Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Inselaciune...

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
RICARDO

RICARDO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 769
  • Înscris: 02.05.2004
Felicitari!Cosmote v-a desemnat castigatorul premiului in valoare de 20.000 euro.Pentru detalii contactati operatorul la nr.0765189064.Premii Cosmote!

#20
Taddy

Taddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 21.01.2009
Majoritatea celor ce incearca marea cu degetul sunt pe cartele... si cosmote... din cate-mi dau seama.
Din pacate foarte multi oameni se ard si chiar pica in capcana.
Cine stie poate ca acum ca tot ni se asculta apelurile si ni se inregistreaza sms-urile poate-i mai prind si pe teparii astia :)

#21
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Am castigat un televizor de la Domo, 4000 de euro si un telefon mobil Nokia. Mesajul a fost trimis de pe 0763-182923. Cine vrea sa revendice premiul e liber pentru ca eu am sunat acum 5 minute si e telefonul inchis.

#22
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 10.06.2008
Daca imi spui ce model de nokia e...poate merg eu sa-l ridic. In ceea ce priveste banii...nu ma intereseaza...sunt o nimica toata! Insa daca ar fi un Nokia 1100 m-as duce eu sa-l iau!
:P

#23
Taddy

Taddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 21.01.2009

 joystick, on Feb 5 2009, 23:14, said:

Daca imi spui ce model de nokia e...poate merg eu sa-l ridic. In ceea ce priveste banii...nu ma intereseaza...sunt o nimica toata! Insa daca ar fi un Nokia 1100 m-as duce eu sa-l iau!
:P

Eu as vrea televizorul :)
Se mai fac inscrieri?

#24
AgentZed

AgentZed

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.02.2009
Nu este lipsa de interes din partea operatorilor , ci doar lipsa de privilegii. Frauda este o fapta penala si trebuie tratata ca atare. Cosmote NU poate lua o decizie daca este frauda sau nu , deoarece Cosmote nu este o insitutie judiciara. Doar Justitia poate decide acest lucru , frauda fiind pedepsita conform legii , dupa care se recurge si la blocarea cartelei respective.

#25
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007

 AgentZed, on Feb 6 2009, 16:56, said:

Nu este lipsa de interes din partea operatorilor , ci doar lipsa de privilegii. Frauda este o fapta penala si trebuie tratata ca atare. Cosmote NU poate lua o decizie daca este frauda sau nu , deoarece Cosmote nu este o insitutie judiciara. Doar Justitia poate decide acest lucru , frauda fiind pedepsita conform legii , dupa care se recurge si la blocarea cartelei respective.

E nu pe naiba,incearca si trimite mesaje din astea si sa imi spui dupa daca mai ai semnal pe cartela  :)

#26
AgentZed

AgentZed

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.02.2009

 cristian0007, on Feb 6 2009, 18:26, said:

E nu pe naiba,incearca si trimite mesaje din astea si sa imi spui dupa daca mai ai semnal pe cartela  :)


Crede-ma ca nu am vorbit in necunostinta de cauza .. Intampin cazuri de-astea zilnic , daca intelegi ce vreau sa spun ;)

#27
Cargo

Cargo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.02.2009

 December, on Feb 5 2009, 19:27, said:

Am castigat un televizor de la Domo, 4000 de euro si un telefon mobil Nokia. Mesajul a fost trimis de pe 0763-182923. Cine vrea sa revendice premiul e liber pentru ca eu am sunat acum 5 minute si e telefonul inchis.

Fratilor nu puneti botu la sms din astea :))
Prima conditie ca sa castigi un concurs ... este sa participi !
Deasemenea e total ilogic ca o companei de telefonei mobila care iti vinede tie cartelele de reincarcare ... sa iti ceara coduri ...
Daca primesti un asemenea sms ai notat nr de la care a fost primit si suni direc la relatii clienti !

Da stiu .... si daca nu o sa dai un reply macar gandesti asta in timp ce citesti ... " uite si la desteptu` asta care so gasit sa ne zica ceva ce stiam deja .... "

Mda ... toata lumea stie ... si cu toate astea exista cel putin 10 " amatori de senzatii tari... " care o musca ! :))

Eh ... ce sai faci ... trebe sa isi incarce cartelele si astia care trimit astfel de mesaje de pe spatele cuiva ...

#28
Legolas13

Legolas13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 20.05.2008

 Cargo, on Feb 16 2009, 05:23, said:

Fratilor nu puneti botu la sms din astea :))
Prima conditie ca sa castigi un concurs ... este sa participi !
Deasemenea e total ilogic ca o companei de telefonei mobila care iti vinede tie cartelele de reincarcare ... sa iti ceara coduri ...
Daca primesti un asemenea sms ai notat nr de la care a fost primit si suni direc la relatii clienti !

Da stiu .... si daca nu o sa dai un reply macar gandesti asta in timp ce citesti ... " uite si la desteptu` asta care so gasit sa ne zica ceva ce stiam deja .... "

Mda ... toata lumea stie ... si cu toate astea exista cel putin 10 " amatori de senzatii tari... " care o musca ! :))

Eh ... ce sai faci ... trebe sa isi incarce cartelele si astia care trimit astfel de mesaje de pe spatele cuiva ...
Cunosc un caz in care unu a facut peste 100E pe cartela in doar 3 zile. Altu care avea peste 200E, etc

#29
Taddy

Taddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 21.01.2009

 Legolas13, on Feb 17 2009, 12:42, said:

Cunosc un caz in care unu a facut peste 100E pe cartela in doar 3 zile. Altu care avea peste 200E, etc

Astea sunt doua cazuri :)
Din pacate mesaje de genul se trimit si se vor mai trimite... problema nu este a celor care le trimit ci a celor care raspund la astfel de sms-uri... cat de tamp sa fii sa te gandesti ca ai castigat daca nici macar nu ai participat :(

#30
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
retarzii care cad in plasa o merita si chiar merita sa plateasca mai mult.
prostia costa.
inteligenta se plateste.

#31
Legolas13

Legolas13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 20.05.2008

 Taddy, on Feb 19 2009, 15:02, said:

Astea sunt doua cazuri :)
Din pacate mesaje de genul se trimit si se vor mai trimite... problema nu este a celor care le trimit ci a celor care raspund la astfel de sms-uri... cat de tamp sa fii sa te gandesti ca ai castigat daca nici macar nu ai participat :(
Asta e ffff ilogic sa platesti in schimbul premiului, trebuie intr-adevar sa fii prea tampit sau euforic sa crezi asa ceva. Mai povestea unu in tramvai ca amicul lui a castigat 5000E si a inceput sa strige de bucurie prin curte si sa dea de baut. Apoi cand a sunat la RC la Cosmote sa isi "revendice" premiul i-au taiat-o din scurt :))

#32
adsoofmelk2003

adsoofmelk2003

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 353
  • Înscris: 25.12.2007
salut

astazi am primit si eu un astfel de apel de la numarul 0768376289. cica  sunt client fidel si am castigat o gramada de minute nationale si altele internationale.mi-au cerut ultimele cifre din cnp...nici macar nu au verificat pt ca le-am dat un numar fals.apoi au cerut sa tastez acea combinatie prin care reincarci o cartela.....i-am luat la injuraturi dar nu am putut sa ma manifest asa cum meritau deoarece mai erau si alti oameni in jur....
aviz amatorilor. am mai patit-o mai demult. am facut sesizare la cosmote . daca mai multi reclama un astfel de numar, cosmote poate restrictiona apelurile pe acea cartela.

#33
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Azi am castigat din nou.Un BMW Seria 1. Curios este altceva. In afara de numarul de cosmote este si un numar de fix. La numarul de cosmote nu se poate vorbi,mi se spune ca este numar necunoscut. La numarul de fix mi se spune ca linia e ocupata. Pana acum a mai primit careva si numar de fix? Cei de la Romtelecom mi-au spus ca ei nu au nici un fel de serviciu de frauda.

#34
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004
Atentie noi tepe cu ocazia sarbatorilor...
Primit azi pe email:

COSMOTE - iHelp va face "Craciunul" fericit
Fri, December 4, 2009 7:57:15 AMFrom: COSMOTE <[email protected]>Add to Contacts
To:    
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

COSMOTE - iHelp - COSMO TOMBOLA - MEREU ALATURI DE TINE

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mai sunt 21 de zile pana la marea extragere,
ai fost selectat de catre serviciul iHelp pentru
a luat parte la CosmoTombola de Craciun.

Fiecare participant va castiga un premiu de
fidelitate, incepand de la telefoane mobile
si pana la marele premiu un "MINI Cooper Cabrio".

Pentru mai multe detalii :

http://cosmoteromani...smoTombola.html

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Acest mesaj a fost generat de serverul iHelp, in vederea inscrierii in CosmoTombola 25 Decembrie 2009.
In cazul in care nu sunteti deacord cu termenii si conditiile afisate va rugam stergeti mesajul.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cosmote 04/12/2009 07:28 AM - Message sent on spam-bulk-inbox

Attached Files


Edited by crisstian, 04 December 2009 - 13:44.


#35
mr_alexino

mr_alexino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,090
  • Înscris: 20.09.2009

 RICARDO, on 12th January 2009, 19:57, said:

Felicitari!Cosmote v-a desemnat castigatorul premiului in valoare de 20.000 euro.Pentru detalii contactati operatorul la nr.0765189064.Premii Cosmote!


un mesaj identic am primit si eu saptamana trecuta cred ca difera nr de tel, nu stiu sigur ca l-am sters. l-am sunat si am inceput sa povestesc ce o sa fac cu bani castigati, si la un moment data incepe ala sa injure. si l-am bagat in toate alea.l-am dat si pe speaker l-a injurat toata cls ca eram la sc  :thumbup:

#36
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am primit un mesaj de la un individ de pe numarul +40763743268 cum ca am castigat 2000 euro. Sa fiu asa norocos?
mesajul suna asa:

Quote

@COSMOTE@ Cu GERMANOS si INTERNITY ati castigat 20.000€ FELICITARI!. Contactati-e. 0763743268 0214139430. @COSMOTE@

Am pus mesajul in speranta ca altii nu vor cadea prada acestor nesimtiti.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate