Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

ai comandat de pe WWW.LAREDOUTE.RO?

- - - - -
  • Please log in to reply
142 replies to this topic

#37
dianarus

dianarus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.09.2008

 vikimiki, on Nov 18 2008, 16:23, said:

Wow nu pot sa cred la redoute in romania!!!

Am intrat pe site si deja am facut comanda de cateva hainute care mi-au placut tare mult.
Sunt super incantata  :thumbup:
Urmarind discutia, sunt convinsa de faptul ca lr.ro creaza anumite facilitati, asa ca merg pe mana lor.

wow! "hainute"? adica hainute de copii sau?...  :)
si care sunt facilitatile de care spui? poate nu le-am observat, mai sti ?  :)

#38
sadman

sadman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.11.2006
Clara, contradictiile din postarile tale ma fac sa cred ca nu vrei nimic altceva decat sa faci reclama mascata.

Continua si te raportez la moderator pentru ca cea care dezinformeaza esti TU.

#39
clara

clara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.12.2003
urmam stilul altora ;) cine stie saaaaa ... stea jos!  :lol: probabil cei de la www.laredoute.ro si-au pus toti angajatii sa scrie, nu?? plus ca au cumparat toate ziarele :lol: .... mor de ras cu voi....

am gasit niste comentarii facute de voi si nu pot sa cred.... mama!!! daca nu as lucra in domeniu cat de cat in bransa as crede tot ce ziceti voi... dar NU CRED! ;) ceva e putred intre voi si nu-mi dau seama cine.... ;)
(sa speram ca veti sesiza ironia)

BTW:  vor reveni cu impresii despre produse... pentru gagicile cu adevarat interesate!

 camelia_1979, on Nov 18 2008, 15:27, said:

Mama draga, da' cum de ai intrat tu tocmai azi si te-ai integistrat pe softpedia si ai postat prima data pe topicul despre lr.ro cu o parere asa de "pozitiva"  :rolleyes: ???


#40
cmmb

cmmb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 24.08.2007

 vikimiki, on Nov 18 2008, 16:23, said:

Wow nu pot sa cred la redoute in romania!!!

Am intrat pe site si deja am facut comanda de cateva hainute care mi-au placut tare mult.
Sunt super incantata  :thumbup:
Urmarind discutia, sunt convinsa de faptul ca lr.ro creaza anumite facilitati, asa ca merg pe mana lor.


cat de p... sa fii, frate, sa urmaresti discutia si sa fii fericit!  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#41
svartberg

svartberg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.11.2008
Ma intreb daca celor care au luat franciza din Romania le convine ca exista atatia clienti nemultumiti ca nu pot comanda atatea categorii de produse (jucarii de exemplu). Nu cred ca ar avea o problema cu livrarea, daca tot aduc decoratiuni si alte chestii de genul asta.
Am plasat mai devreme o comanda pe site si am fost sunat intre timp sa o confirm, iar operatorul m-a informat ca produsele disponibile pentru Romania sunt stabilite direct de catre francezi...asa ca se pare ca exista o problema acolo.
Eu personal voi adresa cateva intrebari domnilor din Franta, sa ne explice cum sta treaba cu produsele care nu sunt disponibile. Va invit s-o faceti si voi daca tot plangeti atata dupa ele! Recunosc ca e mai usor sa te plangi, decat sa actionezi, dar nu cred ca ar costa pe cineva ceva daca ar cere niste lucruri la care considera ca are dreptul!

#42
vikimiki

vikimiki

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.11.2008

 camelia_1979, on Nov 18 2008, 15:27, said:

Mama draga, da' cum de ai intrat tu tocmai azi si te-ai integistrat pe softpedia si ai postat prima data pe topicul despre lr.ro cu o parere asa de "pozitiva"  :rolleyes: ???


Intamplarea face ca in momentul in care sunt interesata de anumite informatii dau un search pe google si se nemereste sau nu sa le aflu pe cele mai bune.
In cazul meu , la redoute pe forum.... deranjeaza?
Parerile sunt impartite, dupa cum bine vad....a mea este una pozitiva, de ce n-ar fi.

#43
madic

madic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.11.2008
[quote name='clara' date='Nov 18 2008, 15:32' post='5537080']
;) ceva e putred intre voi si nu-mi dau seama cine.... ;)


E grea gramatica, nu?
(sa speram ca si tu vei sesiza ironia)
Eu totusi astept impresii despre produsele primite (?) de tine...  :w00t:

#44
sadman

sadman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.11.2006
Clara, ne lamuresti deci?Ca vad ca ai scris ca ai primit comanda.Tu cereai impresii in loc sa oferi impresii despre comanda primita?

Am comandat de pe www.laredoute.ro ... si sincer nu mi se pare ca e asa bataie de joc... Am primit produsele, am un agent care vine la mine la birou si imi ia comanda (a mea si a colegelor)... marfa mi-o aduce tot el

svartberg
nu am ce sa ma lamuresc cu site-ul romanesc. Asa cum am scris eu doresc sa comand in Franta in continuare, sunt drepturile mele de consumator in UE. Pentru moment e oferta cea mai convenabila. Daca romanii vor avea preturi care sa ma convinga voi comanda de aici. Pana una alta eu reclam la ECC- organizatia pentru protectia consumatorului european-abuzul pe care il face site-ul din franta prin stoparea livrarilor in RO odata cu deschiderea francizei.

#45
cmmb

cmmb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 24.08.2007
svartberg, sa stii ca nimeni nu se plange doar si atat! Anul trecut in vara cand francezii au acceptat comenzile, au luat banii si nu au mai livrat coletele pe motiv ca "nu mai livram in tara dvs ca se pierd prea multe colete" (si se pierd ok, pt ca posta romana e cum e), au facut o magarie, deci...noi, astea care scriem p'acilea am facut toate demersurile necesare incepand de la reportajul de la Stirile ProTV si pana la Protectia Comsumatorul de la UE, Strasbourg etc...la toate forurile competente am scris atunci... Si am reusit sa-i facem sa isi ceara scuze, sa reia livrarile, sa plateasca despagubiri si sa dea banii inapoi.

Fii convins ca nici de data asta nu vrem sa lasam lucrurile asa. Dar cand vad romani fericiti ca sunt prostiti de o franciza paguboasa pentru cumparator mor de ciuda.

clara, nimeni care scrie aici nu are nici un interes ascuns, decat acela de a cumpara mai ieftin acelasi produs. Asat-i to si daca nu vrei sa pricepi e treaba ta.

Daca aveam posibilitatea sa aleg intre a cumpara din Franta sau Romania...dar asa, mi-au bagat pumnu'-n gura....

#46
sadman

sadman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.11.2006

 vikimiki, on Nov 18 2008, 15:38, said:

Intamplarea face ca in momentul in care sunt interesata de anumite informatii dau un search pe google si se nemereste sau nu sa le aflu pe cele mai bune.
In cazul meu , la redoute pe forum.... deranjeaza?
Parerile sunt impartite, dupa cum bine vad....a mea este una pozitiva, de ce n-ar fi.


Pai iti zic eu de ce nu ma pot baza pe opinia ta. Pentru ca ai dat o comanda, pe care inca nu ai primit-o si pt ca nu ai cum sa te pronunti in legatura cu calitatea produselor si nici in legatura cu preturile, din moment ce nu ai comandat nici pe .fr. Astept parerea ta cu privire la "facilitati" dupa ce primesti coletul!

#47
dianarus

dianarus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.09.2008

 svartberg, on Nov 18 2008, 16:34, said:

Va invit s-o faceti si voi daca tot plangeti atata dupa ele! Recunosc ca e mai usor sa te plangi, decat sa actionezi, dar nu cred ca ar costa pe cineva ceva daca ar cere niste lucruri la care considera ca are dreptul!

sunt persoane care au actionat. enjoy  :)

http://www.petitiono...t/petition.html

#48
clara

clara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.12.2003
OOOOOOO ati pus toate neamurile sa voteze  :thumbup:  :coolspeak:  ca stiu ca sunteti in stare  :nonobad:

 dianarus, on Nov 18 2008, 15:47, said:

sunt persoane care au actionat. enjoy  :)

http://www.petitiono...t/petition.html


#49
vikimiki

vikimiki

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.11.2008

 sadman, on Nov 18 2008, 15:43, said:

Pai iti zic eu de ce nu ma pot baza pe opinia ta. Pentru ca ai dat o comanda, pe care inca nu ai primit-o si pt ca nu ai cum sa te pronunti in legatura cu calitatea produselor si nici in legatura cu preturile, din moment ce nu ai comandat nici pe .fr. Astept parerea ta cu privire la "facilitati" dupa ce primesti coletul!


Am scris eu ca nu am facut comanda si din fr?
Doar m am bucurat ca sunt si pe piata romaneasca.
Cat despre reactiile pe care le aveti, sunt un pic surprinsa. Consider ca fiecare persoana inscrisa in acest forum este liber sa zica si sa creada ce vrea, iar daca vrei sa-ti lasi o parere nu-i musai sa jigneasca sau sa fii rautacios....corect?

#50
cmmb

cmmb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 24.08.2007
clara e de fapt june de pe forumul asta?  ww.eva.ro/forum/viewtopic.php?forum=2&topic=61383?forum=2&start=30&nrpages=4

clara, draga...succes in continuare!

#51
arween

arween

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 19.08.2007

 clara, on Nov 18 2008, 14:12, said:

da mi-am luat niste hainute office:
http://www.laredoute...masa_-1073.html
http://www.laredoute...aneci-1075.html
http://www.laredoute...lover-1567.html

sper sa fie ok.. preturile nu mi s-au parut asa exagerate pentru ca am dat si 300 de ron pe rochite la mango... asa ca...  :P

ce prostie de site. n-am mai vazut atatea aiureli&greseli pe un singur site. eu n-as avea curaj oricum sa comand produse atat de scumpe de pe un site atat de neingrijit.

#52
crinsinapalitura

crinsinapalitura

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.11.2008

 vikimiki, on Nov 18 2008, 15:23, said:

Wow nu pot sa cred la redoute in romania!!!

Am intrat pe site si deja am facut comanda de cateva hainute care mi-au placut tare mult.
Sunt super incantata  :thumbup:
Urmarind discutia, sunt convinsa de faptul ca lr.ro creaza anumite facilitati, asa ca merg pe mana lor.

Wow!
Ce mesaj de reclama ieftina!

Si Clara se mira cand ii spune Miki ca astia cu LR.ro ii cred prosti pe romani!

Wow!!!!

#53
sadman

sadman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.11.2006
Draga Clara

e de rau cu tine. Dupa ce MINTI CU NERUSINARE initiind un post sub pretextul ca vrei sa obtii informatii legate de calitatea produselor LR, ca ai dat o comanda care urmeaza sa vina vineri sau luni; apoi te contrazici singura, pe celalalt topic de unde am citat, spunand ca DEJA ai primit produsele; dupa ce REFUZI sa admiti orice comentariu in care ti se explica cum sta treaba cu diferentele de pret dintre .fr si .ro ai si TUPEUL de a spune ca acea petitie e semnata de rude?

Din doua una:

-ori esti una din agentele de vanzari lr.ro care incearca sa racoleze clienti - e uite ca i-ai convins pe svartberg si si vikimiki sa comande -asta daca nu sunt colegii tai

-ori, ceea ce e grav- inseamna ca nu ai deloc simtul realitatii, si cu asemenea conationali ne meritam soarta in Europa, de-aia de cred toti prosti ca gasesc piata de desfacere cu atatia clienti ...hai sa zicem "creduli"

#54
crinsinapalitura

crinsinapalitura

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.11.2008

 sadman, on Nov 18 2008, 15:28, said:

Bey vikimiki, ma prapadesc de ras citind postarea ta, mai ales cand vine dupa discutiile de mai sus!

cred ca francizorului roman nu-i vine sa creada ca a gasit atatia dornici sa fie fraieriti.

Wrong!
Vikimiki nu e dornica sa fie fraierita ci spera sa fraiereasca si ea pe altii...

Dar ai sa vezi Vikimiki ca nu e chiar asa de simplu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate