Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 

Rezidentiat 2008

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
66 răspunsuri în acest subiect

#55
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.599
  • Înscris: 10.08.2006
Eu am semnat ieri contractul individual de munca!  :band: Acuma... de citit nu l-am citit. Sper ca nu m-am condamnat la munca silnica pe 5 ani (desi am un fel de impresie ca da). O intrebare aiurea, poate: salariul trecut acolo e cel brut? Si inca una: primim si noi un exemplar (ca am semnat 3)?

#56
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 944
  • Înscris: 13.03.2008
Ce parere au proaspetii rezidenti dupa prima zi de munca?

#57
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.599
  • Înscris: 10.08.2006
Multumesc de intrebare!

Eu deja stiu tot! Ma rog, tot ce se poate face aici. S-ar putea sa devina monoton, asa ca imi pun toata speranta in pacienti, care pot sa spice things up a little. Merge... am si un spor de 100%, la care nu ma asteptam. Sunt multi pacienti, asa ca deja am stat peste program. Nu e neaparat o problema, pentru ca imi place. Si partea cea mai buna este ca am program dupa-masa, care se muleaza perfect pe stilul meu.

#58
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 944
  • Înscris: 13.03.2008

 antigen, on Jan 8 2009, 17:26, said:


Bravo, dar ma indoiesc ca deja stii tot . Scuze ca intreb,  alergologia are spor de 100% sau ai inceput cu un stagiu secundar? Eu am avut spor de 75% pe psihi si numai 15% pe gineco sau cardio. Iar pe stagiul de baza spor 0. :(

#59
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.599
  • Înscris: 10.08.2006
In cabinetul in care lucrez se pot face doar teste alergologice (prick) si spirometrie. Atat. De-asta spuneam ca stiu tot ce se poate face aici! :) Nu e deloc mult!  :crying:

Alergologia nu are spor, intr-adevar, dar aici sectia se gaseste in spitalul de boli infectioase (TBC-ul e chiar alaturi), si de-asta am sporul de 100%. Deci atata timp cat raman in spitalul asta voi avea spor. Am inceput cu 6 luni de alergo, pe urma vin altele (interne, gastro, reumato, oftalmo, etc.), in alte spitale, si acolo nu voi avea spor. Cred ca va fi dureros!

Scuze ca intreb ( :bigwhitegrin: ), dar tu ce specializare ai?

#60
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 944
  • Înscris: 13.03.2008

 antigen, on Jan 9 2009, 23:35, said:

tu ce specializare ai?

Una cu glande si hormoni :rolleyes: .

#61
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.847
  • Înscris: 16.04.2006

 ionutz78, on Jan 5 2009, 14:19, said:

Ce parere au proaspetii rezidenti dupa prima zi de munca?


Faptul ca am fost in spital in prima zi de rezidentiat se pune? Nu am muncit eu, au muncit doctorii si asistentele din pacate cu pansamentele fiica-mii. Credeam ca o sa am probleme daca intru in spital acum in perioada asta de euforie a inceputului de rezidentiat, dar nu am simtit decat o usurare, un expir lung urmat de un inspir profund.

Da, dupa un eveniment extrem de neplacut (bazat in principal pe niste articole "lipsa" din contractul de munca si actul aditional) am ales sa dau rezidentiatul la pastele cailor (scuzati exprimarea cinica, dar a trecut mai bine de o luna si greata mi-a ramas).

Ce am scris e oricum ontopic, am dat si promovat rezidentiatul din 2008, dar din cate se pare asta nu implica si o relatie directa cu "meseria" de rezident. Va doresc coordonatori buni, pacienti si mai si, impliniri si realizari cat mai multe, mariri de salarii...si ce mai vreti voi  B)

#62
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 944
  • Înscris: 13.03.2008

 maltese, on Jan 10 2009, 12:00, said:


In primul rand Sanatate fetitei si sa castigati batalia cu stafilocul ala rebel. Pe ce cale o apuci? Firme de medicamente, stagiatura, afaceri etc?

#63
mica23

mica23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 215
  • Înscris: 15.06.2007
Eu am aflat acum 2 zile ca unul din actele semnate in perioada 5-12 a fost contractul de munca. Eu n-am observat ca e asa, pt ca n-am completat nimic si n-am vazut scriind pe nicaieri salariul. Are idee careva cat e incadrarea? Spor stiu cat am.. fix cat sa compenseze taxele la stat, deci raman in mana cu baza

#64
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.599
  • Înscris: 10.08.2006
1019 RON e incadrarea. Da' bonuri primim?

#65
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 944
  • Înscris: 13.03.2008

 antigen, on Jan 17 2009, 21:46, said:

Da' bonuri primim?

primim ;)

#66
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.599
  • Înscris: 10.08.2006
Ooo, mersi frumos pentru informatie! You made my day!  :coolspeak:

#67
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.599
  • Înscris: 10.08.2006
Tot eu! Am primit bonuri!!! Primele bonuri din viata mea! Sunt atat de frumoase incat m-am emotionat... :blush: Mai un pic si vine si primul salariu...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate