Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra
 Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...
 La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete
 Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect
 

Road assistance sau Asigurare road assistance

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
dan ionescu

dan ionescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 06.07.2007
Salut tuturor!
In urma unei intimplari petrecuta asta vara in Bulgaria (intr-o zi de vineri la ora 17.00) imi pun si va pun si voua urmatoarea intrebare :
La ce numere de telefon putem apela atunci cind avem o problema tehnica ( deci nu accident, ca asta e acoperit de Casco) in afara tarii  in vederea tractarii pina la service ?  Si care ar fi pretul acestui serviciu ?
Ma intereseaza in Ungaria si Austria (eventual si Germania, desi aici am putin de mers).

In paranteza fie spus, eu am un Opel.
Stiu ca exista Opel Assistance, Opel Mobileservice sau Opel Roadassistance (sau cum s-o fi chemand ca am gasit toate aceste denumiri) dar nu reusesc deloc cu google sa ma lamuresc cum dau de ei in Ungaria, Austria si Germania. Cum masina are 7 ani nu stiu daca numerele de telefon pe care le am in Caietul de service mai sunt valabile.
Germania 0800 673 52 77
Austria 0800 20 83 80
Ungaria 80 200 940

Si in afara de Opel Assistance / Mobileservice / Roadassistance la ce alte firme se poate apela ? Si la ce preturi ?

Pe de alta parte varianta cea mai eleganta (parerea mea) si anume o asigurare ce include asistenta rutiera   ( am gasit la Generali, RAI si Carpatica) nu este o solutie pt mine pt ca toti vor masini de maxim 6 ani vechime . Mai exista si alte firme la care se pot incheia astfel de asigurari ?

PS
Daca un moderator crede ca ar fi trebuit sa postez in alta parte , rog sa mute topicul.
Multumesc !

#2
horiamak

horiamak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 28.12.2005
salut

iata nr de la EuropAssistance
0313 200 222

trebuie apelat dintr-o retea de telefonie romaneasca
nu stiu cat te va ajuta, asta e nr dat in urma unei asigurari facute la Generali, dar probabil ca ajuta si pe cei neasigurati, contra cost...

sper sa nu ai nevoie totusi de el:)
succes

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate