Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 

logitech

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
gabyw2002

gabyw2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 24.05.2008
salut am si yo o problema de curand am achizitionat un sistem logitech g51 si vroiam sa stiu daca asa se aude el normal pt ca io nu prea sunt multumit de el  sau nu l-oi fi instalat yo bine prima oara lam folosit la o placa audio onbord realtek high definition care e 5.1 dar mi sa zis ca orice placa audio onbord nu se compara cu  una  pe pci ... mi-am cumparat una pci  ST LAB are chipsetul cmedia 8738 si tin sa zic ca tot aia e 2 sateliti se aud praf se aude ca si cum ar curge apa in ei:) sincer  centrul se aude incet ai putea sa-l incurci cu un satelit pt ca nui mare diferenta intre sataleti si el cand il dau pe music centrul se aude incet .. cand il dau pe game doi sateliti se aud cum vam vb ca si cum ar curge apa  in ei:) doar 2 .....pe music se aude binisor nu cum ar tb sa se auda el dar sincer sa fiu nu stiu cum ar tb sa se auda dar din ce am vazut si yo pe forum il cam lauda lumea ...  neselectat nimic adica nici music nici game.......asa se aude bine dar centrul distortioneaza  se aude cu prea mult bas ca subufaru de parca ar fi amandoi pe aceasi unda, dar el normal nu distortioneaza doar cand nu selectez nimic (adica nici music nici game) io acum va intreb pe voi care ar fi problema ??  in proportie de 80% cred ca e montat bine pt ca  am pus tot dupa culori ati vazut ca difera si de placa audio  cum  vin culorile leam pus si acolo de exemplu  pe placa asta  pe pci 5.1 cu chipsetu cmedia 8738  cand iam selectat 5.1 avea alta schema si am pus exact cum scria acolo ca-ti arata deci  io zic ca e pus cum trebuie am chemat si pe cienva si la fel mi la pus care se pricepe ... am fost cu el inapoi la media galaxi de unde lam luat si a zis ca asa se aude io voriam sa-mi iau  geniusul acela care il tot cumpara lumea si care e bun intreadevar  ....... acum nam ce sa fac. cu asta mor de gat :) dar vroiam sa stiu care e mai bun   SISTEM 5.1 GENIUS SW-HF 5.1 5000   sau LOGITECH 5.1 G51?    in conditiile in care logitech ar fi  functionat cum trebuie?

#2
hubbabub1601

hubbabub1601

    În grafic...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 18.01.2007
Nu am inteles nici macar un sfert din ce ai scris aici...
Daca poti sa iti rearanjezi ideeile, in limba romana, fara prescurtari de mirc, tb, k, sh, tz, etc., poate cineva iti poate da un raspuns cat de cat elocvent.

Logi G51 sunt difuzoare bune, la fel si Genius HF. Problema ta pare a fi placa audio, mai precis conectica.

Revino cu detalii intr-o limba cat mai apropiata de ceea romana.

#3
kosmin90

kosmin90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.06.2007
A durat ceva pana am descifrat ce ai scris(limabajul asta de mirc).
Deci pot sa spun ca ai facut o alegere buna in alegerea sistemului audio caci geniusurile alea sunt praf dar ai facut o proasta alegere cand ai cumparat placa de sunet c-media,practic intre ea si cea onboard nui nici o diferenta sunt praf amandoua.

Placa asta de sunet trebuia so cumperi..la banii ei e prea buna.

http://www.pcgarage....audigy-se-bulk/

Edited by kosmin90, 18 October 2008 - 14:32.


#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,429
  • Înscris: 08.12.2006
Vinde sistemul și ia meditații la română. După ce înveți să scrii (presupun că să citești știi) românește, citește regulamentul forumului, inclusiv partea cu search înainte de a crea un topic nou. Apoi citește regulamentul ariei unde vrei să postezi.
Ce ai scris tu aici nu se poate citi, însă după titlul topicului se vede că ar fi trebuit să postezi în topicul dedicat Logitech 5.1

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate