Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Inundatie din vina APA NOVA

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
sal all


am si eu o problema.

pe strada, cei de la apa nova au facut niste reparatii/sapaturi acum 1-2 saptamani. lasand la o parte faptul ca nu au asfaltat la loc, de 3-4 zile a inceput sa izvorasca apa din "reparatiile" facute de ei. da, stiu, nimic spectaculos pana aici, chestiile aste din pacate le intalnim zilnic oriunde ne deplasam...  :death:

in casa in care locuiesc, care se afla la cativa metrii de sapatura minunata, a inceput sa se infiltreze apa.
bun, se suna la apa nova si se primeste un raspuns ca or sa vina. cum era si de asteptat, nu a venit nimeni.
a trecut o zi, au trecut 2, tot asa... nimeni nu a venit, cu toate ca zilnic se suna la cei de la apa nova.

azi, am zis sa intru in beci sa vad care mai e treaba. stupoare, nivelul apaei de de "doar" ~20 cm.  :cursing:

pe strada apa curge linistita, ca un izvor de munte, nici dracu nu intervine.
deja problema s-a ingrosat, pentru ca daca la inceput apa se infiltra si era umed peretele, acum e prea de tot !

va rog, ajutati-ma si pe mine cu nist sfaturi. ce e de facut? nu stiu exact pasii pe care trebuie sa-i urmez, unde se pot depune plangeri, vreau sa-i dau in judecata, vreau sa ma despagubeasca.  :angry:

Va multumesc si astept raspunsurile voastre.

#2
aaee

aaee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 28.01.2008
primar, opc ai incercat.

#3
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
am sunat la apa nova de 4 zile, am deja vreo 6 tichete de inregistrare.
am sunat la primarie si la opc. cei de la opc mi-au spus sa ma deplasez la sediul lor pentru a depune plangere.

#4
freetools

freetools

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 21.10.2007
1-filmezi apa cum curge
2-mai suni o data si intrebi de ce nu au venit ca au promis etc. iar convorbirea o inregistrezi
3- anunti pe cine e la telefon ca daca nu vin trimiti inregistrarile la tv
4- poate vin
5-chiar daca  vin sau nu trimiti inregistrarile la antena 1 si 3 B1tv la nasu si realitatea martor ocular.

#5
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
partea si mai "funny"... nu au ajuns inca... dar apa a crescut... 60 cm.

ce sa mai zic... va iesi cu judecata. maine ma duc la OPC. s-au inregistrat vreo 10 convorbiri cu cei de la apa nova. chiar nu-mi dau seama ce-i in capul lor. vor sa vada acvariu in subsol sau ce? cred ca pana maine apa va avea 1 metru.

... n-am cuvinte.

#6
CLAXON

CLAXON

    din Republica Bananiera Romania

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 07.04.2006
Ai incercat la mult-trambitatul Dispecerat Central de Urgenta?

0 800 800 882 (apel netaxabil)

#7
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
nu, am rezolvat pana la urma cu primaria, am facut scandal acolo si in 30 minute au venit cei de la apa nova.

culmea, cei de la apa nova au dat prima data vina pe cei de la elctrica... de ce? nu stiu, dar na.... sa scape de responsabilitate.

apoi, au zis ca e vina mea... de ce??? pentru ca nu am casa impermeabila!!!  WTF??? sunt cu capu' astia, ar face orice sa scape de proces... dar nu cred ca or sa reuseasca.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate