Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 

DAB īn Romānia.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
742 replies to this topic

#37
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Aviz ICG-ului!

#38
creeps

creeps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 23.06.2008
sunt si voi fi contra la dab , analogicul este cel mai frumos si cel mai atragator

#39
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

View Postcreeps, on Jan 21 2009, 08:27, said:

sunt si voi fi contra la dab , analogicul este cel mai frumos si cel mai atragator
aici nu vorbim de gagici ci de utilitate, deocamdata FM-ul se prinde & aude mai bine ca DAB-ul, si nu stiu nicaieri vro sursa oficiala care sa zica ca FM-ul trebuie starpit, asa ca topicul asta e total inutil ! Nu confundati digitalizarea la TV cu cea de la radio, nu exista nici o legatura !

#40
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
daca esti tranta , tranta vei fi si ramane pana la moarte , citeste cu atentie ca a zis ca FM analogic este baza la el si nu de gagici ..
grabeste-te , si mai repede si mai repede , hai iepurila .. tui mama iei de viata ..
cu dal de dastia nici nu trebuie sa te uiti ce pronunta pana nu sunt calmi si fara mania grabitului si auzitului in gura

Edited by Zvartoshu, 21 January 2009 - 21:07.


#41
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
[ http://www.antech.ro/foto/stiri/Zona_de_acoperire_DAB.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#42
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
corectie de titlu

#43
koss_x_treeme

koss_x_treeme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 776
  • Înscris: 01.10.2007
N-am inteles . Dab-ul asta functioneaza decat pe o singura frecventa ?

#44
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
1 singura frecventa ce va tine un pachet de propagare radio , asa va fi si la cablu de acu incolo si pe tv .. DVB-T /DAB in aria terrestrial si DVBC cablu

#45
koss_x_treeme

koss_x_treeme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 776
  • Înscris: 01.10.2007
Merci de raspuns. Oricum cred ca este praf in ochi chestia asta, si ma refer aici la utilitate. Acoperirea cred eu o sa fie deplorabila.

#46
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
e vai steaua ei , dar ma abtin , auzi ce zic uni ca minim trebuie 100kw sa te auzi decent  si fara sa cada pachet-ul

#47
radio_party

radio_party

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 17.01.2008

View PostZvartoshu, on Feb 24 2009, 15:04, said:

e vai steaua ei , dar ma abtin , auzi ce zic uni ca minim trebuie 100kw sa te auzi decent  si fara sa cada pachet-ul

ramanem noi la FM, ca nu avem nimic de pierdut, sincer aici e pe sistemul ce-i scump e bun, ce-i ieftin e rau. numai ca rolul celor scumpe este dat DAB-ului si celor ieftine FM-ului. Asa ca de multe ori ce este scump e varza, pentru ca sincer asta nu va fi la indemana oricui, ca tataie saracu din varfu muntelui nu a auzit el de DAB nici macar de FM, are o pensie de 200 RON pe luna si isi mai permite sa isi ia DAB si alte alea, cand cu portabila lui prinde Antena Satelor, cu pureci, da o prinde. Sincer nu jignesc pe nimeni, dar nu vreau sa vad pe nimeni plangand cand vor fi dezamagiti toti.


Salutari!

#48
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
gresesti , sti legea romanului , vrei nu vrei tre sa ai DRM sa auzi antena "saturilor" , anu marilor intamplari 2012 doomi coispe .. majoritatea habar nu au ca e an cu ciclu solar si ei dau cu bata in copac ca vine sulea

bai sincer , cel mai varza radio ramane cel de dab , in fm e parapitzupichiste , cu bulgari in gat tot pureci vede

Edited by Zvartoshu, 25 February 2009 - 00:13.


#49
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
winner - DAB romania bcuuresti nu mai are cod pe emisie e liber si merge decodat cu rabelerele de la jonsons .. URAAAA
01:43

estimez vreo 3kw pe herastrau ca intra si cu o surubelnita de 4 cm

#50
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
ia de aici miracolul numit DAB .
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/I-QZvC0-okk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

mai ales .. DX sa vedeti ce inseamna aparat de anglia ..  asta sigur ca are si trusa dx tools pe pachet nu aparat si o antena .. ci unu si 3 antene

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vjyifAYVuL8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] asta ca sa va convingeti ca in zona sub nivel de 74M fata de cat are snr 89M deci merge si o pun cu 1 la mana
2 la mana .. daca cu surubelnita pe parter intre case o ia si are 2 nivele pe smetru din 4 e clara treaba cu receptia ca are par mare peste 3kw , 4 functioneaza si cu smocul de antena adica 1cm de metal .. ala vine fix pe circuit , mai pun si sensibilitatea la hardughia mea bush

hehe ce v-amn zis eu cu TROPO sa va tzineti ca am vauzt acu cum se manifsta radio .. sa vedeti cand e semnal scazut cand so incaleca doua semnale pe acelasi pack gen 223.936 din 2 locatii sa vedeti ce sexuiala va iesi ca auzi franturi si numai zic impreunarea paketelor cu droaia peosturi si station not avaiable la kilogram .. incercam si eu sa realizez tropo

Edited by Zvartoshu, 18 March 2009 - 03:16.


#51
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
:lol:
prima propagare fata de azi noapte .. de la 4 nivele pe s-metru acu aam 8
:D

21 is good .. se aude mult mai misto fata de 100.2 , dinamica e aceeasi numai ca inaltele sunt si mai misto si vocea mai clara . intarziere vreo 8 secunde .. merge treaba .. srr is down .. no compresion

Attached Files



#52
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
zvartoshu write to dx fm europe :

Quote

Signal 223.936mhz of the snr herastrau site is reopen and close conflicts audio pid's.
On this moment paket is avaiable with :
RADIO 21
Romania ACTUALITATI
ROMANIA CULTURAL
ROMANIA MUZICAL
PRO FM
ROMANTIC

PRO FM and ROMANTIC not have pid audio .

http://i87.servimg.c...46/p1050010.jpg - reception .

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/I-QZvC0-okk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


#53
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Hai ca asta este tare, s-au sters primele postari din acest topic, astfel ca acum apar EU ca initiator.  :lol: :lol:   Daca imi aduc bine aminte, xsol il creease in aria de Radio, apoi, logic, a fost mutat aici. Ce anume s-a intamplat? De ce s-au sters primele postari? Nu erau cu flame-uri, jigniri sau injuraturi.

Edited by Neaceasca85, 21 March 2009 - 02:06.


#54
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
buna mutarea , iar radacina este asta  :
http://forum.softped...t...18&start=18

daca adaugati dab-aici bagati-l si in titlu inapoi de arie .. al nostru e cu info local si ce prinde , broadcastul .. si tehnic

Edited by Zvartoshu, 21 March 2009 - 03:25.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate