Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Indemnizatia de crestere a copilului

- - - - -
  • Please log in to reply
597 replies to this topic

#37
furtunos

furtunos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 01.07.2006
E vorba doar de 12 luni pe cartea de munca. Iar daca iti platesti singur asigurarile doar 9 luni. Deci, se poate!
Tu cred ca esti speriata ca te lasa iubitul sot sau amant sau ibovnic sau cum vrei sa-i zici, singura cu copilul 2 ani si te tampesti ca cele despre care bati toba p-aci, singura distractie pentru tine ramanand telecomanda si parcul cu mame proaste si cu IQ sub 70.
Calmeaza-te putin, esti cam singura care vede ceva rau in a se da ceva mai multa atentie "viitorului de aur al tarii". Problema cresterii copilului revine clar ambilor parinti, dar aici depinde cum alegi la Starea Civila sau la Biserica. Copilul nu mai e vinovat ca parintii lui nu sunt in stare sa-i dea o educatie decenta.

Edited by furtunos, 14 October 2008 - 20:44.


#38
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007

View Postturbo trabannt, on Oct 14 2008, 21:38, said:

masura a mai fost acum ani buni dar a fost scoasa din motiv ca nu era bani la buget . probabil acum va avea aceeasi soarta.

off: citind unele posturi ale unei gagici acum inteleg de ce la unele fete e bine sa le faci numai sex oral. sa nu care cumva sa se reproduca.


incercand sa ma lamuresc asupra acestei pitzi... ce sa vezi

: "Last Seen: A minute ago
Viewing Topic: SINGURE SI CU BANI".

oare de ce :rolleyes:

Quote

nu ma refer doar la cariera, ci la o continua perfectionare gnostica.

la faza cu copilul facut doar pt tine, cred ca o sa fii o soacra/socru de cosmar

Dumnezeule.. angajarorii sunt cu ochii pe tine, esti ca si angajata

ca la 40 de ani vei sta in chirie sau cu parintii asta e alta problema, dar si asta se poate rezolva - iti cumperi pisica (trebuie sa te iubeasca daca vrea hrana)

Edited by gabian22, 14 October 2008 - 20:48.


#39
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
mai fratilor si surorilor si eu care credeam ca barbatii e porci ca nu vor sa fie tati. iote ca mai sunt si scroafe.

#40
furtunos

furtunos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 01.07.2006
Asta a fost prea tare :rolleyes: !!
Pacat ca n-am vazut mai devreme si n-am studiat mai atent!

#41
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007

View Postturbo trabannt, on Oct 14 2008, 21:43, said:

niciodata nu vor fi bani pentru mame. nu tu indemnizatie, nu tu maternitati curate, nu tu medicamente.

parerea mea e ca undeva niste cretini cred ca s-au nascut in eprubeta. si se pare ca asa e , ca e plin de avortoni parlamentu si guvernu.

de acord cu tine, insa asta e partea a doua.

mda, si i-am adus aminte de tine citindu-ti posturi. un misogin vulgar si jalnic.

#42
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

View Postirinuca8082, on Oct 14 2008, 20:50, said:

insa, da-o dracu de treaba, cand avem 6 mil de pensioanari si alte plagi sociale care oracaie de foame, tu ca reprezentant al fortei de munca, cum te induri sa mai stai si tu pe banii statului?
Greșești. Femeile alea au plătit și vor plăti ani de zile contribuții la Sănătate. Mi se pare normal să beneficize, proporțional cu cît au plătit de ajutor din partea statului pentru creșterea copiilor. După cum vezi, nu stau pe banii statului, ci stau acasă tot pe banii lor.

#43
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postirinuca8082, on Oct 14 2008, 22:01, said:

un misogin vulgar si jalnic.
nici ca se putea compliment mai mare venind din partea uneia ca tine. mi-era groaza ca o sa ma lauzi.  B)

#44
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007

View Postgabian22, on Oct 14 2008, 21:44, said:

incercand sa ma lamuresc asupra acestei pitzi... ce sa vezi

: "Last Seen: A minute ago
Viewing Topic: SINGURE SI CU BANI".

oare de ce :rolleyes:

vai, descoperirea secolului , dupa dinamita.  :roflmao: :roflmao:  

mai copilu, pleaca de aici cu scranciobul, ca ti se raceste biberonul.  despre madame de stael  sau betina brentano ai citit in cartile de desenat?

apropo de 'singure si cu bani' , m-am lamurit si eu citind ultimele posturi cine sunt unii membrii si ce vor ei de la viata. jalnic, atat pot spune.  :roflmao:

#45
tonks

tonks

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 15.08.2007

View Postirinuca8082, on Oct 14 2008, 22:06, said:

vai, descoperirea secolului , dupa dinamita.  :roflmao: :roflmao:  

mai copilu, pleaca de aici cu scranciobul, ca ti se raceste biberonul.  despre madame de stael  sau betina brentano ai citit in cartile de desenat?

apropo de 'singure si cu bani' , m-am lamurit si eu citind ultimele posturi cine sunt unii membrii si ce vor ei de la viata. jalnic, atat pot spune.  :roflmao:
rizi tu rizi, da' parca nu e risul tau.

#46
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007

View Postmufa, on Oct 14 2008, 22:03, said:

Greșești. Femeile alea au plătit și vor plăti ani de zile contribuții la Sănătate. Mi se pare normal să beneficize, proporțional cu cît au plătit de ajutor din partea statului pentru creșterea copiilor. După cum vezi, nu stau pe banii statului, ci stau acasă tot pe banii lor.

nu stiam ca aceste indemnizatii se dau de catre ministerul sanatatii. aici iti dau dreptate;  si asa tre sa dam spagi prin spitale  cu toate ca le viram lunar sume generoase. ;)

#47
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Posttonks, on Oct 14 2008, 21:08, said:

rizi tu rizi, da' parca nu e risul tau.
o fi rasul vreunui copil prin preajma?

die bitch die  :P

#48
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007

View Posttonks, on Oct 14 2008, 22:08, said:

rizi tu rizi, da' parca nu e risul tau.

asta s-o crezi tu. :)

#49
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postirinuca8082, on Oct 14 2008, 21:10, said:

nu stiam ca aceste indemnizatii se dau de catre ministerul sanatatii.
papuseah, ministeru sanatatii nu e totuna cu CAS ( contributiile de asigurare ale sanatatii). la fel cum o posesoare de p... nu e automat o doamna.  -_-

#50
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007

View Postturbo trabannt, on Oct 14 2008, 22:10, said:

o fi rasul vreunui copil prin preajma?

die bitch die  :P

moderatorule, cu bitch te adresezi la tine in familie, cui nu a stiut sa te creasca.  :mellow:
ce de-a idioti.

#51
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007

View Postirinuca8082, on Oct 14 2008, 22:06, said:

vai, descoperirea secolului , dupa dinamita.  :roflmao: :roflmao:  

mai copilu, pleaca de aici cu scranciobul, ca ti se raceste biberonul.  despre madame de stael  sau betina brentano ai citit in cartile de desenat?

apropo de 'singure si cu bani' , m-am lamurit si eu citind ultimele posturi cine sunt unii membrii si ce vor ei de la viata. jalnic, atat pot spune.  :roflmao:

:D  bebe al meu inca nu a ajuns la carti de desenat

daca nu sunt prea indiscret ne spui si noua cati ani ai ?????

#52
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007

View Postturbo trabannt, on Oct 14 2008, 22:12, said:

papuseah, ministeru sanatatii nu e totuna cu CAS ( contributiile de asigurare ale sanatatii). la fel cum o posesoare de p... nu e automat o doamna.  -_-


eu cred ca frustrarile tale sunt o urmare a faptului ca ai o nevasta mai desteapta ca tine.

#53
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

View Postirinuca8082, on Oct 14 2008, 22:10, said:

nu stiam ca aceste indemnizatii se dau de catre ministerul sanatatii. aici iti dau dreptate;  si asa tre sa dam spagi prin spitale  cu toate ca le viram lunar sume generoase. ;)
Poate m-am exprimat eu aiurea. Ideea e următoarea: cît timp dările la stat sunt proporționale cu veniturile, mi se pare normal ca și ce dă statul înapoi să fie la fel.

#54
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postirinuca8082, on Oct 14 2008, 22:12, said:

moderatorule, cu bitch te adresezi la tine in familie, cui nu a stiut sa te creasca.  :mellow:
ce de-a idioti.
die bitch die. asta spuneai tu ,era imposibil sa se auda un ras cum zicea tonks.

viata e prea amara ca sa ti-o amarasti cu vreuna care crede ca poate sa ordone altei femei ce sa faca cu trupul ei si cu contributiile ei la impozitele pe care le-a platit muncind.

s-a inteles, papuseah?  :)

Edited by turbo trabannt, 14 October 2008 - 21:15.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate