Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Back-up automat Off-site

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
greenlab

greenlab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 18.09.2003
Intrucat disk-urile mai pica am tot cautat o solutie de back-up care sa ruleze zilnic si sa faca o copie de siguranta a fisierelor, ideal era sa o faca off-site, adica in cazul in care se intampla ceva la locatia cu calculatorul, sa pot avea acces la date de oriunde...

Am gasit Mozy care este 5$/luna pentru o cantitate nelimitata de date...daca mai stie cineva sevicii alternative tot cam in aceeasi zona de pret, ar fi interesat de cat de multumiti sunteti de serviciu, daca apar erori sau nu, viteza de back-up etc....

La Mozy pe care il testez eu acum, au si optiunea de FREE, adica primesti 2 GB de back-up gratuit care aparent pentru mine este suficient...

Daca vii printr-un referal, la optiunea de FREE am constatat ca primesti 2.5 GB de spatiu free vs 2GB free daca te inscrii normal, adica inca 500 MB in plus....

In cazul in care vrea cineva sa incerce poate sa foloseasca referalul de mai jos pt 2.5 Gb free :

https://mozy.com/?code=Z5B7YK


Nu incerc sa fac reclama nimanui, mai ales ca referalul este pentru varianta free.....sunt interesat si de alte pareri referitoare la servicii similare..

#2
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006
Zilnic upload de 2GB... cam mult trafic.

Eu folosesc un hdd extern de 250GB (cat un portofel, costa in jur de 300 RON) pentru backup. Si pot sa-l iau cu mine.

#3
greenlab

greenlab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 18.09.2003

View PostTLGsoft, on Nov 17 2008, 22:46, said:

Zilnic upload de 2GB... cam mult trafic.

Eu folosesc un hdd extern de 250GB (cat un portofel, costa in jur de 300 RON) pentru backup. Si pot sa-l iau cu mine.


se pare ca nu face cate un upload in fiecare zi la toate fisierele..ci doar la cele care s-au modificat..ii pui tu ce directoare sa monitorizeze si face upload doar la fisierele noi si la cele modificate....eu l-am pus sa faca noaptea, si am vazut ca dupa back-up-ul initial care il face la instalare, restul traficul este de cativa Mb/zi....e o treaba si cu hdd extern...ma gandeam si la varianta asta pt ca ai spatiu ff mult ...dar daca il scapi pe jos, s-au l-ai uitat in masina la minus 15 grade ...s-a dus :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate