Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

placa de sunet

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
choppermaster

choppermaster

    The Mechanic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,498
  • Înscris: 08.07.2008
deci tocmai mi s-a ars placa de sunet... am 2 boxe de 100 fiecare sa fie din cauza aia...boxele le am de o luna.. ma rog.. oricum vreau sa iau o placa noua si ma gandeam la ceva creative un exemplu.. (mai mult de atata nu vreau sa dau pe ea)

http://www.dc-shop.r.....S RETAIL.htm#   e buna?

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,429
  • Înscris: 08.12.2006
Nu din cauza boxelor ți s-a ars placa de sunet, eventual din cauza amplificatorului, dacă ți-a pus intrarea (respectiv ieșirea plăcii audio) în scurt, însă mai probabil din cauza cablului (dacă a fost o cauză externă și nu a decedat de moarte bună :) ).

Vezi că s-a mai discutat despre plăcile creative xfi. Extreme audio nu e chiar xfi, cum ar fi extreme music de ex.

Edited by antinari, 22 December 2008 - 19:25.


#3
choppermaster

choppermaster

    The Mechanic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,498
  • Înscris: 08.07.2008

 antinari, on Dec 22 2008, 19:23, said:

Nu din cauza boxelor ți s-a ars placa de sunet, eventual din cauza amplificatorului, dacă ți-a pus intrarea (respectiv ieșirea plăcii audio) în scurt, însă mai probabil din cauza cablului (dacă a fost o cauză externă și nu a decedat de moarte bună :) ).

Vezi că s-a mai discutat despre plăcile creative xfi. Extreme audio nu e chiar xfi, cum ar fi extreme music de ex.
la statie am cumparat cabluri rca la 3,5 si nu cred ca de la ele s-o ars placa...in fine


si... pana la urma i buna placa asta?

Edited by choppermaster, 22 December 2008 - 19:54.


#4
adrian jidveian

adrian jidveian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.05.2006
Yo am pe calc placa de sunet cu 25 de lei si imi place cum se aude...apai asta de 10 ori mai scumpa ce sa mai zic :D

#5
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,429
  • Înscris: 08.12.2006

 choppermaster, on Dec 22 2008, 19:53, said:

si... pana la urma i buna placa asta?
Până la urmă ai dat cu searchul după topicurile pe unde s-a discutat de placa asta? Nu de alta, dar ai citi mai multe păreri, a mea personală e cănu aș cumpăra-o, dar e părere subiectivă :)

#6
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Am cumparat de aici http://www.pcmadd.com/comp.htm , numai aici am gasit cu garantie ,  o placa de sunet Creative SB Audigy 2 cu  aprox. 120 ron (25 Eu + tva) de care sunt foarte multumit , ascult doar muzica pe un sistem format din statie stereo si doua boxe . Problema este ca vin fara draivere originale dar se pot descarca usor de pe creative .com si ce lipseste de pe la prieteni fiind o placa de sunet mai veche .Pentru auditii nici Creative Labs Sound Blaster Live 5.1 PCI  nu este rea mai ales la pretul de 12 Eu .Dupa cite am vazut seriile buget de la creative aparute mai nou sunt mai slabe ca cele de acum 2,3 ani .
numai bine

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate