Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

cine ma poate ajuta?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
hameg

hameg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.10.2008
Salut la toti! Vreau sa cumpar niste boxe de camera , nu vreau putere mare , ci fidelitate , adica frecventele sa fie bine definite , basul cat de cat profund si placut , mediile clare si inalte cat de cat cristal.Am un buget de maxim 2500 lei noi , si nu stiu ce modele mai sunt pe piata , si calitatea lor....
Dar am vazut ceva care mi-au atras atentia - MAGNAT 703  la 1000 - 1100 lei noi bucata , si ar mai fi de la Microlab PURE 10 , c-am la 2000 lei noi perechea.Acum nu stiu care sunt mai de calitate , am citit date despre fiecare , ce am gasit pe google , si ambele perechi au caracteristici tehnice destul de bune la banii astia.Voi ce ma sfatuiti? A facut cineva o comparatie intre ele , ascultandu-le?Care sunt mai serioase?Ascult multa muzica clasica , electronica , putin house , deci muzica cu sunete destul de complexe.Am un amplificator de la Technics , model A 700 MK3  , pe moss fet-uri , clasa AA , modelul din gama de varf , si vreau boxe pt. el.Deci care - Magnat sau Microlab? ( Microlabul stiu ca are amplificator incorporat , nu este o problema )
Ar fi binevenite si alte sugestii de la voi , cei care au testat , au ascultat boxe de diferite firme.Nu stiu daca boxele tip coloana , la pretul de 2500 lei noi ar fi de calitate , ( de calitate tip coloana , cred ca se duc la cel putin 1500 euro ... ) A ascultat cineva boxele rusesti RADIOTEKHNIKA S 90? Ei , asa ceva de calitate as vrea , sau cat de cat sa se apropie .... Si inca ceva - mare pacat , mare ca rusii sau lasat de boxe , sunt sigur ca daca ar fi continuat ar fi fost mult mai de calitate de ceea ce se gaseste pe piata , fata de chinezeriile astea de prin magazine...
Deci astept sfaturi de la voi in legatura cu achizitionarea de boxe ( modelele enumerate sunt mai sus , dar pot veni si alte sugestii.. ) cat mai repede , ( se apropie ziua de salariu :D ... )
Are cineva de vanzare Procesor de sunet Technics SGH - 90 ?  
Eu sunt din Bucuresti. ( [email protected] )
PA! si va astept cu sugestii...

#2
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
microlab la 20 de miliane? :D
cand ai asa ceva? http://www.be-loud.r...ence/Bonze_BR5/
http://www.be-loud.r...nce/Bronze_BR6/

si nu numai...

#3
SA-HE75

SA-HE75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 19.04.2006

 hameg, on Oct 29 2008, 02:43, said:

Ar fi binevenite si alte sugestii de la voi , cei care au testat , au ascultat boxe de diferite firme.Nu stiu daca boxele tip coloana , la pretul de 2500 lei noi ar fi de calitate , ( de calitate tip coloana , cred ca se duc la cel putin 1500 euro ... ) A ascultat cineva boxele rusesti RADIOTEKHNIKA S 90? Ei , asa ceva de calitate as vrea , sau cat de cat sa se apropie .... Si inca ceva - mare pacat , mare ca rusii sau lasat de boxe , sunt sigur ca daca ar fi continuat ar fi fost mult mai de calitate de ceea ce se gaseste pe piata , fata de chinezeriile astea de prin magazine...
Deci astept sfaturi de la voi in legatura cu achizitionarea de boxe ( modelele enumerate sunt mai sus , dar pot veni si alte sugestii.. ) cat mai repede , ( se apropie ziua de salariu :D ... )
Are cineva de vanzare Procesor de sunet Technics SGH - 90 ?  
Eu sunt din Bucuresti. ( [email protected] )
PA! si va astept cu sugestii...


Boxele de tip coloana care sunt pe la 2500 ron sunt de calitate foarte buna (acum depinde si ce firma desigur). Din pacate vad ca ai un amp Technics ( am avut si eu asa ceva) daca vrei ca sa pui in valoare viitoarele boxe sau chiar minunatiile de 2500 de lei trebuie neaparat sa scapi de amplificator, ti-o spun din proprie experienta.

Vad ca esti interesat de un procesor de sunet, care nu va face altceva decat sa iti strice sunetul, indiferent cat vei egaliza de la el, am avut si eu d-asta si am avut si Shge-70, am scapat de amandoua. In afara de un vumetru fumusel nu au nimic pt. care sa merite bagate in seama. Daca il folosesti doar pt. vu-metru e bine.

In legatura cu boxele, ai putea sa incerci sa testezi niste Monitor Audio, Bronze BR5 (1.584,90 RON). si niste RS 6 (2.449,90 RON). Eu le-am testat pe amandoua si mi-au placut (am ramas la RS6 pe care le-am si cumparat). Desigur acum depinde de ce camera ai. Daca nu este prea mare ai putea sa mergi fara probleme pe cele mai mici, care sunt si mai ieftine.

Sunt si alte modele si firme, cel mai bine ar fii sa incerci sa testezi cat mai multe.

Edited by SA-HE75, 29 October 2008 - 10:54.


#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,429
  • Înscris: 08.12.2006
http://forum.softped...howtopic=449626

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate