Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

Dispus sa ajut

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
Lecron89

Lecron89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 01.10.2007
Salut la toti,

Sunt dispus sa ajut incepatorii ( nu ca sunt "prea avansat" ) cu pagini in Html ( lucrez mai mult tabelar ), cu SEO ( atat cat stiu ) , chiar si cu un pic de PHP daca ma chinui si un pic de Flash prin site  totul GRATIS.

Toti cei care doresc sa imi dea detalii despre site.

Tot ce doresc de la ei este sa imi dea detalii despre site-ul pe care il doresc.

Tot ce am eu de castigat de aici este experienta ( si poate un link )  :D .

Repet TOTUL E FREE (traducere : GRATIS )

Respect.  :peacefingers:

#2
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Incearca sa faci un pas mare, ok, ai invatat html "tabelar", mergi la CSS , la div-uri stilizate, si fa layout-urile tale tableless sau cum naiba e denumirea...tabele au fost lasate intr-o epoca in care se vb deja de web 3.0

Succes!

A...si, frumoasa initiativa! Spor la batut capul :)

Edited by lord_ice, 24 September 2008 - 17:30.


#3
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostLecron89, on Sep 24 2008, 16:53, said:

Salut la toti,

Sunt dispus sa ajut incepatorii ( nu ca sunt "prea avansat" ) cu pagini in Html ( lucrez mai mult tabelar ), cu SEO ( atat cat stiu ) , chiar si cu un pic de PHP daca ma chinui si un pic de Flash prin site  totul GRATIS.

Toti cei care doresc sa imi dea detalii despre site.

Tot ce doresc de la ei este sa imi dea detalii despre site-ul pe care il doresc.

Tot ce am eu de castigat de aici este experienta ( si poate un link )  :D .

Repet TOTUL E FREE (traducere : GRATIS )

Respect.  :peacefingers:
Eu zic sa te duci sa pui mana pe un proiect open-source si sa incerci sa imbunatatesti acolo ce poti. Astfel, intreaga comunitate va avea de castigat, nu doar un singur individ.
Si vei si invata multe ;)

#4
Lecron89

Lecron89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 01.10.2007

View Postlord_ice, on Sep 24 2008, 18:29, said:

Incearca sa faci un pas mare, ok, ai invatat html "tabelar", mergi la CSS , la div-uri stilizate, si fa layout-urile tale tableless sau cum naiba e denumirea...tabele au fost lasate intr-o epoca in care se vb deja de web 3.0

Succes!

A...si, frumoasa initiativa! Spor la batut capul :)


@lord_ice : Asta fac acum ( invat CSS si PHP :D ) , stiu ca html " tabelar" este o metoda mai rudimentara pt. layout - uri.
Multumesc de apreciere

@OriginalCopy : Eu am o "oarecare" idee despre termenul open-source :D , da' daca nu te superi da-mi o "definitie" ( cam penala faza pt. mine  :chair:  :death:  )

Oricum multumesc de incurajari.  :cheers:

Later edit : Oferta ramane valabila, pt. cei mai incepatori ca mine  :D

Edited by Lecron89, 24 September 2008 - 17:44.


#5
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
OriginalCopy se referea la proiecte gen cele de pe sourceforge probabil.

#6
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 13.03.2008
Buna initiativa, de vreo 2 zile m-am apucat si eu de citit prin tutoriale PHP pentru ca as vrea si eu sa-mi fac un site. Asa ca stai online ca s-ar putea ca noi incepatorii sa avem nevoie de multe, multe sfaturi.

#7
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
toti incepem de undeva, nimeni nu s-a nascut invatat, este laudabila actiunea ta, dar cel mai bine urmezi sfatul lui Original Copy si te axezi pe un anumit proiect, altfel risti sa te scarbesti de web inainte de a acumula informatiile necesare unui bun programator (asta datorita diversilor "indivizi" care dupa ce le faci gratis, te mai si freaca sa iasa exact cum vor ei. Nu ar fi nici o problema, doar ca majoritatea nu stiu ce vor).

#8
Lecron89

Lecron89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 01.10.2007

View Postdarkangelbv, on Sep 24 2008, 19:52, said:

...asta datorita diversilor "indivizi" care dupa ce le faci gratis, te mai si freaca sa iasa exact cum vor ei. Nu ar fi nici o problema...

<_<  Asta ar cam fi o problema....
Dar ma bazez pe bunul simt al fiecaruia. :D


Quote

Buna initiativa, de vreo 2 zile m-am apucat si eu de citit prin tutoriale PHP pentru ca as vrea si eu sa-mi fac un site. Asa ca stai online ca s-ar putea ca noi incepatorii sa avem nevoie de multe, multe sfaturi.

Momentan nu stapanesc prea bine PHP ( doar cateva functii de baza ), dar daca pot sa te ajut cu ceva o voi face cu foarte mare placere.

Va multumesc pentru sfaturi.

Hai fratilor , veniti cu cereri... :D

Edited by Lecron89, 24 September 2008 - 20:04.


#9
csongi12xme

csongi12xme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.12.2007
Eu as avea nevoie de ajutor cu SEO...
Stiu HTML,CSS asa ca nu sunt chiar un incepator...

#10
Lecron89

Lecron89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 01.10.2007

View Postcsongi12xme, on Sep 25 2008, 08:27, said:

Eu as avea nevoie de ajutor cu SEO...
Stiu HTML,CSS asa ca nu sunt chiar un incepator...


Da-mi un PM , sau dami add pe mes , id dj.lecron

:D

#11
Nigel

Nigel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 24.08.2005

View PostLecron89, on Sep 24 2008, 17:53, said:

Salut la toti,

Sunt dispus sa ajut incepatorii ( nu ca sunt "prea avansat" ) cu pagini in Html ( lucrez mai mult tabelar ), cu SEO ( atat cat stiu ) , chiar si cu un pic de PHP daca ma chinui si un pic de Flash prin site  totul GRATIS.

Toti cei care doresc sa imi dea detalii despre site.

Tot ce doresc de la ei este sa imi dea detalii despre site-ul pe care il doresc.

Tot ce am eu de castigat de aici este experienta ( si poate un link )  :D .

Repet TOTUL E FREE (traducere : GRATIS )

Respect.  :peacefingers:
Cred că ideea ta este greșită. Ce PORTOFOLIO ai să ai făcînd cate un sfert sau jumate din sit, ba la unul, ba la altul?
Eu zic că mai bine încerci să faci tu un site, două (de dimensiuni mici și mai simplu la început) apoi poți trece la ceva mediu. Alegi ce subiect vrei, dar fă tu singur ceva, de la cap la coadă. (Să vezi ce mișto este să te gîndești ce și cum să stabilești totul, de la background, la culoarea și mărimea și tipul fonturilor, distanța între rînduri, poziționarea paragrafelor,  bla bla bla)  :D

Așa te înveți, cîștigi experianță și ce e mai important, un mic portofoliu.

Edited by Nigel, 25 September 2008 - 13:02.


#12
Lecron89

Lecron89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 01.10.2007

View PostNigel, on Sep 25 2008, 14:01, said:

Cred că ideea ta este greșită. Ce PORTOFOLIO ai să ai făcînd cate un sfert sau jumate din sit, ba la unul, ba la altul?
Eu zic că mai bine încerci să faci tu un site, două (de dimensiuni mici și mai simplu la început) apoi poți trece la ceva mediu. Alegi ce subiect vrei, dar fă tu singur ceva, de la cap la coadă. (Să vezi ce mișto este să te gîndești ce și cum să stabilești totul, de la background, la culoarea și mărimea și tipul fonturilor, distanța între rînduri, poziționarea paragrafelor,  bla bla bla)  :D

Așa te înveți, cîștigi experianță și ce e mai important, un mic portofoliu.

Salut,

Cred ca ideea ta este gresita ( despre mine ) :D . Chiar daca sunt incepator am un mic portofoliu , astea le fac pentru a imi mai "optimiza" scriptu' :D , eventual mai imprumut si idei  :whistling:  pentru viitoarele mele site-uri .

Merci oricum  :lol:

#13
Lecron89

Lecron89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 01.10.2007
Salut din nou,

Rog unul din moderatori sa inchida topicul , deoarece vad ca nimeni numai este interesat sa il ajut pe gratis ( ar trebui sa incerc pe bani ) .  :scratchchin:  :rolleyes:
Nu credeam ca se poate asa ceva... :))
Poate oamenii vor mai mult ( sa le dau eu bani ca ii ajut , desi nu cred ca sunt atat de "varza"  <_< )

Asa ca bafta .

#14
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
In Romania nimeni nu vrea sa munceasca, sa invete sau sa plateasca. :)

#15
Lecron89

Lecron89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 01.10.2007

View Postlord_ice, on Sep 27 2008, 19:47, said:

In Romania nimeni nu vrea sa munceasca, sa invete sau sa plateasca. :)

TRUE  :death:

#16
detective

detective

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 24.03.2007
Ma ajuti pe mine :D ? am niste probleme cu asezarea unor div-uri !!, in schimb pot sa iti ofer si eu gazduire sau stiu eu ce as putea sa iti ofer ce zici ??

#17
jiji_ro

jiji_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.09.2008
da-mi si mie add la sorinell_amore asha vrea sa fac o chestie si nu reusesc . sa pun la tv online butoane ... si fiecare sa se deschida separat  sau ceva de genul asra nush daca ai inteles !!

#18
Lecron89

Lecron89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 01.10.2007

View Postjiji_ro, on Sep 29 2008, 09:45, said:

da-mi si mie add la sorinell_amore asha vrea sa fac o chestie si nu reusesc . sa pun la tv online butoane ... si fiecare sa se deschida separat  sau ceva de genul asra nush daca ai inteles !!


Daca ai nevoie de cineva... TU te interesezi de acel cineva.. nu acel cineva de tine :D

No hard feelings...
Tot am sa te ajut daca mai vrei  :peacefingers:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate