Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Empire Total War

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Si eu am jucat batalia de pe uscat da nu prea imi place, nu e genul meu de RTS -> prea "modern".
Multi zic ca ca nu si-au ales bine timpul actiunii (epoca moderna), dar nu mai aveau decat solutiile epocii stravechi sau a epocii contemporane, caci antichitatea si evul mediu sunt deja "folosite".Imi place in schimb grafica si optimizarea.Ruleaza la acelasi setari si pe acelasi sistem chiar mai bine ca Medieval 2: Total War, si arata si mai bine.Nu cred, insa, ca voi petrece foarte mult timp in el datorita gameplay-ului -> acum campul de lupta e innecat in fum, lupta "corp la corp" este aproape scoasa.

#20
Roget

Roget

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 28.08.2008
Sper sa fie facut imbunatatiri majore la gameplayul principal, nu doar al luptei.

#21
uskaat2004

uskaat2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 03.04.2006

View PostRoget, on Feb 24 2009, 12:56, said:

Sper sa fie facut imbunatatiri majore la gameplayul principal, nu doar al luptei.

Mi l-am comandat ... maine imi ajunge :D:D:d

#22
mada_saku

mada_saku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 12.07.2008
e careva pe aici care il are instalat?as vrea sa stiu daca imi va merge pe calcu meu:4gb ram,vista home premium,amd x2 4000+,geforce 7500le.mersi anticipat :coolspeak:

#23
constantin28

constantin28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 29.02.2008

View Postmada_saku, on Mar 6 2009, 11:06, said:

e careva pe aici care il are instalat?as vrea sa stiu daca imi va merge pe calcu meu:4gb ram,vista home premium,amd x2 4000+,geforce 7500le.mersi anticipat :coolspeak:
o sa vezi niste cubulete si cerculete colorate
eu zic sa-ti cumperi o pereche de casti bune ... fondul muzical e foarte bine ales  :lol:

stiu sigur ca are internet multiplayer, nu am gasit nimic de LAN ... o avea ?

Edited by constantin28, 07 March 2009 - 15:57.


#24
uskaat2004

uskaat2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 03.04.2006

View Postmada_saku, on Mar 6 2009, 11:06, said:

e careva pe aici care il are instalat?as vrea sa stiu daca imi va merge pe calcu meu:4gb ram,vista home premium,amd x2 4000+,geforce 7500le.mersi anticipat :coolspeak:
Mi-a venit ieri. :)

Cred ca o sa iti mearga...
Nu stiu cu placa video cum se va intelege... dar cred ca iti merge ... la setari mai modeste.

#25
uskaat2004

uskaat2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 03.04.2006

View Postconstantin28, on Mar 7 2009, 15:56, said:

o sa vezi niste cubulete si cerculete colorate
eu zic sa-ti cumperi o pereche de casti bune ... fondul muzical e foarte bine ales  :lol:

stiu sigur ca are internet multiplayer, nu am gasit nimic de LAN ... o avea ?

Are...

#26
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
l-am luat sambata. la mine merge pe un E6600,2GB RAM/8800GTS 640. "merge" e un fel de a spune.
o data mi-a agatat driverul video incat a fost nevoie de un restart.
cateva CTD-uri din buguri mai mult, sau mai putin cunoscute. nici utina de instalare nu-i cum ar trebui sa fie. cam verde jocul. recomand a se astepta minim 2 luni pana se rezolva problemele majore.
chestia cu "steam" are avantaje si dezavantaje. avantaj ca te fac ei cu patchuri fara sa te chinui tu. dezavantaj: Steam.

de fapt, s-a repetat ce se intampla la marea majoritatea o jocurilor cu ditamai hype: livrare in stadiul pre-release.

#27
uskaat2004

uskaat2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 03.04.2006

View PostPengoon, on Mar 9 2009, 08:09, said:

l-am luat sambata. la mine merge pe un E6600,2GB RAM/8800GTS 640. "merge" e un fel de a spune.
o data mi-a agatat driverul video incat a fost nevoie de un restart.
cateva CTD-uri din buguri mai mult, sau mai putin cunoscute. nici utina de instalare nu-i cum ar trebui sa fie. cam verde jocul. recomand a se astepta minim 2 luni pana se rezolva problemele majore.
chestia cu "steam" are avantaje si dezavantaje. avantaj ca te fac ei cu patchuri fara sa te chinui tu. dezavantaj: Steam.

de fapt, s-a repetat ce se intampla la marea majoritatea o jocurilor cu ditamai hype: livrare in stadiul pre-release.

Q6600, 8Gb RAM, 9600GT - 512Mb, Vista 64 biti - a mers fara nici o problema cu aproape toate setarile pe maxim. Am luat-o pe coaja de vreo 2 ori si online, deci merge ok si partea de internet (e adevarat cu ceva lag, dar habar n-am de unde erau "luptatorii").

Edited by uskaat2004, 09 March 2009 - 15:20.


#28
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
incearca sa ocupi un port. dupa aia nu stiu exact ce tre sa faci (cand s-a intamplat m-am uitat pe un forum si aveau exact aceeasi problema ca mine) dar rezulta un CTD. e known bug si e reproductibil.
de asemenea CTD la quicksave. asta nu-i reproductibil. uneori merge. la altii save-ul e stricat dupa cateva ture.
io am descoperit ca 2xAA si 2xAF e stabil, cu hardware shadows off. daca le activez am clipping dupa vreo 2 ture. bag de seama ca nici driverul lui nvidia nu rupe gura targului deocamdata.

dupa aia mai sunt detalii ca, unele trupe nu fac ce le spui, tunurile trag si dupa auto-fire off uneori samd.
asta-i lista dupa ce m-am jucat vreo 3-4 ore.
au baietii de rezolvat una-alta.

#29
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Si mie cu sistemul din semnatura imi merge la setari maxime cam cu 20FPS in medie, pe 1280&1024, dar jocul nu ma atrage sa-l joc, nu e genul meu de joc (in sensul in care mie imi plac ori RTS-urile cu base-building, actiune SF sau Antica/Medievala).

Edited by Merdiso, 10 March 2009 - 15:16.


#30
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
iere a venit un update care a rezolvat cateva probleme, inclusiv cateva CTD-uri.
de performanta nu ma plang.

#31
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
cu trecerea timpului tot mai multe CTD-uri + alte probleme, inclusiv un freeze.
waiting for Godot or for the next real patch, whichever comes first.
deocamdata, nejucabil.

#32
Angeliukas

Angeliukas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.04.2009
CUm fac sa il instalez penttru ca la mine dupa ce il instalez nu imi apre in joc nici un shorkut sa il deschid ....... ?

Edited by Angeliukas, 01 April 2009 - 17:42.


#33
zimbrisor

zimbrisor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.09.2006
E permis sa cer un serial pe forum pt jocul asta? :D

#34
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
NU

#35
viteazulmihai

viteazulmihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.05.2009
Singurul lucru care nu-mi place e ca au inclus Tara Romaneasca in Bulgaria
Visit My Website

#36
danutcot

danutcot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.04.2009
Pai mie nu imi prea place deoarece cam joaca singur calculatorul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate