Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

F.C.M. Târgu Mureș.

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#37
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Ba tu esti prost? Stetca sa traga cu Steaua? Tu te-ai uitat la meci, sau vorbesti din inchipuri? Pai ala prindea mingea si se tavalea pe jos 5 minute dupa aia, vezi doamne accidentat. A scos nu stiu cate mingi, si tu zici ca ala a tras cu Steaua? Esti incompetent rau, nene.
Dupa cum iti ziceam si pe celalat topic, daca vrei sa vezi jucatori de-ai muresului care trag cu o echipa, iti recomand partida tg mures - dinamu. Acolo ai ce vedea.
Astia de au luat rosu azi, au fost pur si simplu idioti cu atacurile alea.

#38
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
oricum. steaua nu are valoare de prima echipa.
a castigat foarte greu, cu sprijinul arbitrului.
deja, in tribune, se vorbea ca se va da un penalti,
pt ca trebuia sa castige steaua.
felicitari pt fcm, au jucat curajos, cu ambitie.
de pe teren, cel mai bun a fost brandan.
e un jucator care stie fotbal,.
a arat terenul :)

#39
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Tu ce scrii ma acolo? Steaua nu are valoare de prima echipa? Cine e Steaua asta? Si la ce echipa joaca de nu are valoare de ea?
Si tu te-ai uitat la alt meci de a avantajat Tudor pe Steaua?

#40
illusion_user

illusion_user

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.01.2007
Goofy, hai sa ne calmam un pic, sa nu mai facem pe toti idioti fiindca au alta parere asupra meciului. atat eu, cat si pastel3005 suntem din mures, din punctul nostru de vedere, tudor a acordat foarte usor cartonasele lui fernandes, lui topic dar si lui bicfalvi. nu cred ca steaua ar fi umblat cu bani la tudor, pur si simplu atat il duce capul pe acest individ.
o maniera corecta de arbitraj ar fi inclus discutii cu jucatorii la primele faulturi, discutii cu capitanii echipelor, incercari de calmare a jocului. tudor a vrut sa iasa in evidenta si a reusit.

#41
I-MAN

I-MAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 10.04.2007
Eu vad altfel lucrurile. Cand vezi ca ai un arbitru care scoate cartonasele la orice faza, incerci sa nu ii mai dai motive sa te sanctioneze. Legat de portar...daca a scos alte suturi mai grele, te gandesti ca putea scoate si mingea care a intrat in poarta. Am si zis ca nu sunt sigur daca si el trebe bagat in oala sau nu, da' sunt si argumente care sa il bage si pe el la un loc cu ceilalti suspecti.

Goofy, nu stiu daca sunt prost. Personal sunt constient ca nu sunt eu printre cei mai destepti oameni din lume, da' vreau sa cred ca nu sunt nici la polul opus.
Eu am spus doar ce am constatat.

Referitor la arbitraj...nu cred ca a tras Tudor cu Steaua, da' la al 2-lea eliminat de la gazde mi s-a parut ca a vrut sa protejeze mingea si jucatorul Stelei s-a bagat cu fata sau cu gatu' in mana lu' ala incercand sa castige mingea. Da' nu pot spune ca a fost o faza care sa se vada la televizor clar. Oricum unii jucatori parca isi doreau sa fie avertizati, Tudor ce putea sa faca? Sa nu ii elimine (ca sa le faca ciuda) fiindca i s-a parut lui ca au facut-o intentionat ca sa fie elimnati?

#42
illusion_user

illusion_user

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.01.2007
I-Man, faza e ca tu ca jucator incerci sa dai tot ce ai mai bun pe teren, nu stai sa te gandesti ca arbitrul e intr-o doaga si trebuie sa ai grija. arbitrul trebuie sa se "muleze" la jocul de pe teren, nu jucatorii pe stilul arbitrului.

prima eliminare: e adevarat ca fernandes l-a lovit pe adversar, dar tudor trebuia sa vada mecanica fazei. fernandes nu a avut nicio clipa intentia de a lovi jucatorul, el pregatindu-se sa degajeze mingea, stelistul i-a suflat-o si din inertie fernandes l-a lovit. o discutie serioasa cu fernandes si eventual un galben era suficient.
a 2-a eliminare: exact cum ai descris-o
a 3-a eliminare: perfect justificata
eliminarea lui bicfalvi: asa si asa. la fel ca la fernandes, putea sa o evite.

nici un jucator al FCM-ului nu cred ca poate fi suspectat de ceva necurat. am vazut si eu multe meciuri "suspecte" de la noi din campionat, inclusiv meciul FCM-ului cu Dinamo, dar chiar nu vad cine ar putea fi jucat pe invers azi.

#43
I-MAN

I-MAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 10.04.2007
Cand esti pe stadion altfel vezi meciul. Nu ai parte de reluari si nici nu vezi fazele la fel de bine ca sa le poti interpreta. Sunt convins ca tie de pe stadion nu ti s-a parut nimic suspect, in afara de modul in care s-a arbitrat.

#44
illusion_user

illusion_user

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.01.2007
si asta e adevarat. dar si meciul cu Dinamo l-am vazut de pe stadion si a fost clar ca macar un jucator de la noi a tras pt adversar.

#45
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
e adevarat, altfel se vede meciul din teren, altfel la tv.
dar, pana si duckadam a declarat ca a fost un meci ,,nebun''
oricum, ideea mea ramane, steaua nu are valoare de fruntea campionatului.
nu a jucat nimic. daca era sa ne luam dupa valoarea echipelor, trebuia sa bata
steaua lejer, asa cum a facut dinamo.

p.s. am prins la pariuri, cota de 2.05, pt ca era de stiut ca bate steaua :)
dar, nu m-am bucurat, pt ca nu a meritat sa castige.

#46
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

Vizualizare mesajillusion_user, pe 20th November 2010, 18:30, a scris:

Goofy, hai sa ne calmam un pic, sa nu mai facem pe toti idioti fiindca au alta parere asupra meciului. atat eu, cat si pastel3005 suntem din mures, din punctul nostru de vedere, tudor a acordat foarte usor cartonasele lui fernandes, lui topic dar si lui bicfalvi. nu cred ca steaua ar fi umblat cu bani la tudor, pur si simplu atat il duce capul pe acest individ.
o maniera corecta de arbitraj ar fi inclus discutii cu jucatorii la primele faulturi, discutii cu capitanii echipelor, incercari de calmare a jocului. tudor a vrut sa iasa in evidenta si a reusit.
La cartonasele lui Fernandes si Bicfalvi se poate discuta. La cartonasele alorlalti 2 nu ai ce sa discuti. Topic se vede clar ca vrea sa ii dea in fata un cot lui Kapetanos, iar Vasilache a urmarit prea mult K1. Si nu am cum sa ii numesc altfel decat idioti pe jucatorii aia pentru acele intrari, mai ales in conditiile in care era clar dupa prima repriza, ca Tudor vrea sa iasa, ca de obicei, in evidenta. De aici si pana la a zice ca Steaua a castigat cu ajutorul arbitrului e cale lunga...
Apropo, ca a avut sau ca nu a avut Bruno Fernandes intentia, e irelevant. Ce a facut el se cheama intrare intarziata. Se pedepseste. Intrarea lui putea fi sanctionata cu galben, putea fi sanctionata cu rosu... Tudor a ales sa ii dea rosu, ca e mai mascarici si ii place sa iasa in evidenta. Sau poate in capul lui a fost ca ii potoleste sa mai intre asa, naiba stie.
Pastel, Dinamo a batut usor deoarece are niste conducatori butonari care au umblat pe ici pe colo la jucatorii mureseni.
Iman, legat de portar, mai uita-te la reluari si vezi golul lui Bilasco, daca tot zici ca putea sa il scoata...Uita-te unde loveste mingea pamantul...
PS: Pastel poate imi explici si mie de ce nu a meritat sa castige? Ca nu i-am prea vazut pe mureseni sa domine sau sa aiba nu stiu ce avalnse de ocazii la poarta Stelei...

Edited by Goofy, 20 November 2010 - 22:49.


#47
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008

Vizualizare mesajGoofy, pe 20th November 2010, 19:05, a scris:

La nici unul... Vorbesc si ei ca sa se auda tastand...
Eu zic să se verifice conturile portarului și al fundașilor, știi tu la ce mă refer, că așa ai țipat tu pe aici după 6-2-ul nostru, Moldovan a fost dat afară după meciul cu Dinamo din cauza aberațiilor de genul preluate de mizeriile de sport, pardon ziarele de sport.

Edited by mattbaker, 21 November 2010 - 09:01.


#48
Uweman

Uweman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 18.09.2006
Pe mine ma uimeste si acum tampenia celor patru jucatori care au luat rosu... se stie ca Tudor e tembel de felul lui, e rigid si nu sta la discutie... se crede un dictator pe teren si atotstiutor.
Ei, in conditiile astea, de ce au jucat asa la intimidare, in special cei de la TG. Mures nu imi explic.
Sa fim seriosi, toate eliminarile au fost corecte... o tot dam cu jocul barbatesc, dar in Romania nu se joaca barbateste, se joaca taraneste... se intra la rupere, la intimidare...

Oricum, mie mi s-a parut ca Vasilache a cautat-o in mod special... ori pentru ca e fost rapidist si a avut orgoliul iritat ori pentru ca e idiot pur si simplu.

Pana la urma, ramane rezultatul, nu mai conteaza jocul si toata harababura asta cu cartonasele... foarte bine le-a facut ca i-a ingalbenit Tudor, sa se invete odata pentru totdeauna sa joace fotbal, nu k1.

#49
I-MAN

I-MAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 10.04.2007
Eu nu cred ca a fost vorba de tampenie la jucatorii celor de la Targu Mures, eu cred ca ei stiau ce au de facut...si si-au respectat intelegerea. Doar a zis si Goofy si altii ca ar fi vandut meciul cu Dinamo unii dintre ei. Si daca au vandut meciul cu Dinamo, de ce nu ar mai vinde si alte meciuri? Pana la urma se poate concluziona ca sunt dispusi sa faca astfel de 'sacrificii'.

Si nu inteleg de ce vorbesc unii atata despre arbitraj cand mult mai grav este jocul pro-Steaua facut de unii jucatori de la Targu Mures. Probabil ca si arbitrajul a fost in plan...pentru a distrage atentia publica de la adevarata problema.

#50
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

Vizualizare mesajmattbaker, pe 21st November 2010, 09:00, a scris:

Eu zic să se verifice conturile portarului și al fundașilor, știi tu la ce mă refer, că așa ai țipat tu pe aici după 6-2-ul nostru, Moldovan a fost dat afară după meciul cu Dinamo din cauza aberațiilor de genul preluate de mizeriile de sport, pardon ziarele de sport.
De acord... Sa se verifice... Te ocupi tu?

#51
illusion_user

illusion_user

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.01.2007

Vizualizare mesajI-MAN, pe 21st November 2010, 12:51, a scris:

Eu nu cred ca a fost vorba de tampenie la jucatorii celor de la Targu Mures, eu cred ca ei stiau ce au de facut...si si-au respectat intelegerea. Doar a zis si Goofy si altii ca ar fi vandut meciul cu Dinamo unii dintre ei. Si daca au vandut meciul cu Dinamo, de ce nu ar mai vinde si alte meciuri? Pana la urma se poate concluziona ca sunt dispusi sa faca astfel de 'sacrificii'.

Si nu inteleg de ce vorbesc unii atata despre arbitraj cand mult mai grav este jocul pro-Steaua facut de unii jucatori de la Targu Mures. Probabil ca si arbitrajul a fost in plan...pentru a distrage atentia publica de la adevarata problema.

bai esti chiar culmea! ce tot o dai cu jucatorii cumparati de steaua? ce meci ai vazut? incerci sa deturnezi discutia despre furtul facut de tudor in alte directii? flavius moldovan a jucat pt dinamo in meciul direct, a fost dat afara si gata.

Edited by illusion_user, 21 November 2010 - 18:03.


#52
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Chiar sunt amuzanți steliștii zilele astea, o dau pe din dos cum au câștigat meciul, se bucură probabil că au făcut baremul :D.

#53
I-MAN

I-MAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 10.04.2007

Vizualizare mesajillusion_user, pe 21st November 2010, 18:03, a scris:

bai esti chiar culmea! ce tot o dai cu jucatorii cumparati de steaua? ce meci ai vazut? incerci sa deturnezi discutia despre furtul facut de tudor in alte directii? flavius moldovan a jucat pt dinamo in meciul direct, a fost dat afara si gata.

illusion_user sunt convins ca tu pe langa FCM Targu Mures mai ti si cu Steaua si d-aia iti vine greu sa accepti asa ceva.

Da' mie cand imi zici ca nu am dreptate trebuie sa vi cu argumente ca eu nu sunt un goofy oarecare cu care discutia sa fie ca tu zici ca tu ai dreptate si el zice ca el are dreptate.
Eu ti-am zis ca e posibil sa fie cativa jucatori care au tras cu Steaua si ti-am zis si de ce. Iar tu mi-ai zis ca si ce daca nu s-a tras de timp ca nu stiu ce oricum nu e frumos sa tragi de timp. Acuma, ori Targu Mures este o echipa care nu trege niciodata de timp si eu nu stiu, ori tu nu ai vazut prea multe meciuri la viata ta...ori jucatorii aia stiau ca scorul este inca 0-0 si nu 0-1.

#54
illusion_user

illusion_user

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.01.2007

Vizualizare mesajI-MAN, pe 21st November 2010, 19:00, a scris:

illusion_user sunt convins ca tu pe langa FCM Targu Mures mai ti si cu Steaua si d-aia iti vine greu sa accepti asa ceva.

Da' mie cand imi zici ca nu am dreptate trebuie sa vi cu argumente ca eu nu sunt un goofy oarecare cu care discutia sa fie ca tu zici ca tu ai dreptate si el zice ca el are dreptate.
Eu ti-am zis ca e posibil sa fie cativa jucatori care au tras cu Steaua si ti-am zis si de ce. Iar tu mi-ai zis ca si ce daca nu s-a tras de timp ca nu stiu ce oricum nu e frumos sa tragi de timp. Acuma, ori Targu Mures este o echipa care nu trege niciodata de timp si eu nu stiu, ori tu nu ai vazut prea multe meciuri la viata ta...ori jucatorii aia stiau ca scorul este inca 0-0 si nu 0-1.

ce argumente ai prezentat? un rosu nemeritat dat unui jucator? asta e dovada ta? ma faci sa rad! omule, ce sa tragi de timp ca Tudor ar mai fi dat cateva galbene. sau tu voiai sa se termine meciul din cauza ca FCM ramanea in prea putini jucatori?
cand te mai maturizezi, anunta-ma.
nu tin cu stoaia, sunt Rapidist.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate