Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Sistem sunet

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
tempiw0w

tempiw0w

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.10.2008
Am un fel de restaurant ( loc de joaca ) la care se organizeaza petreceri pentru copii si adulti. As vrea sa imi spuneti daca se poate ce fel de sistem m-ar ajuta sa obtin o calitate buna si la un pret destul de bun. Este vorba de cam 50-60 de persoane :).

As fi citit ca un mixer bun ar fi fost behringer djx700 dar daca dau 700 ron pe un mixer as vrea macar sa merite :) nu vreau sa ajung cu tot cu 2 boxe si 2 cd playere la mai mult de 2000 ron ( aprox ). Daca credeti ca isi merita banii acum ma sacrific si iau asa ... si cu toate ca as depasi bugetul. Cd playerele am vazut ca sunt scumpe ... tocmai de-asta vreau ceva bun pret/calitate.
Si in afara de asta ar mai trebui un amplicator si 2 boxe am inteles, este ok?

Cam astea ar fi de spus :)

Totodata vreau sa fie si ceva profesional.

Multumesc anticipat.

Edited by tempiw0w, 30 October 2008 - 17:43.


#2
donpetru

donpetru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 02.01.2007
Pentru inceput va mentionez ca este putin 2000 lei pentru ce vreti sa faceti. Daca va limitati la aceasta suma veti fi constrans sa cumparati "chiciuri", eventual doua boxe fullrange made in China la circa 500lei bucata (ineficiente si care nu vor genera un SPL suficient pentru "cele 50...60persoane" - depinde si ce muzica veti pune la dispozitie auditoriului), un amplificator audio Bluetech si un mixer "jalnic" Behringer. Daca faceti acest lucru ar trebui sa va ganditi ca peste 2 ani sa va cumparati alt sistem asemenea, asta in ipoteza in care numarul "petrecerilor" in restaurantul de care vorbiti vor fi intr-un numar consistent.

Personal va recomand sa strangeti cel putin 1000 Euro.

Numai bine.

Edited by antinari, 01 November 2008 - 00:54.
Poti posta recomandarile pe forum


#3
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,429
  • Înscris: 08.12.2006
Foloseste search, s-a mai discutat despre astfel de sisteme.

Corect, 2000 de lei si profesional nu se impaca deloc, de fapt mixer+playere+boxe+amplificator (sau boxe active) nu se pot lua cu 2000 de lei.

#4
tempiw0w

tempiw0w

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.10.2008
Bine atunci haideti sa vorbim despre ceva de 1000 de euro.

S-a discutat pentru altfel de probleme nu pentru ce am eu.

Deci?

Ceva bun de 1000 de euro?

#5
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,429
  • Înscris: 08.12.2006
Cu regret te anunț că și suma asta e prea mică pentru profesional.
Cea mai ieftină variantă care îmi vine acum în minte, și care să ofere totuși și calitate, e asta + un amplificator de la phonic în sus (un ecler xpa eventual) + un mixer de care te lasă inima (despre mixere nu poți să spui că nu s-a discutat pe forum, vezi pe dj tools  :) ). La playere nu mă pronunț, nu mă pricep la playere ieftine...
Dacă în mia aia de euro nu intră și playerele, poți face un sistem bunișor :)

#6
tempiw0w

tempiw0w

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.10.2008
Deci nu ma intereseaza ca depasesc, am inteles de la toata lumea ca ceva ieftin si de calitate nu este asa ca ma conformez si o sa investesc mai multi bani in chestia asta.

M-am decis sa mai astept cam 2 - 3 luni si prin decembrie cand vine banet mai mare sa cumpar si ceva de calitate.
M-am gandit sa aproximez bugetul cam la 2000 de E. In acesti  bani cred ca e imposibil sa nu ma incadrez cu ceva bun.
A venit un prieten si mi-a aratat cd-playerul lui, era un DENON cu hdd si double-deck. Este bun acela? Am inteles ca este mai greu de schimbat de pe un deck pe altul, dar nu imposibil. Eu totusi as fi optat pentru 2 cd playere Pioneer cdj200 care ar ajunge la valoarea denon-ului. Acum nu  stiu ce sa zic ... de-asta astept mai multe pareri.

Si legat de mixer am auzit ca Behringer nu este chiar cea mai buna alegere ... altceva puteti sa imi recomandati?

Btw...cd-player-ul era Denon dn-s3500

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate