Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 

Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#1
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 944
  • Înscris: 03.03.2003
nu stiu daca e o idee noua sau una care va prinde...

din pacate nu mai sunt in Romania de ceva timp shi ajung f rar pe acolo; shtiu ca exista shi alte siteuri romaneshti care incearca asha ceva, dar nu ar strica shi aici o incercare

despre ce este vorba?

totzi care fotografiaza in tzara, incercatzi sa strangetzi intr-o galerie cele mai reushite fotografii despre si din Romania (fotografiile voastre - orase, munte, mare, delta, manastiri... fetze vesele, bogatzia materiala shi sufleteasca...)

incercatzi sa scoatetzi in evidentza frumosul din ce exista in Romania (sunt foarte multe lucruri frumoase), chiar daca de cele mai multe ori depaseste un pic realitatea (va garantez ca occidentul incearca din rasputeri asta; ceea ce gaseshti la fatza locului, nu e intotdeauna ceea ce vezi in reviste)

de cate ori o sa ajung in tzara, sunt sigur ca o sa incerc numai asha ceva (nu o sa fotografiez locuri care arata rau sau oameni amaratzi numai cu scopul de a scoate o "poza adevarat"; sau poate o sa incerc shi asta, dar numai pentru mine - nu ash mai publica asha ceva pe vreun site)

Edited by msdan, 17 January 2005 - 23:05.


#2
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
iti e dor de .ro, nu?
pana sa facem un site, putem sa punem aici poze cu biutiful rumeinia?
daca e ok ideea hai ca pui io o poza desi nu peisajele sunt punctul meu forte (care o fi punctul meu forte habar'n'am, dar ma prind eu)

Attached Files



#3
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 944
  • Înscris: 03.03.2003

noname, on Jan 17 2005, 16:20, said:

iti e dor de .ro, nu?
pana sa facem un site, putem sa punem aici poze cu biutiful rumeinia?
daca e ok ideea hai ca pui io o poza desi nu peisajele sunt punctul meu forte (care o fi punctul meu forte habar'n'am, dar ma prind eu)

<{POST_SNAPBACK}>


asta e ideea,
pozele sunt faine

#4
zzz

zzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 03.08.2002
Sa contribui si eu cu cateva imagini de stock din Romania.

[ http://www.fotodigital.ro/foto/foto_3824.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.fotodigital.ro/foto/foto_3056.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.fotodigital.ro/foto/foto_2968.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.fotodigital.ro/foto/foto_1200.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.fotodigital.ro/foto/foto_2243.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.fotodigital.ro/foto/foto_277.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.fotodigital.ro/foto/foto_225.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
djsave

djsave

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 27.11.2004
Uite si cateva imagini de la mine cu toate ca nu sunt prea grozave... Sunt la inceput cu fotografiatul...

Attached Files


Edited by djsave, 18 January 2005 - 03:28.


#6
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
Tulcea si una din Brasov.

Attached Files



#7
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
parerea mea e ca nu prea au ce cauta planta lui zzz si broasca lui .ral:cr pe aici.
mi se pare ca sunt usor off-topic dpdv al subiectului.
nici multe din peisaje nu imi starnesc dorinta nebuna de a merge acolo, de a patrunde in mijlocul lor, dar macar sunt on topic.
hai sa incercam sa ne autocenzuram si sa punem mai putine poze si mai bune, mai expresive.
deal?

#8
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
unele sunt absolut superbe....

#9
zzz

zzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 03.08.2002

noname, on Jan 18 2005, 10:53, said:

parerea mea e ca nu prea au ce cauta planta lui zzz si broasca lui .ral:cr pe aici.
mi se pare ca sunt usor off-topic dpdv al subiectului.
nici multe din peisaje nu imi starnesc dorinta nebuna de a merge acolo, de a patrunde in mijlocul lor, dar macar sunt on topic.
hai sa incercam sa ne autocenzuram si sa punem mai putine poze si mai bune, mai expresive.
deal?

<{POST_SNAPBACK}>

Pai daca nu-i on-topic stuful, sa-l rugam pe Mr.Fred sa-l stearga, eu nu mai pot edita.  :)

Cat despre poze mai bune care sa te imbie sa vizitezi Romania, eu zic sa ti le trimitem tie inainte de a le posta, spre aprobare.

#10
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
eu zic ca cel mai bine e ca periodic sa faca msdan un hall of fame si eventual un photo of the month.

#11
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
am si eu una, cu un trabant care trece pe o strada bombardata in bucuresti? sau aia nu se pune la frumusetzile patriei?

#12
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
hehehe. noname, e o broasca din delta. eu cred ca arata bine si te poate face sa te duci acolo ca s-o vezi.  :lol:

Quote

incercatzi sa scoatetzi in evidentza frumosul din ce exista in Romania (sunt foarte multe lucruri frumoase), chiar daca de cele mai multe ori depaseste un pic realitatea (va garantez ca occidentul incearca din rasputeri asta; ceea ce gaseshti la fatza locului, nu e intotdeauna ceea ce vezi in reviste)
tot cred ca e broasca frumoasa. daca voi spuneti ca nu e o sa ma las sa spun despre ceva al meu ca e frumos.

Edited by .ral:cr, 18 January 2005 - 12:58.


#13
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
1. focalizarea nu prea s-a facut pe broasca
2. ideea e de peisaje si nu de diverse chestii din .ro
daca s-ar fi vazut pe langa broasca si un peisaj interesant, un lac cu reflexii in el, cu niste copaci interesanti ar fi fost altceva. asa pot sa citez un prieten zicand ca e vorba de o poza buna de un atlas de zoologie.

#14
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
man, broasca (de fapt e un brotac) e out of focus. cum nu e nimic acolo decat... vegetatzie, ma intreb ce treaba are cu romania...

ca si terasa aia a' lu' djsave, cu becks... si totemii aia atata de caracteristici romaneshti?

macar stufu' lu' nenea e crisp...

#15
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 944
  • Înscris: 03.03.2003
fotografiile lui zzz si noname ar trebui sa fie ca un model de plecare pentru care ce-i care mai vor sa posteze... pe langa faptul ca arata locuri superbe, sunt si ingrijit lucrate (compozitzie shi culoare);

#16
Iedu

Iedu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 07.12.2002
Am si eu niste poze din Romania. Sa imi spuneti daca asta e cat de cat acceptabila. Daca e buna pot sa va mai dau, ca mai am :)

Attached File  t26.JPG   81.59K   147 downloads

#17
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Eu as zice ca e faina de tot asta :)

#18
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
propun sa:
- punem doar poze pe care le facem incepand cu aceasta data si de preferat sa fie postata in termen scurt de la fotografiere pentru a surprinde respectivul anotimp (sa nu punem la vara poze cu iarna).
- propun sa facem si alte threaduri cu alte categorii de fotografii. cel care propune sa aiba in intretinere respectivul thread. nu in calitate de moderator care sa taie in stanga si in dreapta ci prin implicarea activa in acea categorie astfel incat sa nu alunece pe o panta gresita. asta nu se numeste subminarea puterii moderatorului ci empowerment.
cum vi se par propunerile mele?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate