Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Home Cinema Sunstech TH-XD35

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
luchdr

luchdr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.10.2008
As dori sa imbunatatesc performantele acestui dvd prin schimbarea fimware-ului,dar nu am gasit nimic care sa se potriveasca.As aprecia ajutorul vostru in a gasi un firmware .Acum am urmatorul firm. original:      
Vers. 52.02.00.01
Sub-vers. 00.00.00.07
8032 05.00.04.08
Servo 02.12.10.00
Risc 05.00.04.06
Dsp 03.03.01.94
MEDIATEK 1389DE
Va multumesc.

#2
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Vezi in atasament. Datele din el sunt identice cu cele pe care le-ai prezentat si tu chiar daca in denumire scrie ca e pentru modelul 25.
Suporta packed bistream, nume lungi de fisiere, subtitrare mare, la baza ecranului si cu diacritice. Sa testezi si radio.
E facut din mai 2005. :lol:

enjoy,
Mtz

Attached Files


Edited by Mtz, 05 October 2008 - 23:12.


#3
luchdr

luchdr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.10.2008
Multumesc mult.Imediat o sa incerc .
:)

#4
luchdr

luchdr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.10.2008
Am incercat sa verific firmware-ul cu MtkRemaker si imi da urmatoarea eroare:NOT MTK Firmware.bin.file. MtkFlasher imi da aceasi eroare.Cum sa fac update-ul  
cu cablu serial sau cu cd-ul? :huh:

#5
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
In SunstechTH-XD-25_1250_v3_Mtz.zip se afla SunstechTH-XD-25_1250_v3_Mtz.iso, iar in acesta se afla: MTT1389.BIN.
MTT1389.BIN se deschide in remaker sau se foloseste in Flasher.
SunstechTH-XD-25_1250_v3_Mtz.iso se scrie cu nero sau imgburn ca si imagine pe un CD.

enjoy,
Mtz

#6
luchdr

luchdr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.10.2008
Am facut cd cu noul firmware dar nu merge.Mi s-a blocat dvd-ul nu mai raspunde la toate comenzile,nu functioneaza eject, radioul si altele.O sa apelez la serial ,   o sa ii pun din nou firmware-ul original si o sa ma impac cu ideea.Multumesc MTZ pentru ajutor. :console:

#7
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Imi pare rau. :(
Dupa ce faci update prin cablu serial si vezi ca acel firmware original functioneaza, sa pui si tu aici intr-un zip acel firmware care functioneaza corect la tine.

enjoy,
Mtz

#8
luchdr

luchdr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.10.2008
Ok.La sfarsit de saptamana o sa fac update-ul cu serial si apoi o sa il pun.Am deja 2 firmware-uri originale care merg,am mai facut odata update serial pt ca l-am mai blocat .Imi este ciuda ca nu reusesc sa-l imbunatesc.

#9
luchdr

luchdr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.10.2008
Am reusit sa "reanimez" dvd cu un firmware original.Aveam 2 firm. dar numai unul merge.Este asta de aici

Attached Files



#10
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
E curios ca tie nu ti-a mers acel firmware deoarece am avut acasa un Silva Schneider 735 cu firmware identic cu al tau, am facut update cu firmware pe care ti l-am pus in atasament care de fapt era de la un Sunstech 35 si acel Silva a mers corect mai putin partea de radio.

enjoy,
Mtz

#11
luchdr

luchdr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.10.2008
O sa mai incerc sa pun firm. ala si o sa iti spun daca functioneaza.Multumesc pt. interes.

#12
luchdr

luchdr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.10.2008
Mersi mult MTZ.Am reusit sa pun firm. pe care mi l-ai dat tu.Nu am verificat inca radioul dar chiar daca nu merge nu ii nici o problema.Am facut niste greseli cand am pus firm. pe cd.Maine o sa testez totul cu calm.Multumesc inca o data,raman dator. :D

#13
luchdr

luchdr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.10.2008
Radioul nu merge dar sunt foarte multumit de restul.Ai facut o treaba buna.Multumesc MTZ. :rolleyes:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate