Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

tv-out

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
hello!mi-am luat si eu tv in camera si as vrea sa-l conectez la tv-out-ul placii video!!!am functia asta si mi-am cumparta un cablu de acela cu 4pini care seamana f mult cu ps2 si mi-am mai cumparat si o mufa de acea scart sau euro-scart nu stiu cum naibii se numeste!cum pun in functie tv-outu?ca am imagine alb-negru pe tv dar  se vede doar imginea de pe desktop atata tot nimic mai mult!ajutati-ma va rog!

#2
experience

experience

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 19.09.2004
pe desktop faci click dreapta, dai la properties, apoi dai la settings, apoi advanced, overlay, clone mode options, bifezi theater mode si vei vedea atit operatiunile de pe desktop, cit si filme sau jocuri!  succes! :)

#3
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002

Quote

pe desktop faci click dreapta, dai la properties, apoi dai la settings, apoi advanced, overlay, clone mode options, bifezi theater mode si vei vedea atit operatiunile de pe desktop, cit si filme sau jocuri! succes!

nu si daca ai placa nVidia... ceea ce e scris sus se aplica pentru placa ATI, dar cam acelasi principiu e si la placile de la nVidia.

#4
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
nu merege eu nu gasesc chestia aia cu overlay!eu nam decat general adapter monitor  troubleshoot color management si GeForce MX 440 with AGP8X!atat tot deci???

#5
experience

experience

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 19.09.2004
ia-ti un atiradeon adevarat si va fi ok, sau cere sfatul si pe alte forumuri...

#6
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
apasa pe GeForce4 MX440 with AGP8X si cauta acolo!

#7
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,814
  • Înscris: 15.07.2004

sonykel, on Jan 10 2005, 19:32, said:

hello!mi-am luat si eu tv in camera si as vrea sa-l conectez la tv-out-ul placii video!!!am functia asta si mi-am cumparta un cablu de acela cu 4pini care seamana f mult cu ps2 si mi-am mai cumparat si o mufa de acea scart sau euro-scart nu stiu cum naibii se numeste!cum pun in functie tv-outu?ca am imagine alb-negru pe tv dar  se vede doar imginea de pe desktop atata tot nimic mai mult!ajutati-ma va rog!

<{POST_SNAPBACK}>


Daca vrei color pe acel cablu fa frumos un scurt intre cei 2 pini mai apropiati (ma refer la pinii 3 si 4). Ideal este sa-l faci la intrarea in Euroscart. De fapt tu ai cumparat un cablu SVHS la SVHS si apoi un Euroscart ca sa faci adaptarea de la mufa SVHS la cei 21 pini de la intrarea TV-AV . Deci scurt intre pini si merge perfect, testat de mine pentru ca si eu am patit la fel. De fapt pe unul din acei pini se transmite culoarea si tu pierzi asta. Punandu-i in scurt primesti totul ca si pe composite. De fapt mufa standard are 7 pini acum si tu ai cablu doar cu 4. Unul din cei 7 este composite dar tu nu-l ai...
Schema e aici:
http://www.digit-lif...n-tv-out/#p5#p5

Edited by akajohn, 11 January 2005 - 23:21.


#8
Ronaldo30

Ronaldo30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.09.2004

akajohn, on Jan 11 2005, 23:19, said:

Daca vrei color pe acel cablu fa frumos un scurt intre cei 2 pini mai apropiati (ma refer la pinii 3 si 4). Ideal este sa-l faci la intrarea in Euroscart. De fapt tu ai cumparat un cablu SVHS la SVHS si apoi un Euroscart ca sa faci adaptarea de la mufa SVHS la cei 21 pini de la intrarea TV-AV . Deci scurt intre pini si merge perfect, testat de mine pentru ca si eu am patit la fel. De fapt pe unul din acei pini se transmite culoarea si tu pierzi asta. Punandu-i in scurt primesti totul ca si pe composite. De fapt mufa standard are 7 pini acum si tu ai cablu doar cu 4. Unul din cei 7 este composite dar tu nu-l ai...
Schema e aici:
http://www.digit-lif...n-tv-out/#p5#p5

<{POST_SNAPBACK}>

E interesant  link-ul, o sa incerc si eu, dar as vrea sa stiu cum pot sa scap de dungile pe care le am atunci cand este si CATV si TV OUT. Exista ceva motaj electronic sau vreu aparat care scoate dungile pe care le am de la cablu pe imaginea de la TV OUT.
Merci

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate