Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Benjamin Netanyahude un criminal ...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii
 Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 

Saints Row 2

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
În timp ce maeștrii incontestabili ai entertainmentului, Rockstar, dezvoltau primul GTA pentru noua generație de console, programatorii de la Volition lucrau deja la un sequel pentru Saints Row, joc apărut în urmă cu doi ani și care împrumută o serie de elemente de la capodopera numită Grand Theft Auto.

Deși prima parte a jocului a apărut doar pe console, de această dată va fi lansată și o versiune PC, lucru care îl va face mai popular și la noi în țară.

Spre deosebire de GTA, Saints Row 2 vă oferă la dispoziție tot orașul de la bun început, precum și o personalizare mai mare a personajului principal. Puteți să alegeți sexul, să schimbați înfățișarea, hainele și puteți chiar și alege între mai multe "voci" ale personajului.

Saints Row 2 nu se vrea a fi un joc cât mai realist, ci mai degrabă un joc cât mai caraghios, un oraș unde aveți misiuni de genul "împroașcă oamenii cu gunoi", lupte în cușcă sau distrugerea câtor mai multe mașini, intrând în ele cu un ATV în flăcări. Jocul nu se ia prea tare în serios, rezolvarea majorității misiunilor fiind gândită după sistemul "let's blow sh*t up".

La partea de sunet avem replici înregistrate de actori celebri, printre care Eliza Dushku, Michael Rappaport (Prison Break), Daniel Dae Kim (LOST) sau Neil Patrick Harris (How I Met Your Mother).

[ http://img90.imageshack.us/img90/1236/saintsrowgunpackbh4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Saints Row 2 Collectors Edition

IGN a făcut un review al versiunii XBOX 360 și i-a acordat nota 8,2 CLIC pentru a-l citi.

Jocul va fi lansat mâine, 14 octombrie 2008 pe PC, XBOX360 și PS3.

[ http://aycu17.webshots.com/image/30176/2000630057958215141_rs.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Codename recomandă Microsoft XBOX 360™ Controller for Windows® pentru control optim în jocul Saints Row 2.

Attached Files



#2
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Hmm... acum aud de el :D
M-am uitat la niște trailere și arată orgasmic :). Abia aștept să apară.

#3
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Suna interesant, sa vedem ce-i de el :).

#4
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006
Pana apare GTA IV cred ca e bun. :D

#5
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Am revenit cu filmulete, le postez ca sa nu procurati jocul degeaba ;).

Trailere

HD si SD
HD si SD
HD si SD
HD si SD
HD si SD
HD si SD
HD si SD

Si multe altele ... Click.

#6
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Noi, europenii, mai avem de așteptat încă trei zile până la lansarea jocului (17 octombrie 2008). Până atunci să vă mai spun că Saints Row 2 va beneficia de un mod cooperativ complet. Asta înseamnă că ÎNTREG jocul va putea fi terminat în doi jucători, moment în care misiunile vor include mai mulți inamici.

Dintre activitățile care mi se par cele mai interesante, doresc să includ aici:

FUZZ - jucătorul este protagonistul un reality show în direct și este urmărit peste tot de către o echipă de filmare. Scopul este să eliminați răufăcătorii în moduri cât mai violente posibil în fața camerei.

Crowd Control - jucătorul este gardă de corp pentru o celebritate și trebuie să îl protejeze de fani și dușmani prin diferitele zone în care călătorește vedeta.

IGN UK a făcut un review al versiunii XBOX 360 și i-a acordat nota 7,5. Clic pentru a-l citi.

#7
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006
Oare se va putea juca in split-screen?

#8
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Din trailere mi se pare mediocru jocu, nici slab da nici ceva la care sa ramai o.O, cel putin grafica mi se pare ciudata, parerea mea e ca blurul ala e mult prea intens.

#9
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004

View Postgabimada, on Oct 14 2008, 20:57, said:

Oare se va putea juca in split-screen?
Jocul nu va conține un mod split screen.

View PostMerdiso, on Oct 14 2008, 20:59, said:

Din trailere mi se pare mediocru jocu, nici slab da nici ceva la care sa ramai o.O, cel putin grafica mi se pare ciudata, parerea mea e ca blurul ala e mult prea intens.
Așa e. Nu este un joc de talia sau importanța unui GTA, axându-se în schimb pe lucruri cât mai trăznite și explozii cât mai multe. Ar putea fi totuși suficient pentru a ne potoli setea până de luna viitoare, când va apărea GIGANTUL. Grafica nu se ridică nici ea la nivelul unui joc de anul 2008, fiind destul de criticată prin reviews. AI-ul adversarilor este de asemenea aspru citicat.

#10
h4X0r.y0uL34

h4X0r.y0uL34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 28.06.2006
Jocul este amanat pentru PC pentru 10 noiembrie 2008.

#11
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Da sa-mi trag niste palme...la toate jocurile mai asteptate se comunica o data de lansare iar, cu 2-3 zile inaintea lansarii se mai amana cu vreo luna, poate chiar 2 (vezi cazul lu` TDU2, MGS4, FlatOut-Ultimate Carnage, Crysis). Niste nesimtiti. :lol:

Anyway, daca l-ar fi scos acum mai aveau sanse sa faca ceva vanzari. Dar daca-l lanseaza la putin timp inainte de GTA IV cine stie ce-o fi. Oricum e si o sansa ca cei de la Rockstar sa amane lansarea GIGANTULUI. :P

Edited by Andreas1, 15 October 2008 - 08:43.


#12
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
În timp ce lansarea versiunii PC a fost amânată până pe data de 10 noiembrie, poliția din New York este extrem de nemulțumită de Saints Row 2, mai exact de felul în care este portretizată imaginea poliției în joc.

Patrick Lynch, șef al uniunii poliției din New York, nu este deloc încântat de misiunile FUZZ, în care jucătorul este îmbrăcat în polițist și urmat de o echipă de televiziune peste tot prin oraș pentru a "rezolva" răufăcătorii în moduri cât mai violente posibil.

Celebrul Jack Thompson, căruia i-a fost revocat mai nou dreptul de a-și mai practica meseria (un lucru considerat rușinea supremă pentru un avocat), a atacat și el jocul, spunând că forțează nota chiar mai tare decât seria GTA.

#13
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Cred ca va fi o mare dezamagire daca se lanseaza pe 10 noiembrie.Grafica mi se pare gen san andreas (ma refer la texturare), iar prin review-uri e cam slabut, 7.5 e o nota destul de mica, chiar daca s-au dat si 5/6 :).

#14
xxl man man

xxl man man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 05.08.2007
Zilele acestea IGN a facut variantei pentru PC un review destul de frumos(pentru jocul care se va vinde in australia)  acordandu-i nota 8 (impressive). Parerea mea e ca va fi totusi un joc reusit dar pacat ca se lanseaza aproape de lansarea lui GTAIV pentru ca multi oameni(printre ei fiind si eu) vor cumpara GTAIV in loc de Saints Row 2.

http://pc.ign.com/ar...8/918403p1.html

Edited by xxl man man, 21 October 2008 - 20:34.


#15
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006
S-a amanat pana pe 5 Ianuarie.  :wacko:

#16
dutzulica

dutzulica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 20.12.2007
Pai bine ca iese GTA4 pt PC inaintea lor. Chiar ca nu o sa-i mai observe nimeni la inceputul lui ianuarie. Probabil n-au vrut sa apara GTA4 imediat dupa ei si sa nu mai aibe vanzari deloc... singurii care ar mai fi interesati ar fi cei cu console, pt ei GTA fiind old news. Enervanta chestia asta cu amanarile pe la toate jocurile.

#17
dutzulica

dutzulica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 20.12.2007
Ok, mai sunt vreo doua zile si apare Saints Row 2, acum avem si system requirements:

Minimum Requirements:
- Windows XP / Vista
- 2.0 GHz Dual-Core Processor (Intel Core 2 Duo or AMD Athlon X2)
- 1 GB Available System Memory
- 15 GB Available Hard Drive Space
- 128 MB 3D Video Card w/Shader Model 3.0 Support (Nvidia GeForce 7600 / ATI Radeon X1300)
- DirectX Compatible Display Capable of 640x480 16-bit Color Resolution
- DirectX 9.0c Compatible 16-bit Sound Card

Recommended Requirements:
- Windows XP / Vista
- 3.2 GHz Dual-Core Processor (Intel Core 2 Duo or AMD Athlon X2)
- 2 GB Available System Memory
- 256 MB 3D Video Card with Shader Model 3.0 Support (Nvidia GeForce 8800 / ATI Radeon HD3850)
- DirectX Compatible Display Capable of 1024x768 in 32-bit Color
- DirectX 9.0c Compatible 16-bit Sound Card

#18
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,968
  • Înscris: 07.01.2006
jocul e de ...
grafica e varza insa e salvat de gameplay care pe alocuri e de-a dreptul comic

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate