Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

conexiune home cinema digital audio in

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
laurentiup2003

laurentiup2003

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.12.2008
va rog sa ma ajutati..... am un sistem home cinema samsung si are ca iesire audio "digital audio in " ....mi-am cumparat un microfon wirles sa pot sa fac karoake in casa numai ca acest microfon are jack si nu am cum sa il cuplez la home cinema........sincer nici nu stiu daca exista dar eu va intreb poate ma ajuta cineva
Exista vrun adaptor pentru digital -jack?

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,429
  • Înscris: 08.12.2006

 laurentiup2003, on Dec 15 2008, 15:45, said:

are ca iesire audio "digital audio in "
Ceva nu se leagă, in = intrare :) în fine, ție de fapt intrare îți trebuie, dar

 laurentiup2003, on Dec 15 2008, 15:45, said:

mi-am cumparat un microfon wirles sa pot sa fac karoake in casa numai ca acest microfon are jack si nu am cum sa il cuplez la home cinema........sincer nici nu stiu daca exista dar eu va intreb poate ma ajuta cineva
Exista vrun adaptor pentru digital -jack?
Există convertoare analog - digital, există și mixere cu ieșire s/pdif, întrebarea e dacă îți convine prețul, sund destul de scumpe
O întrebare ar fi dacă ești sigur că îți merg ambele surse de sunet simultan, presupun că vrei să faci karaoke pe negative/pozitive de pe cd/dvd

#3
laurentiup2003

laurentiup2003

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.12.2008

 antinari, on Dec 15 2008, 16:49, said:

Ceva nu se leagă, in = intrare :) în fine, ție de fapt intrare îți trebuie, dar


Există convertoare analog - digital, există și mixere cu ieșire s/pdif, întrebarea e dacă îți convine prețul, sund destul de scumpe
O întrebare ar fi dacă ești sigur că îți merg ambele surse de sunet simultan, presupun că vrei să faci karaoke pe negative/pozitive de pe cd/dvd

da exact vreau sa pot canta la microfon si sa se auda in boxele de la home cinema....oare se poate?...si cat costa de zici ca e cam scump si unde gasesc asa ceva?

#4
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
In mod sigur nu merge. "Karaoke" insemna sa se auda SIMULTAN muzica de pe CD/DVD cu microfonul - home theatre nu are aceasta facilitate in mod normal. Trebuie sa scrie pe el ca este capabil de "karaoke".

Si nu, intrarea digital audio este cu totul alta mancare de peste decat microfonul wireless. Chiar daca gasesti un convertor, trebuie sa indeplinesti si conditia de mai sus.

Edited by SuperDuper, 16 December 2008 - 03:13.


#5
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,429
  • Înscris: 08.12.2006

 antinari, on Dec 15 2008, 16:49, said:

O întrebare ar fi dacă ești sigur că îți merg ambele surse de sunet simultan, presupun că vrei să faci karaoke pe negative/pozitive de pe cd/dvd
Nu ai răspuns la asta, dar a răspuns SuperDuper pentru tine
Cât ar costa, poți căuta, probabil între 100-200 eur și câteva mii :) ai avea nevoie de un convertor analog - digital cu preamp pt microfon sau un mixer cu spdif out.
Poate ai ieșire digitală la placa de sunet a calculatorului ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate