Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Alsy Cafe

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
biscuitel

biscuitel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.11.2008
Asta seara a fost cu certitudine ultima oara cand am mai calcat in cuibul asta de parveniti - Alsy Cafe , desi promisesem chiar dupa prima vizita ca nu vor mai exista unele viitoare...Ghinionul de a trece iar (pentru a IV a oara) prin momente penibile si in mod cert incredibile pentru cei care nu au avut parte de acelasi tratament, se datoreaza faptului ca locul de intalnire al grupului meu de prieteni este chiar piata Romana (locatia cafenelei). Avand in vedere ca niciun alt local din apropiere nu mai dispunea de mese libere, iar in Alsy „cafe” cam batea vantul (asta ar putea insemna, totusi, ca nu suntem unicii peste care serviciile proaste prestate in Alsy au navalit), am fost nevoiti sa ne asumam riscul si sa pasim in „minunatul loc”. Toate bune si frumoase pana sa ne asezam pe scaune si sa apara „chelnerita” cea nf (de fapt, parca ar fi surori toate din Alsy), care cu comportament inexplicabil de respingator si-a indeplinit functia stricand buna noastra dispozitie. Tin sa mentionez ca absolut in fiecare din serile trecute in care mai gustasem din ospitalitatea din Alsy Cafe, comportamentul fiecarei dintre chelnerite a fost similar. Spre sfarsitul serii, imediat dupa ce am achitat nota (160 ron), in drumul spre usa, ne trezim cu o incredibila replica –repetata chiar!- din partea chelneritei, care ne blocheaza drumul si ne arunca  -vorbesc serios cand spun „arunca”- mapa cu nota de plata : „ Bunele servicii ale chenerului, nu sunt incluse in pret!” La care noi, socate fiind, reactionam cum nu se putea mai prost, ne oprim si scoatem repede 10 ron ca sa acoperim „”””””””BUNELE””””””” servicii prestate de „”””””””””””””””CHELNER”””””””””””””””. Oare am procedat bine??? Exista o asemenea lege care sa te oblige sa platesti bacsisul??? Da, exista o lege a bunului simt care iti indica sa lasi acolo un mic rest chelnerului cand nu iti arunca bautura in fatza, cand nu te muta la alta masa mai mica  in mijlocul intalnirii, cand nu te da afara dupa ce ai achitat nota spunandu-ti ca e „masa rezervata si va rog sa iesiti in graba” desi e 11 noaptea si tocmai au aparut 2 tipi la 40 de ani cu ceas de aur, cand nu mesteca guma in timp ce iti vorbeste, cand nu iti aduce pahare spalate partial, cand nu iti varsa cafeaua, cand nu se uita incruntat la tine, cand nu te face sa simti ca mai bine stateai dracului pe terasa unui fast-food la 2 grade Celsius.

#2
justasking

justasking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,189
  • Înscris: 21.07.2006
tare  :D
eu in locul tau la faza asta ma cautam prin portofel sa vad daca gasesc cateva monede de 5 sau 10 bani si asa cum ea v-am aruncat nota asa ii aruncam si eu bacsisul :)

#3
delsim

delsim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 17.03.2006
In locul vostru intrebam si eu:" Care BUNE servicii?"

#4
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 06.03.2006
Tare asta cu clientii care se intorc in acelasi loc de cateva ori, desi stiu bine ca e un loc de cacat. Am mai citit asa ceva si de la altii, deci chiar s'ar putea sa fie real.
+1 la faza cu bacsisul, pentru servire buna lasi ceva, pentru proasta nimic, pentru foarte proasta 10 bani, ca atentionare.

#5
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
deagut  pt ce se-nscriu unii pe softpedia :)

#6
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,054
  • Înscris: 02.03.2003
Observ ca multi se inscriu pentru a polua forumul cu noua limba romana.
De la o vreme, multi useri noi scriu fara logica.
Ori sunt ei prea nervosi si se grabesc sa refuleze aici, ori e o problema generala a noi generatii.

#7
biscuitel

biscuitel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.11.2008
Da, probabil ca este o problema a noiI generatii dorinta de afirmare...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate