Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardu si bacsisu
 Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon
 installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 

11th Homework - FOC

- - - - -
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#55
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,147
  • Înscris: 09.09.2003
misto concursul , abia acum am vazut ce se intampla....  O intrebare catre necro  despre poza castigatoare...  de ce fotografia cu fata e arsa din toate partile? nu era mai de efect daca o lasai sa arda dintr-un singur colt?

#56
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004

add, on Feb 25 2005, 15:44, said:

misto concursul , abia acum am vazut ce se intampla....  O intrebare catre necro  despre poza castigatoare...  de ce fotografia cu fata e arsa din toate partile? nu era mai de efect daca o lasai sa arda dintr-un singur colt?

<{POST_SNAPBACK}>


Man, faci o confuzei. Raccoon a facut poza cu fata (locul II). Eu am castigat locul I dar am renuntat la premiu in favoarea celorlalti.

#57
Iedu

Iedu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 07.12.2002
Felicitari necro pentur poza castigatoare.

Felicitari deasemenea tuturor participantilor.

Vroiam sa particip si eu, dar hp-ul si-a atins varsta  :notangel:.

#58
R.E.M

R.E.M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 31.01.2005

Sakura, on Feb 25 2005, 13:44, said:

De obicei, nu sunt suparat daca ies pe ultimul loc sau la coada clasamentului. Pentru mine conteaza cu adevarat participarea. Fac doua facultati si nu prea am timp de pozat, asa ca vad in concursul asta prilejul ideal de a pune mana pe aparat si a apasa pe declansator. De data asta am pus mai mult suflet si timp si "timp procesor" in fotografia pe care ati vazuto si poate de aceea m-am asteptat la mai mult. Cand i-am zis lui Mr. Fred ca ii trimit fotografia de pe locul I chair credeam ca o sa se claseze printre primele. 

@Rigid Aurel
Multumesc pentru sfat. Nu mi-ai spus nimic nou. Dar asa cum am spus mai sus, nu fac pozele pentru premii ci pentru dezmortire si experimentare. Prefer sa primesc critici precum cele ale lui adipelcz decat sa castig un concurs jurizat de amatori.

@adipelcz
Multumesc pentru critica detaliata. Ai facut un adevarat review  :) care mi-a fost foarte util. Am reusit pentru prima data sa ma detasez de rolul creatorului si sa privesc fotografia cu ochi critici obiectivi. Ai dreptate in cea mai mare parte, dar totusi...1 punct?

Poate data viitoare...

<{POST_SNAPBACK}>


nu fi suparat man. fi bucuros ca ai luat acel punct  :)  se putea si mai rau....sunt convins ca fiecare dintre noi care a avut o poza in concurs s-a asteptat la mai mult....asta este! baga mare si cistiga viitorul concurs....
multa bafta

#59
goguf

goguf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.02.2005

Sakura, on Feb 24 2005, 17:18, said:

Sunt foarte dezamagit de aceasta editie a concursului. Acum, mai mult ca niciodata ma asteptam sa primesc mai multe voturi. Mi se pare ca am facut o poza buna si ma mir ca a fost notata cu un singur vot. Dar asa cum mama isi iubeste copilul oricum ar fi el, asa poate simt si eu referitor la propria-mi fotografie. Ma suspun majoritatii si parerilor altora, dar am o singura rugaminte. As vrea sa argumentati de ce nu ati votat fotografia  "Iute foc!". Ce nu e bun la ea? De ce nu a meritat mai mult?

Vot in afara concursului:

1. La gura sobei
2. Focul iubirii
3. The Cross ( apropo: de ce ii spune asa? unde-i crucea? )

Edit: Mr.Fred, cand ti-am zis ca iti trimit fotografia de pe locul I, vroiam de fapt sa zic ca iti trimit fotografia cu I vot ;)

<{POST_SNAPBACK}>


Felicitari atat participantilor cat si votantilor.
Incepator fiind, sunt multumit de rezultatele voturilor primite.
> Sakura>Probabil ca te uitai dupa o cruce mai mare, dar crucea este acolo, nu este trucata, asa a iesit din flacara. La prelucrare am vazut-o si de aici a venit si numele...
Postez alturat poza cu o indicatie unde se afla crucea.

Attached Files



#60
Hazard

Hazard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 11.01.2004
@adipelcz > mi-au placut criticile tale. In sensul ca sunt constructive. As dori si eu un tratament asemanator pt poza mea... Sincer si eu ma asteptam la mai multe voturi, dar lipsa de experienta mai indelungata, si poate si faptul ca fiecare vede fotografia in felul lui.

Poza este "Focul iubirii" si o pun iarasi aici, ca sa fie mai ... aproape:

Attached Files



#61
Sakura

Sakura

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.04.2004
Adipelcz, te angajam cu un sfert de norma sa ne critici fotografiile. Daca punem toti man a de la mana cred ca o sa fie toata lumea multumita  :D

#62
Hazard

Hazard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 11.01.2004
:) pe bune ma, sunt binevenite criticile

Edited by Hazard, 25 February 2005 - 23:10.


#63
kork

kork

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,078
  • Înscris: 24.01.2003
Offtopic: au devenit enervante bannerele alea in semnatura... :(

#64
Hazard

Hazard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 11.01.2004
se pare ca poza mea a fost atat de buna incat nu isi permite nimeni sa o critice, doar ca din varii motive nu a fost votata...

#65
R.E.M

R.E.M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 31.01.2005
(pt Hazard)
salut
sa nu te superi dar trebuie sa-ti zica cineva, pe fata, ca poza ta din concurs este slabuta rau de tot, asta sa nu folosesc un cuvint mai dur  :)
imi aduc aminte ca acum o luna sau doua mai postase cineva o poza ce avea subiect un ghiveci, si de care era atit de mindru incit zicea ca este o poza fff reusita....sincer era chiar un "ghiveci"...cam asa se intimpla si cu poza ta....eu stiu, ca tie ti se pare excelenta, insa pt mine (si poate nu sunt singurul) este departe de a cistiga un concurs...fi convins ca si eu am crezut ca poza mea va cistiga....si fiecare dintre noi a gindit la fel, caci altfel nu am mai fi postat.
numai bine si sa nu-mi porti pica....numai celor care le pasa iti spun adevarul in fata :D

#66
Hazard

Hazard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 11.01.2004
@R.E.M > nu iti port pica pentru parerea ta, dar in cadrul concursului, o persoana experimentata a avut si o alta parere:

0:zzz
1:Fire, walk with me!
2:Firewine
3:Focul Iubirii

#67
R.E.M

R.E.M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 31.01.2005

Hazard, on Mar 1 2005, 17:23, said:

@R.E.M > nu iti port pica pentru parerea ta, dar in cadrul concursului, o persoana experimentata a avut si o alta parere:

0:zzz
1:Fire, walk with me!
2:Firewine
3:Focul Iubirii

<{POST_SNAPBACK}>

probabil ca nu a avut ce sa voteze......dupa cum spuneai o persoana experimentata a votat astfel, insa altele s-au abtinut....
numai bine

#68
Hazard

Hazard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 11.01.2004
invatam, invatam, invatam... Daca nu as publica poze proaste, si as veni dupa 1-2 ani de pozat si as zice "uite ce poze super am" (care sa nu fie nici pe departe asa), nu as putea invata... Sper ca multi dintre noi sa evoluam de pe urma acestor confruntari foto...
See ya!

#69
R.E.M

R.E.M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 31.01.2005
sunt de acord cu tine...de aceea mi-am exprimat parerea...
hai baga mare ca avem alta tema pt saptamina aceasta  :)
bafta

#70
Hazard

Hazard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 11.01.2004
sa mor daca am vreo idee. Damn!

#71
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
io zic ca a fost aranjat. CLAR!

#72
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

Sakura, on Feb 24 2005, 07:18, said:

"Iute foc!". Ce nu e bun la ea? De ce nu a meritat mai mult?

<{POST_SNAPBACK}>

"focul" ala de alcool presupun nu da senzatzia de cald... de iute. de asemenea putea sa ai un ardei roshu, o paprika...

vata aia acolo e gretzoasa, suportul nu da nicicum in cadru.
una peste alta, scena e defecta... ardeiul ala sta acolo.. de ce? complet nelalocul lui.

eu puneam o paprica in flacari ca o lumanare... pe fond negru... eventual montam cate ceva ps.. depinde


Rigid Aurel, on Feb 25 2005, 03:55, said:

Nu stiu daca trebuia sa o zic, dar parerea mea este ca a fost un cuncurs mai slab. Eu nu am putut sa votez. :( Nu am avut ce!

<{POST_SNAPBACK}>

same here...


Sakura, on Feb 25 2005, 04:04, said:

Hai sa nu mai vorbim de concursul asta ca numai imi fac nervi. Chiar sunt nervos! Merita mai multe voturi!! :madanimated:

<{POST_SNAPBACK}>

nope... sorry man, relax... tre sa sti sa pierzi.
ideea e bunicica, insa pusa f rau in practica.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate