Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Zapp Z910i

- - - - -
  • Please log in to reply
203 replies to this topic

#37
CataOlar

CataOlar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 16.01.2007
Nu deschide atasamente? Pai atasamente pot fi si poze... pe alea cum le deschide?

Atunci care e rostul aparatului? Ideea era ca se adreseaza in principal segmentului business, iar aici fara aplicatii " office " nu prea are ce cauta. Si daca tot deschide .pdf-uri, ce il impiedica sa deschida un doc sau un xls?

Cat despre comparatia cu 810i, nu sunt in tema, pe acesta nu l-am folosit.

Edited by CataOlar, 30 December 2008 - 20:03.


#38
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
910-le spre deosebire de 810 nu stie evdo. stie doar 3g. ne-deschizand atasamente office (banuiesc/sper ca or sa faca aplicatia disponibila macar pe brew) nu se prea incadreaza la telefon business. cati business-mani asculta mp3/mp4 si intra pe ym?

bine, o solutie ar fi cont la google si vizualizarea documentelor cu google docs ?!


Attached File  zapp.JPG   65.37K   70 downloads
o scurta evolutie a dimensiunilor telefoanelor...
Attached File  11.jpg   34.46K   80 downloads
pentru 810 nu am gasit baterie extinsa.
Attached File  1.jpg   67K   81 downloads
comparativ ca dimensiune, telefonul cu win mobile si gps e o bijuterie. nu inteleg insa de ce nu se poate introduce in reteaua zapp (motiv pertinent) un telefon, daca nu este cumparat din reteaua locala de dealeri. presupunand ca ei considera ca nu s-ar vinde acest terminal...

#39
CataOlar

CataOlar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 16.01.2007
...aceeasi businessmen-i care isi cumpara BlackBerry. Acele aplicatii ( si multe altele ) le gasesti pe RIM-uri: IM+, player DivX/mp3/wmv, BBWeather...
Daca este asa cum zici, si nu vor include aplicatii tip office pe terminal, e putin asa....treaba neterminata. Cui se adreseaza ? Camera foto nu are, dar are mp3 si mp4. Ai e-mail si QWERTY dar nu poti deschide un word sau un excel. Crezi ca e la indemana sa deschizi mail-ul, salvezi atasamentul, deschizi browser-ul, astepti pana incarca Google, te duci la GDocs si de acolo sa vizualizezi fisierul? Adica este o solutie, dar nu stiu cat e de fezabila.
La urma urmei, cam tot ce faci cu un Z910i poti face cu un Z810i ( si chiar mai multe cu acesta din urma ). Cat despre ASP-505, este intr-adevar o papusa, dar nu o sa il introduca la noi.

#40
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View PostCataOlar, on Dec 30 2008, 22:20, said:

...aceeasi businessmen-i care isi cumpara BlackBerry. Acele aplicatii ( si multe altele ) le gasesti pe RIM-uri: IM+, player DivX/mp3/wmv, BBWeather...

cu singura mentiune ca atasamentele office le editezi nativ pe bb

Daca este asa cum zici, si nu vor include aplicatii tip office pe terminal, e putin asa....treaba neterminata. Cui se adreseaza ? Camera foto nu are, dar are mp3 si mp4. Ai e-mail si QWERTY dar nu poti deschide un word sau un excel. Crezi ca e la indemana sa deschizi mail-ul, salvezi atasamentul, deschizi browser-ul, astepti pana incarca Google, te duci la GDocs si de acolo sa vizualizezi fisierul? Adica este o solutie, dar nu stiu cat e de fezabila.
La urma urmei, cam tot ce faci cu un Z910i poti face cu un Z810i ( si chiar mai multe cu acesta din urma ). Cat despre ASP-505, este intr-adevar o papusa, dar nu o sa il introduca la noi.

din punctul meu de vedere, cu un terminal "chior" de voce in zapp si o cartela 3g introdusa intr-un smartphone (cel putin din lista cu telefoane compatibile afisata pe site) faci mai multe decat cu 910-le. cel putin prin prisma documentelor si la opera mobile. ce nu ma multumeste momentan, e diferenta la trafic evdo vs 3g

#41
CataOlar

CataOlar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 16.01.2007
Da, le editezi nativ. Cu o aplicatie care vine built-in. Nu vad de ce la 910i nu se poate proceda la fel? Vor sa reduca pretul terminalului? Sa ne faca la o adica sa descarcam ( contra cost, evident ) aplicatii BREW pt asa ceva?
Care este rostul acestui terminal, la urma urmei? Sa accesezi inbox-ul si sa te uiti pe youtube la 3G?

Edited by CataOlar, 31 December 2008 - 18:57.


#42
mac_razvan

mac_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 11.01.2007
pretul telefonului va fi 169 de euro + tva la liber,sa vedem cat costa subventionat.

#43
movy

movy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 13.04.2006
Am vazut si pus si eu mana azi pe unul. Sincer complet dezamagit in ceea ce priveste calitatea plasticului, butoanelor si a ecranului. Am vazut si BlackBerry dar nici nu exista termen de comparatie.

#44
MarYanS

MarYanS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.01.2008
am primit la servici un lucrez un model in teste, acum nu stiu ce sa spun despre el, imi place, in comparatie cu z810i are multe plusuri dar si minusuri. Hai sa incepem cu minusurile.

-carcasa, nu are calitatea pe care ar trebui sa o aiba un telefon de speta asta.
-nu se aude ca la z810i dar este destul de bine.
-nu are camera (nici ca-i trebuie :D)
-browser-ul este de cacao, ar trebui sa-l inlocuiasca
-softul nu merge pe VISTA (numai spun de SEVEN)

plusuri
-proceseaza mai repede decat z810i
-de cand il am in teste nu am auzit vestitul ecou zapp ( :)) )
-messenger, mail (pana acum moca)
-player audio si video(.mp4, video are fullscrean)
-card, microSD 1GB

cam atat, eu unul l-as schimba pe z810i cu z910i arata mai bine din puct de vedere al afaceristului si nu numai. 810-le e prea gros din punctul asta de vedere iar antena lui este foarte deranjanta.

Attached Files



#45
adsoofmelk2003

adsoofmelk2003

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 353
  • Înscris: 25.12.2007
poate ca pretul o sa faca diferenta...se mai aude ceva de el? cand va fi lansat pentru clienti?

ar fi super sa avem mail si mess free..sau cel putin pentru doar un abonament simbolic

#46
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
a trecut si ianuarie

#47
CataOlar

CataOlar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 16.01.2007
@MarYanS: din punctul de vedere al afaceristului, da bine un terminal de care chiar te poti folosi ( client e-mail built in, sincronizare PC, aplicatii office care functioneaza, chiar un GPS ). Pentru celelalte ( YM, youtube, mp3 ) ai alte variante...care se descurca mult mai bine decat o face acesta. Cel mai la indemana exemplu: z810i.
Mi se pare aparatul un telefon simplu cu pretentii " smartphone "....Daca il iei doar ca sa dea bine pe masa, mai gandeste-te.
Personal, am renuntat sa il mai astept, am gasit la concurenta rosie altceva care inglobeaza toate functiile mentionate mai sus. In momentul in care zapp o sa aduca terminale de genul ASP - 505 la noi, o sa iau in calcul oferta lor pe acest segment.

#48
cyberdog

cyberdog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 31.01.2006

View PostCataOlar, on Jan 17 2009, 09:20, said:

In momentul in care zapp o sa aduca terminale de genul ASP - 505 la noi, o sa iau in calcul oferta lor pe acest segment.

Apropo, mai are cineva noutati despre vreo posibila lansare de Anydata ASP 500 sau 505 la Zapp?
Am vazut ca la rusi deja sunt amandoua disponibile si par sa fie impresionante fatza de orice e in oferta Zapp.

#49
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
si eu tot pe alea le astept

#50
MarYanS

MarYanS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.01.2008

View PostCataOlar, on Jan 17 2009, 08:20, said:

@MarYanS: din punctul de vedere al afaceristului, da bine un terminal de care chiar te poti folosi ( client e-mail built in, sincronizare PC, aplicatii office care functioneaza, chiar un GPS ). Pentru celelalte ( YM, youtube, mp3 ) ai alte variante...care se descurca mult mai bine decat o face acesta. Cel mai la indemana exemplu: z810i.
Mi se pare aparatul un telefon simplu cu pretentii " smartphone "....Daca il iei doar ca sa dea bine pe masa, mai gandeste-te.
Personal, am renuntat sa il mai astept, am gasit la concurenta rosie altceva care inglobeaza toate functiile mentionate mai sus. In momentul in care zapp o sa aduca terminale de genul ASP - 505 la noi, o sa iau in calcul oferta lor pe acest segment.

iti dau dreptate in privinta calitatii si ceea ce inglobeaza acest telefon, mi-am dat seama si eu de cand il am ca se vrea un telefon destept dar nu pare deloc, oricum nu stiu cand o sa vedem noi telefoane cu win mobile la zapp sau ma rog ce este pe piata acum la concurenta.
Momentan raman la aceasta retea pt ca grupul in care sunt are tarife foarte avantajoase, acum ramane de vazut daca si telefoanele "bune" vor urma sa apara.

#51
adsoofmelk2003

adsoofmelk2003

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 353
  • Înscris: 25.12.2007
am intrat pe www.unite.md . este incredibil ce telefoane se pot gasi pe CDMA la un operator din Republica Moldova.

oare de ce atata lipsa de interes la ZAPP pentru terminale mai bune?

#52
CataOlar

CataOlar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 16.01.2007
MarYanS, de acord cu tine la capitolul tarife. Asta e motivul pt care am 2 abonamente de voce si 2 de date la Zapp. Imi pare rau insa ca nu valorifica tot potentialul de care dispun. Nu cred ca un terminal cu Win Mobile nu s-ar justifica in oferta...mai ales ca ai putea profita din plin de capacitatile retelei. In fine, vedem ce ne rezerva viitorul.

#53
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
viitorul? viitorul suna bine :D

#54
adsoofmelk2003

adsoofmelk2003

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 353
  • Înscris: 25.12.2007
chiar nu inteleg atitudinea celor de la zapp....mult asteptatul telefon smart nu apare pe piata....le fel nici o schimbare la oferta de abonamente sau alte terminale

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate