Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

acte declarare masina la primarie taxe si impozite

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
ciprianism

ciprianism

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 09.12.2006
Am achizitionat o masina de la cineva adusa din Germania si vreau prima oara sa merg la Taxe si impozite sa o declar, ce acte am nevoie in afara de contractul de V_C dintre mine si el (am toate actele din germania brif mare, mic, contractul de V_C dintre el si neamt, etc) , am citit ca imi trebe fisa de inmatriculare in afara de asta mai imi trebuie ceva ? Vreau sa o declar ca la RAR am fost programat numai in Ianuarie !

Multumesc .

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,043
  • Înscris: 24.02.2006
intermediarul e roman, nu?
in cazul asta, trebuie sa inmatriculeze si sa redieze el fiscal masina, apoi o inmatriculezi tu.

#3
ruscanugelu

ruscanugelu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.11.2008

View Postciprianism, on Nov 17 2008, 07:59, said:

Am achizitionat o masina de la cineva adusa din Germania si vreau prima oara sa merg la Taxe si impozite sa o declar, ce acte am nevoie in afara de contractul de V_C dintre mine si el (am toate actele din germania brif mare, mic, contractul de V_C dintre el si neamt, etc) , am citit ca imi trebe fisa de inmatriculare in afara de asta mai imi trebuie ceva ? Vreau sa o declar ca la RAR am fost programat numai in Ianuarie !

Multumesc .
Ce acte ai de la neamt din germania??? Brif mare , mic,contract de v-c. Asa , si altceva. Si ce stampile, semnaturi, si notari sunt pe ele??

#4
ciprianism

ciprianism

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 09.12.2006

View Postruscanugelu, on Nov 24 2008, 01:22, said:

Ce acte ai de la neamt din germania??? Brif mare , mic,contract de v-c. Asa , si altceva. Si ce stampile, semnaturi, si notari sunt pe ele??

brif mare stampilat, mic stampilat, contract vc intre el si neamt unde e trecut si pretul cu care a luat o el, cartea veche de la neamt taiata intr un colt, act vc intre mine si el, carte service, asigurarea pe 1 luna impreuna cu numerele valabile 1 luna de germania, 2 foi verzi in germana nu stiu ce sunt ! am fost la primarie si mi a zis tipa ca nu e o prob sa vin si dupa 2 luni daca am fost programat numai atunci la RAR si nu - mi da amenda, omul este din acelasi judet cu mine nu am luat de la el nici o dovada ca nu are datorii (fisa neurmarire) daca chiar am nevoie am sa merg la el , am sa va spun exact daca imi cere asa ceva la politie, un prieten a luat una din italia tot de la intermediar din Bv si nu ia cerut fisa sau altceva decat actele (traduse brif mare mic si contractul intermediar - neamt), contract vc el si intermediar, actele de la RAR si primarie!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate