Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Free Template

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
Ephemera

Ephemera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 23.05.2008
:D Nu stiu daca am facut bine ..insa tot ptr. a acumula din ce in ce mai multa experienta m-am gandit ca ar fi ideal sa fac un topic dedicat si Free-Template-urilor..bineinteles facute de incepatori in mare parte..si nu numai,ptr ca asta ne-ar ajuta de trei ori mai mult sa devenim mai buni si sa invatam totodata bazele webdesignului intr-un mod,zic eu,mai accelerat.

  :D  Sper ca Vital sa mi se alature si sper sa iasa,pe cat posibil,o treaba excelenta.

Ptr inceput....template-urile facute de mine vor fi majoritatea statice/animate (nu foarte mult: :D) Programe folosite ptr realizare-> dreamweaver , webpagemaker(astea le voi folosi eu ptr suport),photoshop si altele.

    Nu va asteptati ptr moment la site-uri foarte foarte complexe.....deoarece  nu-mi permit cunostiintele...dar sper sa mi le dezvolt cat de curand.

    Ce va contine un template facut de mine:   -background
                                                                  -bannere,headere+alte elemente decorative
                                                                  -bara de navigatie
                                                                  -sunet(acolo unde e cazul)
                                                                  -tabele etc....momentan nu lucrez cu scripturi..astea le voi pasa celor care au mai lucrat cu asa ceva.

       Durata finalizarii proiectului 2 3 zile maxim,in functie de complexitate.

Deocamdata nu am facut un template ptr ca sincer e cam greu fara o tema anume insa am facut la repezeala o bara de meniu.:D
                                                           Sa speram ca o sa iasa bine!

Attached Files


Edited by Ephemera, 19 December 2008 - 03:05.


#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
vezi pe cssmania.com cum arata un site in zilele noastre

#3
Ephemera

Ephemera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 23.05.2008
Ms de sfat again:) Mentionez inca o data topicul e dedicat incepatorilor ..ptr a invata cat mai multe si tocmai de aceea nu trebuie sa nu va asteptati la nu stiu ce minunatii cel putin nu ptr moment;) :rolleyes: :rolleyes:

Edited by Ephemera, 19 December 2008 - 11:04.


#4
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007

View Postagain, on Dec 19 2008, 08:40, said:

vezi pe cssmania.com cum arata un site in zilele noastre
Da , asa arata un site in zilele noastre .... DAR ... nici un incepator nu va putea face asa ceva !  ;)

Ephemera , incearca sa faci toata treaba in dreamweaver , notepad++ ... nu in W.P.M , acolo fa doar elementele decorative daca tot vrei ....  :naughty: . Intra pe www.w3schools.com si de acolo inveti cum sa ajezi  elementele alea intr-o pagina , cum pui un fundal ..etc etc

Cand faci un template , intra si tu pe un site la intamplare sau pe templatemonster.com si de acolo te inspiri pentru el .

Succes . Te voi ajuta si eu , dar acum lucrez la alt ceva.... Iar cand faci un template cam trebuie sa stergi din lista mai multe activitati .

#5
forever_yours

forever_yours

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 26.11.2008

View PostaWp_viTal, on Dec 19 2008, 12:51, said:

Da , asa arata un site in zilele noastre .... DAR ... nici un incepator nu va putea face asa ceva !  ;)

Ephemera , incearca sa faci toata treaba in dreamweaver , notepad++ ... nu in W.P.M , acolo fa doar elementele decorative daca tot vrei ....  :naughty: . Intra pe www.w3schools.com si de acolo inveti cum sa ajezi  elementele alea intr-o pagina , cum pui un fundal ..etc etc

Cand faci un template , intra si tu pe un site la intamplare sau pe templatemonster.com si de acolo te inspiri pentru el .

Succes . Te voi ajuta si eu , dar acum lucrez la alt ceva.... Iar cand faci un template cam trebuie sa stergi din lista mai multe activitati .
Nu m-as supara daca m-ai ajuta si pe mine :D .

#6
Ephemera

Ephemera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 23.05.2008
Eu cand folosesc webpagem..il folosesc doar ca sa aranjez in pagina ceea ce fac cu Photoshop...ptr ca imi e mai la indemana..restu dream si altele:) ms de sfat vital,pupici

#7
forever_yours

forever_yours

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 26.11.2008
O pagina facuta cu WPM se poate modifica numai cu WPM.

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

Da , asa arata un site in zilele noastre .... DAR ... nici un incepator nu va putea face asa ceva !
Deja o să începi să crezi că am ceva cu tine. La dracu, curând o să încep să cred și eu că am ceva cu tine :w00t:
De ce nu va putea face așa ceva? Cine îl limitează?
Este vreo regulă de care nu știu eu care spune că un începător TREBUIE să facă primele lui site-uri folosind gradient grosolan pe toate elementele? Sau cum?


Quote

Deocamdata nu am facut un template ptr ca sincer e cam greu fara o tema anume insa am facut la repezeala o bara de meniu.
Vrei o temă? Wtf?! fă un shop online. O comunitate, un forum, un blog. Sunt atât de multe posibilități încât nu știi ce să alegi...

Există destule tutoriale despre design (NU efecte!), despre typography, grid layouts, etc. Este o grămadă de CITIT și testat. Trebuie să intri prin galerii să vezi ce se mai poartă, care este trendul, să-ți formezi ochiul.

#9
Ephemera

Ephemera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 23.05.2008
Bine Ionutz:) scuze ca am folosit acel gradient grosolan:) avand in vedere ca am facut cunostiinta cu ps si alte programe de genul,acum 2 luni de zile...chiar imi cer scuze ca folosesc gradientul ala la o bara de meniu:|

P.S Topicurile de free BANNER/HEADER sau TEMPLATE sunt dedicate INCEPATORILOR..daca vreti sa mai repet inca o data o fac.OAMENI BUNI (sorry de caps dar vad ca unii nu au rabdare sa citeasca primul post  si poate astfel or sa vada mai bine cum stau lucrurile),dragii mei ...AICI ISI POSTEAZA INCEPATORII LUCRARILE..care sunt dedicate...unor oameni FARA PREA MARI PRETENTII in materie de webdesign.

  Daca vreun utilizator oarecare are nevoie de un buton,header sau mai stiu eu ce,fara prea mari pretentii,pe care-l intereseaza doar sa arate site-ul lui un pic mai bine..nu cred ca apeleaza la profesionisti..ci ori il pune pe vecinu' sa-i faca o bara ori incepe si-si bate singur capul...iar daca nu are chef sa o faca..si da peste noi..NISTE INCEPATORI dar care totusi avem habar de cate ceva,va apela la noi.

  Cat despre tine dragul meu Ionutz....(ma refer si la altii care nu sunt deloc binevoitori fata de topicurile astea si nici nu ma intereseaza sa fie) ce pot sa spun decat ca ai o mare problema..cred ca nu sti ce inseamna INCEPATOR...

Edited by Ephemera, 20 December 2008 - 22:41.


#10
Ephemera

Ephemera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 23.05.2008
Si tocmai de aceea am deschis aceste doua topicuri..nefolositoare abosolut deloc tie si altora,care sunteti extraordinar d ebine pregatiti,...pentru a invata.E ca si cum ai fi la scoala..cineva iti da teme pentru acasa si tu trebuie sa le rezolvi intr-un fel sau altul...pentru a obtine o nota buna (in cazul de fata o lauda..care conteaza foarte mult ptr un incepator ca mine,spre exemplu,deoarece asta e un lucru care te motiveaza..pentru inceput)

  Tu ai zis ceva de genul ca "vai cum sa nu sti nici o tema".Una e sa iti propui tu sa faci cutare si cutare tema si sa-ti mai permiti sa faci greseli..si alta e sa te obisnuiesti inca de la bun inceput sa indeplinesti niste conditii date.

In fine nu stiu cat de bine m-ati inteles,insa daca vreti sa ne ajutati(lucru de care ma indoiesc)..prin replici seci si ironice..sa stiti ca nu ne faceti nici un bine. :)

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

oameni FARA PREA MARI PRETENTII in materie de webdesign
Dacă gândești în felul ăsta, așa vei rămâne, fără pretenții prea mari :)


am zis că...

Quote

Există destule tutoriale despre design (NU efecte!), despre typography, grid layouts, etc. Este o grămadă de CITIT și testat. Trebuie să intri prin galerii să vezi ce se mai poartă, care este trendul, să-ți formezi ochiul.
iar tu ai zis că...

Quote

In fine nu stiu cat de bine m-ati inteles,insa daca vreti sa ne ajutati(lucru de care ma indoiesc)..prin replici seci si ironice..sa stiti ca nu ne faceti nici un bine.

Wtf?!

#12
Ephemera

Ephemera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 23.05.2008
Hai sa o lasam balta..nu vreau sa devina topicul asta ce a fost "in ce categorie It...".Raman eu cu ideeile mele proaste si tu cu cele bune. :kisstogether:

#13
adriana_z

adriana_z

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 14.06.2008
calma calma guys  :console: ...asa a fost mereu..toti incepem undeva...si cum ni se pare ca stim cate ceva....ne consideram indreptatiti sa dam lectii de viata....si eu sunt incepatoare si am observat ca pe forumuri sunt multi care raspund si te indruma...dar cel mai bine e sa inveti pe cont propriu...din propriile greseli....eu am luat din  http://www.freewebsitetemplates.com/  toate exemplele la rand si din exemple inveti cel mai bine...nu exista nici o carte in care iti zice ca butoanele rotunjite le faci din 3 divuri si asa mai departe...html si css sunt baza si astea trebuie stapanite mai intai  :kisstogether:

#14
forever_yours

forever_yours

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 26.11.2008
Imi faci si mie un template :D ?

#15
Ephemera

Ephemera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 23.05.2008
Un model de template..in care am folosit  mult gradient:thumbup:

Attached Files


Edited by Ephemera, 24 December 2008 - 00:14.


#16
Ephemera

Ephemera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 23.05.2008
Inca un template tema-streetdance..arhiva contine doar index :D  :peacefingers:

Attached Files


Edited by Ephemera, 25 December 2008 - 18:23.


#17
Ephemera

Ephemera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 23.05.2008
Sugestie- tema-club music  :thumbup:

Attached Files


Edited by Ephemera, 26 December 2008 - 00:56.


#18
alexander1805

alexander1805

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 134
  • Înscris: 24.07.2008
parerea mea este ca prima data in web design trebuie invatat limbajele de programare de baza(html, css, php, javascript),recunosac nu le stiu eu asa bine pe toate dar intradevar ca programele astea dreamweaver, wpm, le are incorporate si el le foloseste:)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate