Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardu si bacsisu

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...
 Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....
 Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya
 Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3

Pompa bazin gradina

Nici pescarii nu mai sunt ce-au f...
 

Romtelecom Clicknet aduce in Romania ROBOTS IN DISGUISE!

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
53 răspunsuri în acest subiect

#19
telecomro

telecomro

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 608
  • Înscris: 08.04.2008
Intelege ca la tara nu se investeste decat daca iese profit. Te-ai intrebat de ce RDS nu vine acolo ? Pentru ca nu este profitabil.
Te-ai intrebat de ce Romtelecom nu investe? Tot asta e raspunsul.

#20
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.357
  • Înscris: 05.05.2005

View Posttelecomro, on Sep 30 2008, 15:54, said:

Sunt cateva persoanaje cu educatie maxim 12 clase si tot timpul cauta nod in papura sa critice afacerile OTE. Mai nou unul dintre ei a spus ca si DT da faliment curand , cica daca le-a scazut putin profitul gata.
Si sa presupun ca si tu te incadrezi in grupul asta tinand cont ca la tine vreo 3-4 firme din Romania dau faliment pentru ca le-au scazut veniturile.Cum asupra bancilor din state intervine statul sa nu dea faliment si asupra firmelor astea va interveni cineva.

#21
telecomro

telecomro

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 608
  • Înscris: 08.04.2008
Statul intervine sa zicem prin absurd la Romtelecom si Cosmote pentru ca detine actiuni acolo. Restul nu conteaza.
La banci e alta chestie ...acolo sunt in joc economiile oamenilor, pensiile oamenilor , viitorul a milioane de oameni.

Una e sa scada profitul, alta sa scada veniturile si alta sa intre in faliment. O scadere a profitului este normala cand investesti.

Editat de telecomro, 30 septembrie 2008 - 18:57.


#22
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.304
  • Înscris: 01.01.2007

View Posttelecomro, on Sep 30 2008, 19:56, said:

Una e sa scada profitul, alta sa scada veniturile si alta sa intre in faliment. O scadere a profitului este normala cand investesti.

Asa,si acel minus de 2.1 milioane de abonati in ultimul an de unde li se trage celor de la DT?
Tot din investitii sau ca ii mananca concurenta ? :lol:

Editat de cristian0007, 30 septembrie 2008 - 19:00.


#23
zildjian

zildjian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.644
  • Înscris: 21.03.2008

View Posttelecomro, on Sep 30 2008, 19:02, said:

Intelege ca la tara nu se investeste decat daca iese profit. Te-ai intrebat de ce RDS nu vine acolo ? Pentru ca nu este profitabil.
Te-ai intrebat de ce Romtelecom nu investe? Tot asta e raspunsul.
Asa este eminenta vostra! La oras investeste dar ii roade concurenta, in special Fiberlink. Vreau sa vad si eu unul, macar unul care renunta la Fiberlink in favoarea abonamentului de 20Mbps de la RTC.

View Postcristian0007, on Sep 30 2008, 20:00, said:

Asa,si acel minus de 2.1 milioane de abonati in ultimul an de unde li se trage celor de la DT?
Tot din investitii sau ca ii mananca concurenta ? :lol:
Si avand cica doar 12 clase, nu intelegem. Cei 2.1 mil clienti sunt investitia DT in concurenta din .de.  :lol:

#24
telecomro

telecomro

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 608
  • Înscris: 08.04.2008
zildjian  

Am vazut eu multi ...foarte multi care au renuntat la Fiberlink pentru Clicknet.

#25
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.279
  • Înscris: 28.08.2006

View Posttelecomro, on Sep 30 2008, 20:17, said:

zildjian  

Am vazut eu multi ...foarte multi care au renuntat la Fiberlink pentru Clicknet.


Sigur ca da.
Toti au aveau prenumele "telecom" si obarsia in "ro"... :lol:

#26
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.629
  • Înscris: 30.04.2005

View Posttelecomro, on Sep 30 2008, 20:17, said:

Am vazut eu multi ...foarte multi care au renuntat la Fiberlink pentru Clicknet.
Si apoi se facu dimineata si te-ai trezit.

#27
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.382
  • Înscris: 02.06.2005
Mai bine reveniti la subiect. Eu sunt din cei care pune pret pe imaginea unei companii iar rtlc incepe sa-si faca o imagine buna dupa anii de mizerie in care s-a zbatut. Astfel de evenimente dau bine chiar daca tu nu simti direct la serviciu/produs. Si nu-s facute din banii clientului ci din banii companiei. E treaba lor ce fac cu banii incasati de la clienti, nu? Ce, cand iei salariu te intreaba ce faci cu banii primiti de la "inteprindere"? Din pacate serviciile de net si ma refer la cele mai micute au upload mizerabil. Cam la nivelul cablelink de la rds de acum vreo 3-4 ani. Am facut comparatia avand la dispozitie cele 2 servicii.

#28
tcdr

tcdr

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 676
  • Înscris: 03.10.2007

View Posttelecomro, on Sep 30 2008, 18:02, said:

Intelege ca la tara nu se investeste decat daca iese profit. Te-ai intrebat de ce RDS nu vine acolo ? Pentru ca nu este profitabil.
Te-ai intrebat de ce Romtelecom nu investe? Tot asta e raspunsul.
Just, corect! Dar RTC-ul de ce sa mai investeasca in infrastructura daca in marile orase RDS-ul si UPC-ul au investit deja (cu preturi si calitatea serviciilor bunicele), practic RTC-ul s-a bagat ca mustele ..... as a facut si Zapp-ul. Deci o investitie inutila!

View PostdreaQ, on Oct 1 2008, 08:07, said:

Mai bine reveniti la subiect. Eu sunt din cei care pune pret pe imaginea unei companii iar rtlc incepe sa-si faca o imagine buna dupa anii de mizerie in care s-a zbatut. Astfel de evenimente dau bine chiar daca tu nu simti direct la serviciu/produs. Si nu-s facute din banii clientului ci din banii companiei. E treaba lor ce fac cu banii incasati de la clienti, nu? Ce, cand iei salariu te intreaba ce faci cu banii primiti de la "inteprindere"? Din pacate serviciile de net si ma refer la cele mai micute au upload mizerabil. Cam la nivelul cablelink de la rds de acum vreo 3-4 ani. Am facut comparatia avand la dispozitie cele 2 servicii.
Dupa cum arata reclamele, RTC-ul este o societate care organizeaza spectacole si festivaluri (vezi CERF, B'estival, etc.....), evenimentele astea seamana ca proverbul acela cu gardul si leopardul! RTC-ul investeste deja in zonele in care care au investit si ceilalti, ca asa suntem noi, "unde-s ceilalti, hop si io!" Degeaba se cheltuie pe imagine daca eu care stau la tara, ma duc la sediul lor cu 34 de cereri de internet (cei de la RTC ne-au spus sa aducem cel putin 20 de cereri ca sa poata implementa reteaua de internet), si ne spun aceleasi texte de mai mult de un an jumatate; "Ne pare rau, nu sunt porturi!", "Ne pare rau, nu este dezvoltata reteaua!". Banii companiei? Pardon, sunt banii clientilor si banii statului (vezi cine are actiuni in RTC!). Cand iei un salariu trebuie sa intreprinderea respectiva iti cere saprestezi munca pe care este stipulata in contract nu cum cheltui banii! RTC-ul, organizator de spectacole!

RTC-ul este doar o imagine! Atat!

#29
KingLouie

KingLouie

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 9
  • Înscris: 17.08.2008

View Posttcdr, on Oct 1 2008, 10:17, said:

Dupa cum arata reclamele, RTC-ul este o societate care organizeaza spectacole si festivaluri (vezi CERF, B'estival, etc.....), evenimentele astea seamana ca proverbul acela cu gardul si leopardul! RTC-ul investeste deja in zonele in care care au investit si ceilalti, ca asa suntem noi, "unde-s ceilalti, hop si io!" Degeaba se cheltuie pe imagine daca eu care stau la tara, ma duc la sediul lor cu 34 de cereri de internet (cei de la RTC ne-au spus sa aducem cel putin 20 de cereri ca sa poata implementa reteaua de internet), si ne spun aceleasi texte de mai mult de un an jumatate; "Ne pare rau, nu sunt porturi!", "Ne pare rau, nu este dezvoltata reteaua!". Banii companiei? Pardon, sunt banii clientilor si banii statului (vezi cine are actiuni in RTC!). Cand iei un salariu trebuie sa intreprinderea respectiva iti cere saprestezi munca pe care este stipulata in contract nu cum cheltui banii! RTC-ul, organizator de spectacole!

RTC-ul este doar o imagine! Atat!
Corect! La uploadul pe care il ofera ar trebui sa dea macar abonamentul de 2Mbps gratis iar cel de 6Mbps la pret de 5euro/luna. RTC-ul este numai imagine, asa cum ai spus si cred ca majoritatea banilor din investitii se duc in aceasta imagine. Platesc peste 1.500.000 euro/luna doar reclamele in presa.
Cred ca in curand vor organiza nunti si botezuri  :lol:  iar la anul pe vremea asta se vor ocupa si de funerarii, oferind convorbiri cu 0.50euro/minut cu TVA cu cei de pe lumea de dincolo. :lol:

#30
razyell_3x

razyell_3x

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 658
  • Înscris: 14.04.2007
Mai baieti, e ca la produsele alea de doi lei din teleshoping-urile televizate :D , frumos colorate si prezentate pana iti vine rau dar daca te incumeti si faci comanda cand primesti produsul acasa constati ca o chinezarie ordinara, asa si aici.

Pe mine ma intereza ce primesc in bani pe care ii cotizez lunar! nu ma intereseaza si nu dau doi bani pe faptul ca astia ii aduc sa cante pe dracu si pe lacu atat timp cat serviciile oferite sunt cum sunt.

#31
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.382
  • Înscris: 02.06.2005
Daca iti zic vreo 2-3 firme tari din orice domeniu pun pariu ca nu vei apela la ei pt ca...nu ii stii! Nu au imagine. Asa ca pe langa produse/servicii bune o firma trebuie sa aibe si imagine/notorietate. Una buna. Firmele mari fac evenimente. Alea si mai mari fac mai mult pt imagine...vezi exemplu formula 1. Asa ca nu e un lucru rau in a incerca sa faci evenimente chiar daca serviciile sunt deficitare.

#32
telecomro

telecomro

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 608
  • Înscris: 08.04.2008
Lumea a fost receptiva la ofertele Romtelecom. In 3 ani au adunat 500.000 clienti broadband pe rezidential. Nu exista alta firma care a reusit asta.
Romtelecom a investit anual 200 mil euro, doar Orange,i Vodafone si Cosmote au mai investit atat.

Pe internet business Romtelecom este lider.

Voi nu intelegeti ca fiecare operator se adreseaza unui anumit tip de client? Romtelecom nu se adreseaza pustilor care vor upload mare si metro. Simplu ....

#33
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.382
  • Înscris: 02.06.2005

View Posttelecomro, on Oct 1 2008, 14:41, said:

Romtelecom nu se adreseaza pustilor care vor upload mare si metro. Simplu ....

Eh, nu! Se adreseaza si lor. Cu internet moca intre seara si dimineata..etc. Iar la voce cu atat mai mult utilizatorilor "casnici".

#34
tcdr

tcdr

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 676
  • Înscris: 03.10.2007

View Posttelecomro, on Oct 1 2008, 13:41, said:

Lumea a fost receptiva la ofertele Romtelecom. In 3 ani au adunat 500.000 clienti broadband pe rezidential. Nu exista alta firma care a reusit asta.
Romtelecom a investit anual 200 mil euro, doar Orange,i Vodafone si Cosmote au mai investit atat.

Pe internet business Romtelecom este lider.

Voi nu intelegeti ca fiecare operator se adreseaza unui anumit tip de client? Romtelecom nu se adreseaza pustilor care vor upload mare si metro. Simplu ....
Site-ul si reclamele RTC-ului se adreseaza persoanelor fizice si juridice! Sorry! :angry:

View PostdreaQ, on Oct 1 2008, 13:43, said:

.....................   Cu internet moca intre seara si dimineata..etc. Iar la voce cu atat mai mult utilizatorilor "casnici".
..... cu conditia sa inchei contract cu RTC-ul, anul asta gratuit iar la anul platesti !  ;) Citeste pe site!

#35
telecomro

telecomro

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 608
  • Înscris: 08.04.2008
Sigur. Persoana fizice sunt si oamenii care pleaca la 9 la lucru si se intorc la 18.
Ei pot vorbi gratis in orice retea fixa, pot lua un film de pe torrent la care se pot uita in acea seara. Ce face omul cand vine de la job? Se uita la un film ,suna un prieten si citeste o carte. Daca nu iese in oras sau merge la amanta.

Ok ?

Un om fara ocupatie sta non stop si masoara vitezele sau face download. La birou majoritatea au Romtelecom si acesta e si motivul. Oamenii nu au timp de tampenii, torrente.

#36
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.629
  • Înscris: 30.04.2005

View PostdreaQ, on Oct 1 2008, 14:40, said:

Daca iti zic vreo 2-3 firme tari din orice domeniu pun pariu ca nu vei apela la ei pt ca...nu ii stii! Nu au imagine.
Voi apela la ei dupa ce voi cauta referinte despre ei! in orice caz nu o voi face dupa una, doua 3, 5 ... 1000 de reclame televizate si cinspemii de reclame pe pereti.

Mi se pare normal sa aleg un produs dupa ceea ce imi ofera in realitate nu dupa promisiuni si campanii publiciatare, eu prefer sa dau banii pe ceea ce imi ofera concret nu pe imagine. daca tu / voi alegeti un produs sau un serviciu dupa numarul de reclame afisate sau dupa "concertele" sponsorizate e treaba voastra  :D

E bine si logic, normal sa te preocupe imaginea ta ca si companie dar e deplasat sa credeti / ganditi ca sunt cei mai tari daca "baga" reclame cu lopata sau mai stiu eu ce strategii de marketing pentru luat ochii la creduli si naivi.

Editat de Bobby_ro, 01 octombrie 2008 - 13:57.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate