Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

laptop 15.4" sau 17"

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
mortis

mortis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 04.10.2006
vad ca pe tips and tricks nu prea raspunde lumea... sunt curios pot face ceva ca sa ii reduc temperatura ?
un program de undervolting sau pasta termoconductoare Arctic AS5 parca era buna (vreau sa il fac sa mearga pe treapta 1 de viteza ventilatorul)
si eventual sa umblu la placa video ca atunci cand nu ma joc e clar cat de mult este solicitata


bataie mare de cap cu gasitul unei genti (o sa ma orientez spre un rucsac)... iese vreo 3 cm daca incerc sa-l pun intr-o geanta de 15.4 ma asteptam macar sa incapa mai greu

as putea monta un bluetooth pe el  daca am altul de la un alt laptop (hp) ? stiu ca trebuie mai multe date dar inainte sa ma apuc sa caut sa vad pini mufe etc , in principiu s-ar putea?

#38
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008

 mortis, on Jan 29 2009, 00:14, said:

as putea monta un bluetooth pe el  daca am altul de la un alt laptop (hp) ? stiu ca trebuie mai multe date dar inainte sa ma apuc sa caut sa vad pini mufe etc , in principiu s-ar putea?
Nu are bluetooth integrat ?  :deadtongue:

#39
mortis

mortis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 04.10.2006

 TimeWriter, on Jan 29 2009, 00:17, said:

Nu are bluetooth integrat ?  :deadtongue:



din moment ce am spus in post-ul de mai nainte... era optional si modelul luat avea o configuratie standard care nu includea bluetooth. Momentan doar sunt doar curios daca este posibil  :D

#40
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
Păcat. Așa de mult îmi plăcea. Bluetooth-ul e un fel de must-have, cel puțin pentru mine. Uită-te la slot-uri, poate se potrivesc. Dacă da, încearcă să vezi ce-ți iasă.

#41
mortis

mortis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 04.10.2006
service / repair manual nu am gasit pana acum... vine sesiunea so I'll adopt a lower profile . Poate nu e aria cea mai potrivita  , insa , un ghiozdan bun ? il voi folosi si pentru facultate (carti f grele uneori) deci ceva rezistent  si sa aiba ~25-30 litri ? vreo recomandare ? momentan folosesc unul pentru ciclism care insa nu are burete la fund si trebuie sa fiu foarte atent. intr-o geanta de 15.4 nu incape, am incercat ! deci daca nu cumva este format 15.4 dar foarte generos cel mai bine sa fie mai mare :P

#42
jondaniel03

jondaniel03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 09.07.2006
Incredibil: in Romania Asusul tau este 8500 ron http://www.emag.ro/n...b--pG50V-AK065J si este cu placa video mai slaba.
Va dati seama ce profit au astia la produsele astea?

#43
mortis

mortis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 04.10.2006

 jondaniel03, on Feb 4 2009, 15:47, said:

Incredibil: in Romania Asusul tau este 8500 ron http://www.emag.ro/n...b--pG50V-AK065J si este cu placa video mai slaba.
Va dati seama ce profit au astia la produsele astea?


e putin mai bun si e un model diferit (G50V fata de G50Vt ma rog diferenta tine de placa video utilizata care oricum e mai slaba) are Blu-Ray (doar read insa) procesor putin mai bun , 2 hdd de 250 (puteau totusi sa fie de 320) si bluetooth dar totusi  :huh:  macar dublu tot e  :mellow:

#44
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
Din câte știu eu, are un singur hard disk cel de pe eMAG.
@ cei care aveți modelul la 1000 $, cum puneți al doilea hard disk ? Are conectorii ? Dar bucata aceea de metal + șubururi ?

#45
mortis

mortis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 04.10.2006

 TimeWriter, on Feb 4 2009, 18:40, said:

Din câte știu eu, are un singur hard disk cel de pe eMAG.
@ cei care aveți modelul la 1000 $, cum puneți al doilea hard disk ? Are conectorii ? Dar bucata aceea de metal + șubururi ?

scria in manual cum sa o faci am deschis-o si am vazut lacasul nu cred sa prezinte mari dificultati.. mai mult nu pot spune ca oricum nu aveam intentii sa montez unul suruburi s-ar putea sa nu aibe ca nu am gasit decat sa fie gata insurubate ?  Totusi sa fie asta cea mai grea problema  n-ar fi bai . Parea destul de bine organizat inside

nu recomand insa sa se incerce... eu am mai facut ... la viata mea am busit cate o componenta facand asta mi-am platit greselile lol dar eu unul nu vad cum umpli 320 GB si sa mai vrei alti 250-320 ?! adica ... filme ? cate poti vedea ? 30 gb de muzica sunt de-ajuns poze 20 gb maxim

#46
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008

 mortis, on Feb 4 2009, 18:55, said:

dar eu unul nu vad cum umpli 320 GB si sa mai vrei alti 250-320 ?! adica ... filme ? cate poti vedea ? 30 gb de muzica sunt de-ajuns poze 20 gb maxim
:D
Attached File  Untitled.jpg   64.93K   14 downloads
Plus că pe lângă capacitate, avantajul unui al doilea hard disk ar fi opțiunea RAID, care ar aduce un spor semnificativ de performanță.

#47
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 TimeWriter, on Feb 4 2009, 19:03, said:

:D

Plus că pe lângă capacitate, avantajul unui al doilea hard disk ar fi opțiunea RAID, care ar aduce un spor semnificativ de performanță.
Cel mai simplu este sa iti cumperi un Hard disk extern. ;)
Eu asa am facut . :)

Edited by stokarit_s, 04 February 2009 - 23:56.


#48
mortis

mortis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 04.10.2006
va trebui sa-l vand , facultatea nu-mi permite sa ma bucur de el , va trebui de asemenea sa ma gandesc la un altul mai slab pentru munca de hartogaraie si muzica , silentios si fiabil sa fie .... :(

#49
msjohntm

msjohntm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 08.04.2006
Imi pare rau pentru tine. Dar in tot raul si-un bine: daca nu vei mai avea laptop pentru jocuri vei avea mai mult timp pentru invatat  :D  Bafta!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate