Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

influenteaza bit 2009 viteza netului?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
mada_saku

mada_saku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 12.07.2008
sal,influenteaza bitdefender total security viteza internetului(de ex prin broadband)?

#2
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Daca ai activata optiunea de Http scanning o influenteaza insa intr-o masura mai mare sau mai mica.
Trebuie sa testezi si sa vezi.

#3
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,305
  • Înscris: 02.02.2006
Eu nu am observat niciun fel de afectare (vizibila, nu am stat sa masor in milisecunde).

Evident, orice aplicatie de monitorizare (AV, AS, Firewall, HTTP Scanner, ORICE) scad viteza intr-o anumita proportie. Dar 30-day trial eu zic ca e arhi-suficient sa vezi daca in cazul tau influenteaza asa de mult incat sa te deranjeze. ;)

#4
mada_saku

mada_saku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 12.07.2008
Nu il am trial:P.Aveam pusa setarea,dupa cum am vazut aici ca ar trebui pus la Antivirus-aggressive,pt ca sincer se simte putin netu scazut.Acum l-am pus pe defaul,sper sa nu scada mult pt ca e ceea mai tare marca din pct meu de vedere:D.Si cum ar trebui sa ii fac un test?

#5
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,305
  • Înscris: 02.02.2006
Nu recomand deloc modul Agresiv, pentru ca optiunea asta activeaza si scanarea in arhive, care supune sistemul la un load foarte mare in mod inutil. Continutul arhivelor ar trebui scanat manual, inainte sa deschizi arhiva, nu in timp real.

Unde anume ai vazut ca trebuie pus pe agresiv?

Cat despre "test"...despre ce fel de test vorbesti?

#6
mada_saku

mada_saku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 12.07.2008
Cu testatu am gresit eu,am inteles gresit.De aici legat cu setarile:http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=434323,unde e si pt bitdefender.

#7
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Setarile acelea sunt recomandate pentru o protectie maxima :)

#8
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,305
  • Înscris: 02.02.2006

View Postcrysty2k5, on Oct 12 2008, 15:47, said:

Setarile acelea sunt recomandate pentru o protectie maxima :)
Ok, am testat acum, si se pare ca m-am inselat putin :notangel:

Pe versiunile anterioare de BD, in modul agresiv se activa si optiunea de scanare a arhivelor in timp real, dar in 2009 se pare ca nu e asa (optiunea ramane dezactivata si pe agresiv).
Nu observasem modificarea asta de comportament, pentru ca de obicei nu merg pe nimic predefinit, ci setez eu tot ce trebuie, si cum trebuie.

Crysty, ceva de care ai uitat sa spui este configurarea behavioral scanner-ului. Setarea implicita e pe High, dar mai e si setarea Critical (desi s-ar putea sa fie totusi prea mult :P ).

#9
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

View Postalexcrist, on Oct 12 2008, 18:01, said:

Crysty, ceva de care ai uitat sa spui este configurarea behavioral scanner-ului. Setarea implicita e pe High, dar mai e si setarea Critical (desi s-ar putea sa fie totusi prea mult :P ).

Nu cred ca e cazul.  :rolleyes: :notangel:  

S-ar putea sa fie prea enervant asa....la fiecare aplicatie sa streseze userul + ca posibilitatea de FP este mai mare :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate