

rezervarea unui nr preferential te costa 35usd;

informatie gresita. rezervarea unui numar la Connex, la alegere, bineinteles daca e disponibil ... se face la *222. aceasta rezervare are o valabilitate de 6 luni, dupa care numarul iese din perioada de rezervare. in tot acest timp poti sa-ti faci abonament pe numarul pentru care ai o rezervare. taxa este de 15$ (cinsprezece) si iti va aparea pe prima factura emisa ...

#4
Merce

Merce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 19.04.2003
Bravo Vladut, asa e, ai dreptate.

:worthy:

#5
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004

Merce, on Feb 12 2005, 15:13, said:

Nu exista un asemenea serviciu la Connex, precum nr de aur/platina/argint. In schimb, rezervarea unui nr preferential te costa 35usd; asta inseamna ca un consultat iti ofera o lista cu nr si tu iti alegi unul frumos, daca iti convine. Daca esti norocos poti gasi numere usor de memorat precum 0722 125 125 (ex ipotetic).

Topic closed :deadtongue: . :proud:

<{POST_SNAPBACK}>



poate tu esti mai  informat,nu stiu,sau iti place sa te auzi vorbind...de unde pana unde sa inchida topicul ca ai dat tu porunca?!!!!............dar explica-mi un lucru daca stapanesti atatea informatii:de ce vand unii nr cartele cu "numere de aur" pe alte site-uri?

astept  raspuns la dilema mea(ps.acu 6 ani si mai bine EXISTAU numere de aur etc din moment ce erau pe o brosura oficiala Connex!)

tks vladutz pt lamuriri.

dar cum ramane cu cele 2 probleme ridicate de mine?nu e nici un dealer cu 6  ani vechime pe aici sa ne spuna ?

#6
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
uite cum vand unii numere de Aur

Edited by IP-XENTRIC, 12 February 2005 - 17:24.


#7
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
aia cu numerele de aur era la dialog, actualul orange, nu la connex.

#8
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
wanna bet?am avut BROSURA CONNEX in mana...era verde :D  :P

va rog,postati numai daca aveti o informatie certa,nu o banuiala

Edited by IP-XENTRIC, 12 February 2005 - 17:32.


#9
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003

Merce, on Feb 12 2005, 15:13, said:

Topic closed :deadtongue: . :proud:

<{POST_SNAPBACK}>


:lol: :D

topic closed?? ca ai dat tu un raspuns din burta??? si mai esti si mandru de fapta facuta!  :lol:  :coolspeak:

Scuze pentru offtopic dar...
Nu am nici o informatie in legatura cu topicul si nici pe situl connex nu am gasit nika!

#10
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,714
  • Înscris: 11.01.2005
pe la inceputurile dezvoltarii connex-ului, intr-adevar exista posibilitatea de a-ti alge numere de telefon preferentiale (numar de argint=puteai alege combinatia ultimelor 3 cifre ale nr. ... numar de aur=puteai sa alegi toate cele 6 cifre ale numarului), toate aceste optiuni erau la preturi f. mari ... sper sa nu ma insel!

in ultimul timp, insa, termenul de "numar de aur/numar meseriash"se foloseste pentru referirea la un numar cu o combinatie interesanta a celor 6 cifre (ex. 072x.222.444, 072x.24.24.24). iti dai seama ca in cazul unei cartele preplatite sigilate, a avea un asemenea numar este mai mult o intamplare "fericita" de care profita unii care ajung in posesia acestor numere.

in prezent daca iti doresti foarte mult un numar anume, iti faci o rezervare(cu conditia ca acel nr. sa fie disponibil/sa nu fie rezervat) si un abonament pe acel numar. dupa un an de contract esti liber sa-ti transferi numarul pe o cartela prepay.

#11
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Nr de aur:    0788.xy.xy.xy
Nr de argint: 0788.xxx.yyy

#12
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
am avut la zapp numar de argint pe care din cate imi amintesc am platit 10 dolari... sau 15.. nu mai stiu ... si sunt sigur ca se practica si la connex si la orange acest serviciu...! si ca sa fiu sincer chiar se merita sa dai acesti dolarei in plus.. caci astfel toti carora le dai numaru tau de telefon.. iti va tine minte mai repede numaru decat numele... uneori il tasteaza si fara sa intre in agenda.. o adevarata placere.. mandire :P :D !

#13
DarkHate

DarkHate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 07.07.2003
Eu am numar de aur de la Orange, m-a costat $50 si e de forma 0746 01 XXXX

#14
EDGE

EDGE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 17.10.2004
Am aflat ca la Orange exista nr. de argint, aur si platina dar se pare ca cele de platina se dau numai la vip-uri sau cadouri din partea firmei. Cei de la 444 nu au stiu sa imi spuna cat costa dar mi-au confirmat ca pt abonament se poate cere un nr de argint/aur contra unei sume frumusele. o sa sun pe nr de fix la ORG poate cei de acolo or sa stie sa imi dea si niste preturi.

#15
Merce

Merce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 19.04.2003
Legat de topic close, era o gluma pe care unii n-au inghitit-o. :death:
Nr de aur este o denumire data initial de telco, si apoi utilizata de clienti, numerelor ce sunt usor de retinut. Denumirea corecta a serviciului este rezervare de numar, sau schimbare de nr preferential.
Nr fumoase precum 722 xxx yyy nu ai sanse mari sa gasesti pt ca sunt oferite clientilor mari.
Oricum, informatiile pe care le cauti le poti gasi si pe site-ul connex...
Cam mult tam-tam pt nimic.

Bafta!

#16
Se@gull

Se@gull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 16.06.2004

DarkHate, on Feb 13 2005, 11:38, said:

Eu am numar de aur de la Orange, m-a costat $50 si e de forma 0746 01 XXXX

<{POST_SNAPBACK}>


offtopic: so... putem sa iti aflam nr. din 10 incercari :P  :notangel:

#17
tiff

tiff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 31.01.2005
Eu am obtinut nr. de aur gratis, pur si simplu era in lista pe care aia mi-a pus-o sub nas. Nu il vazuse sau nu stiu... oricum era acolo  :D

Edited by tiff, 13 February 2005 - 21:23.


#18
adc2129

adc2129

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 21.02.2004
am fost cu cineva in dec 2004 sa faca un abon si la intrebat dc vrea nr preferential si a putut alege 3cifre de la mijl sau de la coada iar celelalte sunt generate de calc.astfel sa ales cu un nr de forma 072x.yyy.zzz moka

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate