Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

ulei de arahide si susan

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
s3ction31

s3ction31

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 05.01.2008

View Postirinuca8082, on Dec 6 2008, 12:20, said:

pt section: chiar nu vad o diferenta de gust intre cel de arahide si cel de floarea soarelui. nu cred ca o sa mai dau 150 de mii pe alt litru de ulei de arahide cand o sa mi se termine cel pe care-l am acum.
strict parerea mea.
iar cel de susan, este intre-adevar, f aromat, si nu este nevoie decat de cava picaturi pt  da mancarii o aroma deosebita. se oate folosi mai ales la salate , simple , chiar, dar si la retete asiatice. merita sa iei o sticluta din aia mica, sa incerci. :)
Mercic de raspuns, acu' sa vad unde gasesc (in provincie :closedeyes: ) ulei de susan.

#20
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,968
  • Înscris: 03.12.2005
Ai real? Daca nu, ai Billa? Daca nu, ai Selgros?

#21
s3ction31

s3ction31

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 05.01.2008
Si real, si billa, si selgros. Insa nu mega image, si nici carrefour (bine c-au facut unu-n braila, ce sa zic :lol: )

#22
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,086
  • Înscris: 07.07.2006
Apropo de utilizari si gust, cel de bostan e foarte bun la gust si se foloseste la salate. Chiar in mod traditional, daca ma iau dupa niste retete mai vechi de salate oltenesti. Cel de nuci cred ca il poti folosi la orice (salate, maioneze), nu stiu daca e bun pentru prajit, dar la gust e nebunie, are aroma distincta de nuca. Ulei de seminte de struguri am vazut la TV ca e bun pentru maioneza.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate