Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

ai comandat de pe WWW.LAREDOUTE.RO?

- - - - -
  • Please log in to reply
142 replies to this topic

#19
camelia_1979

camelia_1979

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 27.05.2008

View Postdianarus, on Nov 18 2008, 14:37, said:

Dintr-o scurt calcul, 3 lucruri te-au costat aprox.620lei, plus transportul.

Aceleasi lucruri te costau aprox. 400 lei daca le comandai direct de pe site-ul mama, laredoute.fr franta. Impresii despre fiecare:

Rochia laura clement – modelul e frumos, dar din descriere reiese ca e din poliester (deci 100% sintetic), si nu are captuseala… pe site-ul francez ti-ar fi iesit la 150 lei

http://www.laredoute...goryid=31522480

Rochia tunica e faina! O am, pe negru. (Eu am luat-o acum 1 luna, la jumatate de pret, cu un cod de oferta personalizat primit de la ei.) Sper ca ti-ai luat o masura mai mica, se intinde putin la spalat. Pe site-ul laredoute.fr iti iesea la 120 lei (pretul actual, in decembrie mai scade)

http://www.laredoute...goryid=31522533

camasa laura clement nu o cunosc, nu sunt referinte despre ea. In orice caz, la francezi iti iesea la 135 lei la pretul actual.
http://www.laredoute...goryid=31521860

Subscriu la ceea ce a scris Dianarus!!!!  
Rochia tunica si eu o am - aceeasi remarca cu a Dianei!

Oricum, eu personal nu combat laredoute-ul.ro ci faptul ca nu pot comanda din Franta! Ar trebui sa nu mi ingradeasca acest drept! Fiecare e liber sa aleaga ce doreste, insa eu, desi traiesc in Romania, nu-mi permit sa platesc preturile de pe laredoute.ro!

#20
dianarus

dianarus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.09.2008

View Postdon_dannielo, on Nov 18 2008, 15:30, said:

Cat de curand o sa fie invers. O sa fii un ciudat daca preferi sa astepti triplu si sa platesti 3 shippinguri pentru ceva ce poti lua usor de aici.

punctual, laredoute.ro NU are un depozit local si un stoc propriu. si ei comanda mai departe. si asta o spune dl care conduce franciza. so... as zice ca shipping-ul va dura ceva mai mult acum... (referindu-ma strict la situatia clarei)

de abia astept sa pot comanda de pe site-uri romanesti la preturi rezonabile si sa-mi vina direct la usa in 7 zile  :)
hmmm, oare de ce nu sunt optimista in directia asta? B)

#21
ky_qw_yo_pk

ky_qw_yo_pk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.09.2008
heei imi raspunde si mie cineva....?a comandat careva din luna octombrie...eu am comanda de pe 17 care nu a ajuns...mai astept?sau am luat tzaca?

#22
clara

clara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.12.2003
nu dezinformez... doar ca am dat comanda si comanda mi s-a spus ca vine VINERI sau LUNI cel tarziu... dati comanda si vedeti! stiu de cele 21 de zile... poate ca na! am avut eu noroc si m-am incadrat in transportul acesta... oricum imi place ceea ce am ales, vom vedea si daca intr-adevar sunt pe masura mea din toate punctele de vedere ;)


View Postdianarus, on Nov 18 2008, 14:45, said:

punctual, laredoute.ro NU are un depozit local si un stoc propriu. si ei comanda mai departe. si asta o spune dl care conduce franciza. so... as zice ca shipping-ul va dura ceva mai mult acum... (referindu-ma strict la situatia clarei)

de abia astept sa pot comanda de pe site-uri romanesti la preturi rezonabile si sa-mi vina direct la usa in 7 zile  :)
hmmm, oare de ce nu sunt optimista in directia asta? B)


#23
miki68

miki68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 24.08.2007

View Postky_qw_yo_pk, on Nov 18 2008, 15:50, said:

heei imi raspunde si mie cineva....?a comandat careva din luna octombrie...eu am comanda de pe 17 care nu a ajuns...mai astept?sau am luat tzaca?
De unde? De la astia sau de la aia? :rolleyes:
De la aia am primit eu ieri comanda din 4 noiembrie.

#24
ky_qw_yo_pk

ky_qw_yo_pk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.09.2008
din frantza...:(....ufff

#25
dianarus

dianarus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.09.2008

View Postky_qw_yo_pk, on Nov 18 2008, 15:50, said:

heei imi raspunde si mie cineva....?a comandat careva din luna octombrie...eu am comanda de pe 17 care nu a ajuns...mai astept?sau am luat tzaca?

ultima comanda primita a fost din 23 octombrie. mi-a venit acum exact 1 saptamana. in locul tau le-as scrie sa-i intreb de sanatate  :)
la posta ai intrebat? deseori nu vine avizul dar coletul e intrat...

succes sa recuperezi coletul  :)

#26
svartberg

svartberg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.11.2008
Buna ziua!
Stimati forumisti...eu nu prea le am cu magazinele online, nu m-au atras niciodata,dar am surfat pe ele de cate ori am avut ocazia ca sa fac o comparatie cu ce se gaseste prin magazinele din frumoasele noastre orase ale tarii...
Avand in vedere ca sunt baiat,si nici macar nu sunt obsedat sa-mi schimb garderoba in fiecare sezon, parerile mele nu vor fi atat de avizate decat ale celor de pana acum.

O singura intrebare am pentru cei care isi pun problema preturilor (nu ma refer la discounturi,ca acolo e clar ca inca nu au aparut inca si in Romania): diferenta de pret nu se justifica oare pentru ca site-ul romanesc suporta transportul din Franta pana in Romania, pe cheltuiala lui? Eu nu am citit nicaieri ca pe langa pretul din Romania trebuie sa platesti o taxa de transport pentru produsele venite de-acolo pana la sediul lor. De la sediu, fiecare alege ce face mai departe...poate sa le ridice si gratis, sau contra unei taxe modice...eu zic ca 10 sau 15 RON sunt mai mult decat ok oricate produse mi-as comanda.

Iar in ceea ce priveste oferta reala a preturilor, sper ca sunteti de acord cu mine ca nu este cazul sa produceti dezinformare, daca cumva sustineti ca "preturile sunt triple" fata de cele din Franta.
Eu nu m-am stat sa pierd vremea cu site-ul prea mult, am intrat la categoriile care ma intereseaza si am ales un produs pe care vi-l arat si voua, si va rog sa faceti diferenta de pret...eu nu vad niciuna,ba mai mult, o sa merg sa-l ridic de la sediu si transportul va fi gratis in acest caz. Eu nu cred ca francezii aduceau produsele clientilor din Romania pe gratis...

Sunt convins ca exista diferente de preturi la unele produse, dar pana la urma asta e politica celor de-aici,daca ei au facut asta, cu siguranta si-au asumat niste riscuri. Am observat si eu ca romanii nostri nu au reduceri, si ca au mai putine produse decat francezii, dar nu am inteles partea cu preturile mult mai mari, din moment ce atat cat am verificat, produsele care nu sunt la reduceri in Franta, au acelasi pret si in Romania.

In incheiere, va intreb daca cei care ati intrat pe acest forum sunteti corect informati, sau doriti doar sa dezinformati publicul? Eu cand citesc/ascult o parere,am pretentia ca persoana care o emite sa fie documentata inainte, altfel o banuiesc de rea-credinta si in plus, se mai expune gratuit si unor riscuri legale privind dezinformarea persoanelor.

Iata aici produsul de care vorbeam ca il voi comanda:


http://www.laredoute...amp;prodcolor=1

http://www.laredoute...ocanci-662.html

#27
ky_qw_yo_pk

ky_qw_yo_pk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.09.2008
am intrat pe contul meu si la comenzi imi apare EN COURS DE PREPARATION...nici macar nu au trimis comanda sau e pe drum?...nu stiu c sa mai inteleg

am fost la posta....nu e nimic...:(

#28
cmmb

cmmb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 24.08.2007

View Postsvartberg, on Nov 18 2008, 15:58, said:

O singura intrebare am pentru cei care isi pun problema preturilor (nu ma refer la discounturi,ca acolo e clar ca inca nu au aparut inca si in Romania): diferenta de pret nu se justifica oare pentru ca site-ul romanesc suporta transportul din Franta pana in Romania, pe cheltuiala lui? Eu nu am citit nicaieri ca pe langa pretul din Romania trebuie sa platesti o taxa de transport pentru produsele venite de-acolo pana la sediul lor. De la sediu, fiecare alege ce face mai departe...poate sa le ridice si gratis, sau contra unei taxe modice...eu zic ca 10 sau 15 RON sunt mai mult decat ok oricate produse mi-as comanda.

Transportul nu il platesti la produs ci la comanda. Nici un transport nu justifica 30%-40%-65% din pret cat iau romanii in plus pe produs. Acel produs de care vb  e redus in acest moment cu pana la 50% din pretul lui cu coduri de reducere, cod pe care il folosesti inainte sa faci plata. La romani nu ai asa ceva.

Eu mi-am luat balerini Camper care pe siteul francez apar cu 120 euro, i-am luat cu 68 euro cu cod de reducere. De pe laredoute.ro nu as fi avut de ales, ii luam cu cat scria si punct. Ca sa nu mai spun ca la Plazza Mall aceeasi balerini sunt 5 milioane si ceva.

Sunt coduri care reduc procente, dau cadouri sau scot taxa de impachetare. Pe situl romanesc asa ceva nu exista.

Edited by cmmb, 18 November 2008 - 15:07.


#29
sadman

sadman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.11.2006
svartberg

nu vreau sa te dezinformez ca n-am nici un interes. Daca ai fi fost client al site-lui frantuzesc ai fi vazut ca ai posibilitatea de a "reduce" produsele care apar la pret intreg prin intermediul unor coduri personalizate care se trimit pe email sau pe factura de receptie a coletelor .

De cand au pus pe site-ul frantuzec colectia noua am primit vreo 5-6 coduri de reducere procentuala, cea mai mare fiind de 50%, pentru orice produs neredus.

Asa ca.........trage tu concluziile

#30
madic

madic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.11.2008
Pentru svartberg:

Uite si exemplul meu: am comandat parka asta pt sotul meu, la pretul din FR care e si acum (comanda data in 7 nov):

http://www.laredoute...mp;numberpage=1

iar pe .RO, aceeasi parka uite cat costa:

http://www.laredoute..._in_1-2761.html

Intelegi acum despre ce vorba? Nu despre faptul ca preturile intregi sunt mai mari pe site-ul romanesc (desi si aici ar fi de discutat cursul de schimb), ci ca pe .FR ai reduceri chiar si la articole de sezon, cu foarte mici exceptii.
Reducerile alea nu le gasim noi in Romania.

Mai mult, voiam sa-i comand copilului jucarii pentru Craciun, din nou la jumatate de pret decat pe alte site-uri romanesti, dar nu ma lasa, cica sa ma adresez subsidiarei din RO, care de altfel nu vinde jucarii. Si atunci?
De ce nu ma lasa sa comand in continuare in FR, daca .RO nu-mi ofera produsele dorite?

#31
dianarus

dianarus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.09.2008
svartberg,

nu stiu de ce :rolleyes: ... dar sotzului meu i-au placut astea http://www.laredoute...goryid=30368162

pe site-ul romanesc costa cu 30% mai mult. transportul din franta ma costa 5% aplicat la valoarea comenzii, adica 3.5 euro. daca i-as fi comandat de pe site-ul romanesc plateam 30% in plus, iar transportul de la bucuresti in provincie (unde locuiesc eu) costa oricum 24.9 lei adica mai mult.

mi se pare mie sau ne da cu virgula?  :confuzzled:



View Postky_qw_yo_pk, on Nov 18 2008, 16:01, said:

am intrat pe contul meu si la comenzi imi apare EN COURS DE PREPARATION...nici macar nu au trimis comanda sau e pe drum?...nu stiu c sa mai inteleg

am fost la posta....nu e nimic...:(

in contul tau ramane asa mult mult timp, asta nu inseamna ca nu s-a trimis. scrie-le ca n-ai primit comanda, da-le eventual si data la care ti s-au tras banii de pe cont...

#32
camelia_1979

camelia_1979

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 27.05.2008

View Postsvartberg, on Nov 18 2008, 14:58, said:

Buna ziua!
Stimati forumisti...eu nu prea le am cu magazinele online, nu m-au atras niciodata,dar am surfat pe ele de cate ori am avut ocazia ca sa fac o comparatie cu ce se gaseste prin magazinele din frumoasele noastre orase ale tarii...
Avand in vedere ca sunt baiat,si nici macar nu sunt obsedat sa-mi schimb garderoba in fiecare sezon, parerile mele nu vor fi atat de avizate decat ale celor de pana acum.

O singura intrebare am pentru cei care isi pun problema preturilor (nu ma refer la discounturi,ca acolo e clar ca inca nu au aparut inca si in Romania): diferenta de pret nu se justifica oare pentru ca site-ul romanesc suporta transportul din Franta pana in Romania, pe cheltuiala lui? Eu nu am citit nicaieri ca pe langa pretul din Romania trebuie sa platesti o taxa de transport pentru produsele venite de-acolo pana la sediul lor. De la sediu, fiecare alege ce face mai departe...poate sa le ridice si gratis, sau contra unei taxe modice...eu zic ca 10 sau 15 RON sunt mai mult decat ok oricate produse mi-as comanda.

Iar in ceea ce priveste oferta reala a preturilor, sper ca sunteti de acord cu mine ca nu este cazul sa produceti dezinformare, daca cumva sustineti ca "preturile sunt triple" fata de cele din Franta.
Eu nu m-am stat sa pierd vremea cu site-ul prea mult, am intrat la categoriile care ma intereseaza si am ales un produs pe care vi-l arat si voua, si va rog sa faceti diferenta de pret...eu nu vad niciuna,ba mai mult, o sa merg sa-l ridic de la sediu si transportul va fi gratis in acest caz. Eu nu cred ca francezii aduceau produsele clientilor din Romania pe gratis...

Sunt convins ca exista diferente de preturi la unele produse, dar pana la urma asta e politica celor de-aici,daca ei au facut asta, cu siguranta si-au asumat niste riscuri. Am observat si eu ca romanii nostri nu au reduceri, si ca au mai putine produse decat francezii, dar nu am inteles partea cu preturile mult mai mari, din moment ce atat cat am verificat, produsele care nu sunt la reduceri in Franta, au acelasi pret si in Romania.

In incheiere, va intreb daca cei care ati intrat pe acest forum sunteti corect informati, sau doriti doar sa dezinformati publicul? Eu cand citesc/ascult o parere,am pretentia ca persoana care o emite sa fie documentata inainte, altfel o banuiesc de rea-credinta si in plus, se mai expune gratuit si unor riscuri legale privind dezinformarea persoanelor.

Iata aici produsul de care vorbeam ca il voi comanda:


http://www.laredoute...amp;prodcolor=1

http://www.laredoute...ocanci-662.html
Dragul meu,
diferenta e ca pe site-ul din franta mai primesti niste coduri (pe mail - de la ei direct) , coduri care iti pot reduce pana la 50% din pret intreg ... la pretul rezultat astfel iti convine sa platesti 5-6 euro , nu?
Iar eu daca sunt din provincie si comand in Romanica , ce fac - vin in bucuresti la sediu sa imi ridic coletul, sau mi-l trimit ei pe cheltuiala lor acasa, ca inteleg ca "transportul e inclus"???

#33
vikimiki

vikimiki

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.11.2008
Wow nu pot sa cred la redoute in romania!!!

Am intrat pe site si deja am facut comanda de cateva hainute care mi-au placut tare mult.
Sunt super incantata  :thumbup:
Urmarind discutia, sunt convinsa de faptul ca lr.ro creaza anumite facilitati, asa ca merg pe mana lor.

#34
camelia_1979

camelia_1979

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 27.05.2008

View Postvikimiki, on Nov 18 2008, 15:23, said:

Wow nu pot sa cred la redoute in romania!!!

Am intrat pe site si deja am facut comanda de cateva hainute care mi-au placut tare mult.
Sunt super incantata  :thumbup:
Urmarind discutia, sunt convinsa de faptul ca lr.ro creaza anumite facilitati, asa ca merg pe mana lor.

Mama draga, da' cum de ai intrat tu tocmai azi si te-ai integistrat pe softpedia si ai postat prima data pe topicul despre lr.ro cu o parere asa de "pozitiva"  :rolleyes: ???

#35
madic

madic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.11.2008
Am comandat de pe www.laredoute.ro ... si sincer nu mi se pare ca e asa bataie de joc... Am primit produsele, am un agent care vine la mine la birou si imi ia comanda (a mea si a colegelor)... marfa mi-o aduce tot el..

Clara, pe topicul celalalt spui ca ai primit produsele. Nu impartasesti impresii, ceva, cu noi ?  :naughty:
Sau e valabil ce-ai scris aici, ca vei primi comanda vineri sau luni?
Sau, mai probabil, ca nu faceai decat reclama mascata?  :notangel:

#36
sadman

sadman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.11.2006
Bey vikimiki, ma prapadesc de ras citind postarea ta, mai ales cand vine dupa discutiile de mai sus!

cred ca francizorului roman nu-i vine sa creada ca a gasit atatia dornici sa fie fraieriti.

daca ai si citit comentariile si tot ai comandat nu am decat atat sa-ti zic: Ce bine-mi pare ca ti-ai luat teapa!!!! :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate